Polecane posty

Rolnik7343    5859

No ale po co ma jezdzić po twoim polu w niedziele ? powiedz mu żeby gdzieś indziej jechał kopać a do ciebie niech przyjedzie w dzień powszedni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Nie będę robił operatorowi po złości. Na dziś już wystarczy, do zobaczenia Panowie

  • Thanks 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216
9 godzin temu, radekz200 napisał:

Myślisz ze wyschnie? 😛 ja skosilem i odrazu w walki i przywożę na zielono krowom

Wczoraj kosiłem to była woda, jeszcze popadało w trakcie...  o 16 zacząłem grabić i elegancko wodę wysuszyło więc warto było. ☺️


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Mi w 2017 zdarzyło się kopać 2 niedziele, wtedy było bagno szło jak krew z nosa, ale gdyby nie te dwie niedziele to poszło by na zmarnowanie, na ostatni dzień zostało 3 skiby i mróz jebnal... Błoto i -5 załatwiło pyry na trzeci dzień gruda jeszcze była i połowa zgniła na pryzmie z tej resztki. 

Dzisiaj łęty zmarzły, całe pola czarne

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2141

Za ostatni tydzień 10mm. Jutro robię kiszonkę z trawy bo od piątku to to nic nie przeschło, a we wtorek podobno powrót deszczu. PCT, Czarnków.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

dementuję żeby nie było, że w całej wlkp pada, trochę popadało ale na tyle, że można siewy czynić, głębiej nadal jest mega sucho i tylko dużo śniegu może nas uratować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Takie zjawisko było wczoraj widać na niebie w nocy. Ponad 40 km.od Płocka, słabo widać na zdjęciu, ale łuna i słup dymu/pary był niezły. 

IMG_20191006_200034.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5331

-3* słońce

Na radarach widze okolice Stoczka łukowskiego snieg , ktos cos ?


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

LRA -3⁰  metr od ziemi, sniegu nie ma, czyste niebo i szronik na trawie. Na kolektorach -1.

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25606

-1,5 za oknem. To w polu pewno razy dwa.

W sumie dobrze bo grykę zdesykowało to za tydzień może uda się zmłócić.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16858

jeszcze gryke masz? u mnie w okolicy juz wszystkie sprzatniete. bedziesz sprzedawal ziarno? po ile? i ile na poplon sie tego sieje? chcialbym dac to z facelia i owsem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

LLB na termometrze za oknem minimalnie poniżej 0 , a na trawie i dachach szron .

41 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Ale jak fajnie trawa wygląda,

A tam fajnie . Trawa ma być zielona , a nie biała . ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
Wiesi0 napisał:

Ja siedzę w sortowaniu ziemniaków, robota nie pilna więc dzisiaj święto.

Czym sypiesz na sortownik? Widziałem na Niemojkach jak w bigbagi sypią i potem na sortownik z wora. Pasuje u siebie tak zrobić - by za gablowanie nie płacił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ze w bagi sypie to widziałem,musiał bym go się spytać,to pracownik Dołęgi tego z W.., ja gabluje na pucka ale mam taki taśmociąg malutki ze nisko trzeba sypać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Znam znam. Podjade i zobacze jak to idzie. Ja też nisko mam sypać na remprodexa ale musze 40t w workach do piwnicy wsadzic - to najgorsza robota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25606
53 minuty temu, Bananek napisał:

jeszcze gryke masz? u mnie w okolicy juz wszystkie sprzatniete. bedziesz sprzedawal ziarno? po ile? i ile na poplon sie tego sieje? chcialbym dac to z facelia i owsem.

Wsiałem w lipcu po zlikwidowanym agreście i truskawkach . Nawet ladnie zawiązała. Wjechałem tydzień temu agregatem Ale po 70 m na wsteczny i do domu.  Żal bo wygląda nieźle.

W sumie jest 1,5ha i po cichu na 2 t bym liczył. 

Jak się uda to od razu pójdzie na kaszarnię bo u siebie niedosuszę. A tam nawet wilgotną mu ponoć pasuje bo na paloną kaszę musi być wilgotna.

 

Przez 2 minuty padał drobny deszcz ze śniegiem

W mieszance z facelią i owsem to więcej jak 30kg chyba nie ma co dawać. Facelie może zagłuszyć bo inne tempo wzrostu. Gryka przy -1 Już padnie, a to w twoim rejonie może i początkiem września się zdarzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez Famer21
      Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj