Polecane posty

Gość   
Gość

No pokropić może . Nie wiem jak w Twoich stronach , ale u nas od piątku ma byś słonecznie i ciepło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16861

to moze poczekam do konca tygodnia, a dzis zrobie kwalifikat ;) 200kg zyta na ha to duzo, co nie? w tamtym roku 170kg poszlo ruskiego i bylo za geste. ale chwasty sie nie przebily i pryskac nie musialem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Też . Ale zawsze siałem jeszcze więcej . A właściwie to siewnik siał ile chciał . :D Chociaż może i 200 spróbuję . Tak czytam że większość uważa że to i tak dużo . A pszenżyta ile na ha dajesz ?

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192

dobre pszenżyto da lepszy plon słomy i ziarna od żyta ja sieję 150-170kg i tez gęste deszczu nie widać a do skoszenia też jeszcze kilka ha traw tylko jakoś się nie chce😃😉

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

Panie jakich wynalazków. Toć chyba lepsza wartość odżywcza, wyższe plonowanie, a jak odmianę dobierzesz to bizon bedzie dwie godziny hektar trawił nim slomę wypluje. 

Dyscu ni ma  i nie bedzie.  Bo to co podają to wyparuje nim do gleby dotrze.

Edytowano przez Agrest
Pieprzona autokorekta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2144
1 godzinę temu, Bananek napisał:

to moze poczekam do konca tygodnia, a dzis zrobie kwalifikat ;) 200kg zyta na ha to duzo, co nie? w tamtym roku 170kg poszlo ruskiego i bylo za geste. ale chwasty sie nie przebily i pryskac nie musialem ;)

200 kg żyta to na 2ha ;)

Po zeszłotygodniowych opadach deszczu mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że to pierwszy raz od 2014 roku kiedy mam normalne warunki do siewu ozimin.

Edytowano przez misio3p

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trzeba było siać 100 kg, ale w sierpniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388
1 godzinę temu, zetorki12 napisał:

@Rolnik1973 widział Ty ? Odwołują coraz bardziej deszcze w prognozach na najbliższe dni . :S I jak siać ? Ja się pytam . Jak siać ?

No kurła pozmieniali, 1.5 tyg bez deszczu,  a potem prwnie przedłużą do zimy😢😢😢

No w taki popiół i wiatr to siał nie będę, jak we wrześniu nie popada to wcale nie posieję i będzie na drugi rok 100% po 70%😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No nie gadaj . Ja pod koniec tygodnia sieje . Zresztą . Jutro też , tyle że nie u siebie . B|

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
12 godzin temu, soltys48 napisał:

gdzie??

Najdalej wysunięty punkt na mapie na południowym wschodzie, tuż nad samym Bugiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
44 minuty temu, Rolnik1973 napisał:

No kurła pozmieniali, 1.5 tyg bez deszczu,  a potem prwnie przedłużą do zimy😢😢😢

No w taki popiół i wiatr to siał nie będę, jak we wrześniu nie popada to wcale nie posieję i będzie na drugi rok 100% po 70%😁

Nie wiem co wy za prognozy sprawdzacie u mnie ma padać jak nie dziś to jutro🤨

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7220
12 godzin temu, radekz200 napisał:

Chociaż Ci sie kurzyć nie będzie 😛

A czy ja mówię, że źle?😋 Pierwsze nie idzie wytrzymać bo się kurzy, a druga sprawa sucha ziemia osiewa się już na lemieszach i kartofle sp***rzają bokami. Przydał by się taki trzydniowy na siew


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja przeliczam na tony, nie na kg. 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mnie to nie martwi, ile razy siałem w popiół i było ładne zboże,była susza i też się urodziło ładnie co mnie martwi to ceny zboża i rosnące koszty produkcji.

Sieje się głębiej i wiencej a na jesieni już te rosy i zimniej i zawsze wzeszło a raz było zimno to 3-4 tygodnie wschodziło i też było.

W zeszłym roku też jak się siało to nic nie było widać ni siewnika ni pola przed sobą,co raz trzeba było się zatrzymywać żeby kurz opad czy choć się jedzie przy zasianym a nie skręciło gdzieś się w bok,wszystko na czuja taki kurz,i zboże ładnie powschodziło.

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Niby jutro ma padać.

Ja właśnie zasiałem po rzepaku. Kiedyś tam powschodzi.

W burakach wschodzi to co się osypało latem to i ta siana da radę.

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

@zetorki12 dowiadywałeś się o studni?

Bo kurła trzeba się rozglądać, w starej na dnie piach na wierzchu, a w nowszej 1m wody a ulew nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

"Zrzut ścieków do Wisły największą katastrofą ekologiczną na świecie, podały Wody Polskie"  

Polska będzie znana 😅

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
1 godzinę temu, Rolnik1973 napisał:

@zetorki12 dowiadywałeś się o studni?

Bo kurła trzeba się rozglądać, w starej na dnie piach na wierzchu, a w nowszej 1m wody a ulew nie widać.

a nie możesz pobrać zwyczajnie tej studni ? tzn , wejsc i pogłebić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez Famer21
      Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj