Polecane posty

pawelol111    1337
pedro2 napisał:

Porażone, stare odmiany... U mnie ładne białe nic nie odchodzi

A fige. Brał z centrali. Stara Irga czysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Umnie znowu izolator na srednim wywalilo.fajerwerki byly i niema pradu.Ciepla noc.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5259
4 godziny temu, Agrest napisał:

Gdzie tu sucho, nawet kurzu nie ma i łby skib się świecą. Ziemia ciemna i wilgotna.

To już wiem skąd te wysokie plony na AF  jak susza tylko na wniosku po jałmużnę. 

Widzę że ja stanowczo za mało narzekam😕

 

A ja Ci na serio mowie ze sucho, zdjęcie tego nie odzwierciedla , nie w mówisz  mi że białe to białe a czarne to czarne😎

Edytowano przez marulekk

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164
1 godzinę temu, pawelol111 napisał:

A fige. Brał z centrali. Stara Irga czysta.

To ładnie... Coraz częściej zdarza się, że szajs porażony nam sprzedają. Ja co roku biorę kwalifikat i co roku dzwonią z piorinu koniec sierpnia czy można wziąć próbę... nie jeden ze znajomych już musiał wywalić świeżą odmianę... Zamiast kontrolować firmy to co idzie do chłopa to lepiej chłopa doj**ać gdzie płacimy jak za złoto.

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do mnie przyjechali pobrać próby bo partia porażona,tylko nie zdążyli na wiosnę więc przyjechali we wrześniu i okazały się zdrowe.Może ktoś kupił sadzeniak i przebadał sam sobie czy mu kitu nie sprzedali.Zresztą sami rolnicy robią reprodukcje i kupi taką samą odmianę i posadzi gdzieś na jakiejś dzierżawie i potem zmiesza.Jest taka najwyższa klasa ale rolnikowi jej nie sprzedadzą, idzie do firm reprodukcyjnych,tą najwyższą klasę robią w Ostródzie.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2099

W okresie 7-10.09 spadło 36mm deszczu, łącznie we wrześniu 47mm a to największy miesięczny opad w tym roku. PCT, Czarnków. 

  • Like 1

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2149
5 godzin temu, misio3p napisał:

W okresie 7-10.09 spadło 36mm deszczu, łącznie we wrześniu 47mm a to największy miesięczny opad w tym roku. PCT, Czarnków. 

 Też bym tak chciał,i się zastanawiam czy te 4 mm miałem we wrześniu,czy w końcu sierpniaO.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W polu beton,chyba nie posieję pszenicy bo nie ma szans żeby pług wbić w ziemię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, marulekk napisał:

A ja Ci na serio mowie ze sucho, zdjęcie tego nie odzwierciedla , nie w mówisz  mi że białe to białe a czarne to czarne😎

Najwyraźniej zdjęcie musi tego nie odzwierciedlać, bo na zdjęciu widać idealne warunki do orki. 

Wczoraj jadąc widziałem orke u nas. Tumany kurzu, koło 15 cm wilgotnej gleby, pod spodem pustynia. Po odwróceniu plugiem mokre na dole a na wierzchu warstwa rozsypujacego się piachu... 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337
Wiesi0 napisał:

Do mnie przyjechali pobrać próby bo partia porażona,tylko nie zdążyli na wiosnę więc przyjechali we wrześniu i okazały się zdrowe.Może ktoś kupił sadzeniak i przebadał sam sobie czy mu kitu nie sprzedali.Zresztą sami rolnicy robią reprodukcje i kupi taką samą odmianę i posadzi gdzieś na jakiejś dzierżawie i potem zmiesza.Jest taka najwyższa klasa ale rolnikowi jej nie sprzedadzą, idzie do firm reprodukcyjnych,tą najwyższą klasę robią w Ostródzie.

Bakterioza to jedno ale co raz to Irga bardziej podatna na rdze. Tamten rok masakra. Ludzie z centrali brali i nie było co obrać bo kropki w środku. Skąd sadzeniak bierzesz? Mi z Szydlaka kurierem przywozili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

 WWL .a u mie gdzie pozniwach wykonałem uprawe to 20-25 cm zero wilgoci , gdzie nie uprawiane nie jest zle .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja z FN GRANUM i jeszcze ani razu się nie rozczarowałem.

W pogodzie nic się nie zmieniło,sucho,deszczu nie było i nie będzie a w dodatku ten upał bo teraz już grzeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287
3 minuty temu, jarecki napisał:

 WWL .a u mie gdzie pozniwach wykonałem uprawe to 20-25 cm zero wilgoci , gdzie nie uprawiane nie jest zle .

No a przecież wszendzie toąbią że uprawki zatrzymują parowanie i wilgoć🤔

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5527

A może tam gdzie było uprawiane było zboże jare, po uprawkach nakiełkowało i urosło po kolano a gdzie nie uprawiane to było zboże ozime które tak silnie nie rośnie po kombajnie i nie wyciąga cennej wilgoci.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

zwyczajnie nic nie pada od 3 tygodnico dałowtedy 35 litrów a przed tym także brak opadów , są rejony gdzie pszeszły deszcze ale nie tu gdzie gospodarze , do tego były ze 4 dni po 32 stopnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8903

Kolejny sloneczny poranek, rosa była duża ale deszczu nie widać. W tv już trąbią o sciekach z Warszawy, Szwedzi i inne kraje już interesują sie bo do Bałtyku wpłynęły ścieki z masą bakterii, tylko czekać kiedy doj**ią karę Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ta czajka to była budowana za czasów PO-PSL pracowało tam tysiące ludzi,więc czego było się spodziewać,pieniądze zamiast pójść w beton grunt poszły do kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1114
42 minuty temu, GRZES1545 napisał:

Kolejny sloneczny poranek, rosa była duża ale deszczu nie widać. W tv już trąbią o sciekach z Warszawy, Szwedzi i inne kraje już interesują sie bo do Bałtyku wpłynęły ścieki z masą bakterii, tylko czekać kiedy doj**ią karę Polsce.

To gdzie ta rura czy cos pękło ze nie mogą tego zlokalizowac ? Pod Wisłą hah nie ciekawy u śmierdzący temat 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8903

No pod Wisłą, na pewno jest zapchana, czy pękła nie wiadomo o żaden nurek nie chce sie w guwno pchac😝

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, no... Niema nic do smiania, bo to naprawdę gowniany temat. 

Chyba dobrze, że to się w te największe upały nie stało, bo skutki mógłby by być naprawdę wielokrotnie gorsze.. 

Ale zabezpieczenie przed awaria  takiej budowli przy głównej rzece polski, to naprawdę..... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez gracjan91
      Witam Agrofotowiczów !
       
      Chciałbym poznać wasza opinię na temat tej prognozy pogody. Korzysta ktoś z tej prognozy pogody ? Na ile ona się sprawdza ?
      Chce wiedzieć czy jesteście zadowolenie bo chce z ją wykupić .
       
      Z góry dzięki za opinię !
    • Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez Famer21
      Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj