Polecane posty

Tomasz0611    5600
1 minutę temu, Uziu92 napisał:

no na pewno :D od dobrych środków od razu 8+ plon :D

Ale co da nawet i 200kgN/ha jak nie damy żadnego fungicydu ?? Wszystko musi być zrównoważone. Jak mało nawozimy starczą tańsze środki, przy wysokim nawożeniu trzeba patrzeć na te wyższe półki a nie tą najniższą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

ja nie zauważyłem różnicy między fungi za 50 zł na ha a takim za 150 zł na ha w tym sezonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja też tak uważam i na to nie żałuje bo lepiej prysnąć raz niż powtarzać od ziela.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5600

Sadownicy w tym roku zauważyli różnice, po zeszłym roku część poszła w ograniczoną ochronę, teraz jak jabłko drogie to mają bide. Nie da się przewidzieć co będzie, a jak bd plony takie jak w 2017 ?? Czy wtedy twoja ochrona środkami za 50zł da radę ??

1 minutę temu, Uziu92 napisał:

chwasty można zrobić i dobrze i w miarę tanio.

Dobrze i tanio to się nie łączy :) 

Czy jak będzie mokra wiosna to te twoje tanie środki dadzą radę ??

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

wolę nakosić 5 ton i sprzedac po 850 jak 8 po 500, roboty mniej a kasa ta sama i ochrona tańsza wystarczy .

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5600
1 minutę temu, Uziu92 napisał:

wolę nakosić 5 ton i sprzedac po 850 jak 8 po 500, roboty mniej a kasa ta sama i ochrona tańsza wystarczy .

Tylko skąd wiesz w kwietniu jakie będziesz miał plony i że wystarczy tańsza ochrona ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

jak będzie mokro to plony będą chyba że wszystko popłynie, jak będzie sucho to sobie nawodnie i też będzie :D  Ja mówię to co sam obserwuję, nie każe nikomu oszczędzać, możesz sobie zrobić zabiegi od grzyba 3x po 250 zł jak uważasz że Ci się opłaci, podobnie z herbicydem,  w tym sezonie pszenżyto bez ochrony dało mi z działki 1,5 ha 12 ton, miałem pryskać fungi ale było 2 odmiany i jedna juz się wykłosiła i olałem temat bo mówią że pszenżyta jak plonuje lepiej nie pryskać  i jedyne co widziało z opryskiwacza to herbicyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8979
7 minut temu, Tomasz0611 napisał:

Tylko skąd wiesz w kwietniu jakie będziesz miał plony i że wystarczy tańsza ochrona ??

W kwietniu czasem jeszcze snieg leży, to co  sie spinać. Można dobrać tańszą ochrone i wcale nie gorszą niż pakiety super firm o kosmicznych cenach jak reklamują,,jutubery" 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Zależy kto jakie ma ziemie i warunki pogodowe. U nas choćby stanął na głowie dał wszystko z górnej półki to słaba ziemia + brak opadów werifikują plon. I można sporo dołożyć.

Ten rok jest tragiczny. Nie dość, że susza okrutna plony bardzo słabe to jeszcze cena dobija człowieka. Jedyne co ma wysoką cenę to nawozy i SOR

  • Like 1

czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5600

Ale ja nie mówię, że 3x250, wszystko zależy w jaki plon celujemy i do tego odpowiednio trzeba dobrać środki, nie mówię , że te najlepsze to najdroższe, tylko jak widzę jak ktoś przychodzi, i dla niego 30zł na hektarze dołożyć za dużo lepszy środek, gdzie koszty paliwa są te same, i jemu jest szkoda ??

Nieraz wystarczy sobie sprawdzić substancję czynną, bo ten sam środek można kupić nieraz i o połowę taniej.

Edytowano przez Tomasz0611
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nikt tego nie wie jakie będą plony, jakie pieniądze z tego, ale i książkowa robota nie jest dobra bo wyjdzie tak ze ile włożymy tyle wyjmiemy,a jeszcze jakieś gradobicie się trafi,ja jestem zwolennikiem średniego inwestowania,ziele w Polsce nie równe w okolicach Zamościa to i axial sobie z miotło nie radzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8979

O 30 dychy nie ma co sie drapać😉 ważne żebyśmy na tym chłopy dobrze wychodzili, i nie dawali się naciągnąć.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5600

Każdy region kraju inny, każdy robi po swojemu, ważne żeby wynik ekonomiczny się zgadzał. Na własnym przykładzie, co mi z tego jak sobie truskawki opryskam środkiem chemicznym tańszym o 300zł na ha, jak właduje się szara pleśń i będę miał 5tys strat. I nawet w tym roku, niby sucho, ale w maju przez tydzień wiało, trochę padało, niektórym wyszły za długie okienka między opryskami i wpakowały się choroby grzybowe. Należy jedynie pamiętać że najdrożej/najtaniej to nie zawsze najlepiej.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Raz wziąłem zboże pszenżyto z centrali C1 na wszystkie pola z dopłatą do materiału siewnego i się nie opłaciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5600

A skąd biorą zboże do centrali ?? Od takich jak my, dobrze nie sprawdzą, aby zaprawią i potem wychodzą kwiatki. Ja zawsze obsieję jakiś kawałek swoim, jak z centrali nie wypali, mam zawsze do czego powrócić, a i porównać jest z czym bo rok rokowi nie zawsze równy.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973
4 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

Każdy region kraju inny, każdy robi po swojemu, ważne żeby wynik ekonomiczny się zgadzał. Na własnym przykładzie, co mi z tego jak sobie truskawki opryskam środkiem chemicznym tańszym o 300zł na ha, jak właduje się szara pleśń i będę miał 5tys strat. I nawet w tym roku, niby sucho, ale w maju przez tydzień wiało, trochę padało, niektórym wyszły za długie okienka między opryskami i wpakowały się choroby grzybowe. Należy jedynie pamiętać że najdrożej/najtaniej to nie zawsze najlepiej.

na truskawkach jesteś 5 w plecy i to się kalkuluje a w zbożu ? 500kg będzie różnicy czyli tyle ile koszt super  hiper środka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

WG coś w końcu popaduje. była totalna pustynia. przez cały rok deszcze omijają


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5600
1 minutę temu, Uziu92 napisał:

na truskawkach jesteś 5 w plecy i to się kalkuluje a w zbożu ? 500kg będzie różnicy czyli tyle ile koszt super  hiper środka.

Tylko wolę mieć ładne zboże na polu niż dziadostwo, bo to i przyjemniej się o nie dba, i przyjemniej kosi :) A i potem jak zasadzę truskawki/warzywa to mniej dziabania i pryskania, bo pole czyste a nie zaniedbane. 

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

spoko,   to dla Ciebie liczy się wygląd zboża bardziej niż ekonomia ? Ja widziałem i kosiłem już piekne zboża które sypały przeciętnie a i takie które sypały nadzwyczaj dobrze a z wyglądu nikt by nie pomyślał że tak to wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16856
Tomasz0611 napisał:

Nieraz wystarczy sobie sprawdzić substancję czynną, bo ten sam środek można kupić nieraz i o połowę taniej.

od 5 sezonow nie patrze na nic innego tylko na substancje czynna. niektore firmy handlujace SOR wciskaja te drozsze (niektore tzn wiekszosc) i kiedy zapytam o inna nazwe z ta sama substancja to zazwyczaj jest na magazynie w cenie o wiele nizszej. po takim pytaniu z mojej strony zawsze mina sprzedajacej zmienia sie na smutniejsza ;)

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5600
Przed chwilą, Uziu92 napisał:

spoko,   to dla Ciebie liczy się wygląd zboża bardziej niż ekonomia ? Ja widziałem i kosiłem już piekne zboża które sypały przeciętnie a i takie które sypały nadzwyczaj dobrze a z wyglądu nikt by nie pomyślał że tak to wyjdzie.

Ale z punktu ekonomicznego wychodzi to samo, ty masz 2tys kosztów i plonu za 3tys, a ja 2,5tys kosztów a plonu za 3,5tys, czy z punktu ekonomicznego czymś się różnimy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

zrób zeby mieć kosztu za  2 jak ja i plonu 3,5 i wtedy będziesz lepszy :) i różnica będzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5600
Przed chwilą, Uziu92 napisał:

zrób zeby mieć kosztu za  2 jak ja i plonu 3,5 i wtedy będziesz lepszy :) i różnica będzie :D

Ale to był tylko przykład, skąd wiesz jakie mam koszty i jakie plony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez Famer21
      Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj