Polecane posty

Uziu92    7947

pol nie mają zapuszczonych raczej jakoś szczególnie.

Wiesio możesz orać na raz, sam nie raz orałem, ale jak daję podkład to go mieszam talerzówką aby składnik w powietrze nie poszedł bo pługiem ciut za wcześnie i jednak talerzówką szybciej, jak bym nie miał podkładów to też na raz by szło, ciut ciężej idzie jak po zruszonym ale zawsze coś tam paliwa zostanie i czasu,  bezorka może i fajna ale trzeba mieć sprzęt do tego, popatrz sobie na welker farms z usa, ma pola tyle co u nas 2 gminy i wali bezorkowo, ale tam to ma sens na takich obszarach i w takim klimacie gdzie jest bardziej sucho jak u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podkład ja daje na wierzch lepiej działa,bardzo dobrze wodę magazynuje dobry na susze.

Wszyscy obszarnicy jakieś spółki to orzą ile wlezie ile dadzą rady a reszta idzie bez orkowo bo się nie wyrabiają.Prę osób youtuberów kupiło sobie takie siewniki i z twierdzili ze po orce lepiej się rodzi.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7947

talerzując głębiej a potem orząc z przedpłużkami wyrzuca go pod wierzch i też jest jak dla mnie okej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ciekawe tak ph metr w niego włożyć ile ma ph bo tam i wapno jest,ludzie rozrzucają na łąki na zimę,trawa po tym dobra i na to nie obowiązuje zakaz rozrzucania zimą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No mamy zimny poranek ma przyjść deszcz o 20.Wierćcie studnie ja mam i jestem bardzo zadowolony.Bo też miałem po 500l na dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7947

jak były mokre lata to mialem wody pod wierzch codziennie ile by nie brał , teraz jest 2 opryskiwacze czyli 1200l około dziennie. Co do deszczu to meteo coś tam widzi dzisiaj na wieczór i na noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

No to dobrze, teraz popada,  się poposiewa, a jak będzie ciepło to w 5 dni zielono sie zrobi. 

Słońce i rześko, 

Jakoś nie można się przezwyczaić w koszulce chodzić.

Tak było fajnie ciepło a tu trzeba się ubierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

@zetorki12 dzwoniłem w sprawie studni.

A więc tak

Można zrobić w starej kręgowej

Może być inne miejsce aby w koło punktu studni było 2m wolnej przestrzeni.

Cena 70 zł za mb do zapłaty na gotowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Róbcie w kręgowej nie trzeba potem studzienki takiej na 2 kręgi,rury do hydroforu będą stare,tylko potem sasypać zeby 2 kręgi zostały w ziemi na mrozy,Tanio umnie było po 120.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19684
2 godziny temu, Rolnik1973 napisał:

@zetorki12 dzwoniłem w sprawie studni.

A więc tak

Można zrobić w starej kręgowej

Może być inne miejsce aby w koło punktu studni było 2m wolnej przestrzeni.

Cena 70 zł za mb do zapłaty na gotowo.

A jak wody nie będzie?

Jaki filtr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

Musi być, no jak w studni jest to pod studnią też.

Filtr to nie pytałem, robili kiedyś u kuzyna to plastikowa siatka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25504

Zostaw sobie ten wiatr a oddaj deszcz. Już Ci starczy, niech trochę reszcie popada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Chociaż   raz  więcej  deszczu niż  u was   na południu   - daj się  nacieszyć....  9_9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12164
Rolnik7343 napisał:

Deszcze troche popadał, oj i siano im zmokło 😅

komu?


Ja zebrałem dzisiaj 27bel i odrazu sprzedałem bez owijania😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

no nie mi 😄 właściwie to nie im tylko mu 🤔

Edytowano przez Rolnik7343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

@slawek74 Napisze "ojcu " żeby nikt nie miał do mnie żadnego  "ale" 😀

Znowu lekko pada 👌

Edytowano przez Rolnik7343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez Famer21
      Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj