Polecane posty

Uziu92    7958

u mnie 3 mm i przestalo, trochę przewieje i po południu trzeba jechać z opryskiem bo 3 liść już idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
Agrest napisał:

50 minut temu, ZELKOW napisał:

chyba mieszkamy po prostej z zachodu na wschód bo i u mnie 8mm

A to Ty nie z dawnego siedleckiego?

siedleckie to do wieprza nie siegało a ja jeszcze przed wieprzem kilka km


Uziu92 napisał:

u mnie 3 mm i przestalo, trochę przewieje i po południu trzeba jechać z opryskiem bo 3 liść już idzie

3 liśc ale czego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517
2 godziny temu, ZELKOW napisał:

siedleckie to do wieprza nie siegało a ja jeszcze przed wieprzem kilka km

 

3 liśc ale czego?

 

To daleko i jak już to jesteśmy na jednej linii z południowego zachodu na północny wschód.

Ciepło i czasem słońce wychodzi. Pszczoły mają oblot 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Jeżdżę codziennie obok pszenżyta i przez ostatnie chłodne dni siedziało jak za kare, zero wzrostu... Dzisiaj ciepło i słonecznie rano jechałem, wracałem po południu i masakra jaka różnica podskoczyło ładnie. Ale chwastów nie ma wcale, trzeba czekać 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
Agrest napisał:

jak to mówią, delikatnie z łukosa 😁 do Lublina mam 44km po prostej będzie mniej zapewne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7958
39 minut temu, pedro2 napisał:

Jeżdżę codziennie obok pszenżyta i przez ostatnie chłodne dni siedziało jak za kare, zero wzrostu... Dzisiaj ciepło i słonecznie rano jechałem, wracałem po południu i masakra jaka różnica podskoczyło ładnie. Ale chwastów nie ma wcale, trzeba czekać 

moje juz do pryskania było tydzień temu śmiało dobre.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Kurła 11.5 l w nocy deszczu, nawet ciepło i cicho.

13 godzin temu, Uziu92 napisał:

w pszenicy i pszenzycie. Już opryskane

To chyba tylko zboże opryskałeś😁

Ja patrzałem to żadnego chwasta nie widać.

Dopiero teraz zaczną wyłazić po tych deszczach i jak przyjdzie te 20° co nadają.

Ja tam czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966

LRA kolejne 7mm nakapało, przez dwa dni już 14mm jest w miarce.

Chwasty u mnie znać, siane 19wrzesnia zboże. Jak bedzie pogoda to może spróbuję spryskać pierwszy raz jesienią.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ma być ciepło więc powinno działać ja spróbuje też jesienią chyba snajperem parę ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7958

tak się zdaje ale są chwasty takie tycie, po za tym expert to doglebowy, jak za mocno glebę zboże zakryje to nie doleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

u mnie za noc 9 mm teraz cieplutko lecz zaczęło wiać ja żyto i pszezyto opryskalem id chwasta jak mialo po 1 lisciu warunki byly idealne na doglebowke wiec nie bylo powodów żeby czekac prysnol bym odrazu pszenice ale gdzie niegdzie dopiero wychodzila i dalem spokój a teraz jak nie pada to wieje albo lepi sie


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

test

@PRIMO co zdziwiony?

Cały dzień nie działało pisanie, to próba z aplikacji była i tam poszło.

Edytowano przez Rolnik1973
Aktualizacja
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Lubelskie - okolice Lublina. Co wyschnie to dopada. Aktualnie znowu zaczyna deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
3 godziny temu, Rolnik1973 napisał:

test

@PRIMO co zdziwiony?

Cały dzień nie działało pisanie, to próba z aplikacji była i tam poszło.

Może teraz da się coś klepnąć? 

HURRA DZIAŁA 😯

Edytowano przez PRIMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez Famer21
      Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj