Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolnik1973    15287
6 minut temu, radekz200 napisał:

A który to narzekał cały czerwiec ze za gorąco i tylko leżał na hamaku 😂

🙋🏻‍♂️

  • Haha 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1715
1 godzinę temu, soltys48 napisał:

Urwa a moje pyry?

 Nie był duży  

Pamiętam jak 4lata temu -8 przez dwie noce było i 1,9ha tajfuna zmarzło

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1715
2 godziny temu, soltys48 napisał:

Ło f*ck -2.7😮

PZL 

Jak  dobrze pamiętam  pisałeś w którymś temacie że  sadzisz do 1.5ha ziemniaków i nie miałeś

czasu  wykopać?

7.2ha skończyłem wczoraj  no fakt że przeważnie lekka gleba i prawie 3 wykopałem do 5 września  na bieżąco 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7165

-1 BKL W wiadrze 2mm lodu. Ale za to piękne słoneczko, za jakąś godzinkę lecim roztrząsnąć 

-1 BKL W wiadrze 2mm lodu. Ale za to piękne słoneczko, za jakąś godzinkę lecim roztrząsnąć 

-1 BKL W wiadrze 2mm lodu. Ale za to piękne słoneczko, za jakąś godzinkę lecim roztrząsnąć 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2183
Przed chwilą, pedro2 napisał:

Kartofle 😋 

I wszystko idzie na pepeesy?Po ile wam za kilogram wychodzi? Chyba w TPR był artykuł że ci plantatorzy chcieli aby zakład podniósł im cene o 1-2 groszy za kilogram bo argumentowali tym że środki produkcji rosną...

Dnia 5.10.2019 o 09:20, Rolnik1973 napisał:

To co to za pecaji że jeszcze nie wykopane.

W sierpniu się kopie jak w polu jak na plaży a nie jak w lodówce.

W sierpniu się kopie wczesne...A te póżne to dopiero w pażdzierniku.. w 2012 na przełomie pażdziernika i listopada moje też zostały w ziemi jak pierwszy śnieg spadł🤣 ale naszczęście nic im nie było i póżniej można było dokopać...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

kra-na razie na plusie, wczoraj ladnie popadalo, blotko sie zrobilo, wiec jutro robota na podworku, choc po poludniu na stalerzowana sciernie wjade orac- sasiad umyslil sobie pszenzyto siac 😛, po niedzieli ma byc  20plusie wiec spokojnie nadgoni.

  • Like 1

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zimno u was? Piękna słoneczna niedziela już jest 6+ a mówią ok 15°C... ptaszki całe w euforii opindalają winogron, a kocica wyszła z młodymi i taka niespodzianka bo ma ich chyba ze sześć- człowiek zapędzony, że nawet nie wiedziałam po niej😕😁 trzeba iść na grzyby - wczoraj ugotowałam a dzisiaj takie pociemniałe w zalewie octowej...hmmm dodałam curry słyszałam,że fajnie się grzyby komponują z kurkumą,ale nie miałam i dodałam curry- ciekawe co to będzie🤔 

Wczoraj wreszcie pszenżyto udało się skończyć- ostatnio tak lało, albo za mokro :/ ale jakoś jeszcze nie było,że się czegoś nie zebrało- czy posiało...więc tego się trzymajmy :)

Odpoczywać czorty 😎😛😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7165

Trawę roztrząsam bez przesady w niedzielę kartofle kopać. Tak wszystko na Pepees, ile by nie było to zawsze mało tak jak przy każdej produkcji. Na razie idzie w górę i ma iść dalej.. w tym roku licho chyba z ziemniakiem bo dzwonią żeby bez terminów przywozić co mam 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

No chyba rankiem wejdzie temp na minus, byłem na przeglądzie ozimin za stodołą to mi uszy zmarzły, czapka by się już przydała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom50    69

Pogoda dzisiaj sprzyjała . Wszyscy ruszyli w pole po południu- opryski, młócenie kukurydzy. Jutro sieje pszenice po kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nikt im nie powiedział że dziś niedziela i w polu się nie robi ? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas też piękny, słoneczny, ale rześki dzionek. Nikogo w polu nie było widać, nawet obszarowiec nie kopał warzyw, a ma tego od cholery... Dopiero początek października 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551
8 minut temu, zetorki12 napisał:

Nikt im nie powiedział że dziś niedziela i w polu się nie robi ? 🤔

A co byś Powiedział jakby dziś był praktycznie ostatni dzień na wykopki? Jutro ma być ostatni dzień bez deszczu na dłuższy czas i jednocześnie ostatni dzień żeby zasiać coś po wspomnianych pyrach?

Kopał byś?

Juz tylko 3 na plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wykopał bym wcześniej . Nie musiały stać do teraz .

Mam jeszcze kopać , ale nie u siebie . Ja nie święty i jak trzeba to i w święto coś robię , ale tradycyjnie unikam ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez gracjan91
      Witam Agrofotowiczów !
       
      Chciałbym poznać wasza opinię na temat tej prognozy pogody. Korzysta ktoś z tej prognozy pogody ? Na ile ona się sprawdza ?
      Chce wiedzieć czy jesteście zadowolenie bo chce z ją wykupić .
       
      Z góry dzięki za opinię !
    • Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez Famer21
      Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj