Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
beata12596    298

No nie mów, że jest jeszcze droższa niż kilka lat temu 😲u nas można już zaobserwować, że niektórzy z tych większych wiecznie chętnych na kupno ziemi nie wyrabia się z pracami w polu,  może się pora zastanowić co będzie jak przyjdą gorsze lata, chodzi mi o pogodę. Kiedy już powiedzą dość. 

Co do pogody to ciepło, wieje, a deszczu nie widać i nie słychać. 

Edytowano przez beata12596

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

tzn ? teraz 50 tyś to ptraktycznie minimum za 4b-5 klase koło inowrocławia za 1-2-3 klase płacą nawet ponad 100 tyś za hektar

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chmurzy się coraz bardziej,tak wazę worki młynkowanego pszenżyta do siewu ale ciężkie jak pszenica z 70kg by worek wlazło.Jak ktoś chce pszenice Arkadie rok po CN to mogę sprzedać,lub wymienić na inną odmianę nawet na pszenżyto aby świeże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
5 minut temu, Bananek napisał:

100tys za ha. o panie, kiedy to odebrac?

No jak to kiedy ... Kupujesz, robisz na tym do emerytury, sprzedajesz i spłacasz 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618
30 minut temu, Wiesi0 napisał:

Chmurzy się coraz bardziej,tak wazę worki młynkowanego pszenżyta do siewu ale ciężkie jak pszenica z 70kg by worek wlazło.Jak ktoś chce pszenice Arkadie rok po CN to mogę sprzedać,lub wymienić na inną odmianę nawet na pszenżyto aby świeże.

To nie syp w bb tylko normalne worki😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7220

U nas kupują po 40- 50tys, nawet 60 za ha. Ja kupiłem po 30tys 5kl obok i gość sam przyszedl. Można? Na wiosne kupiłem  po 20tys/ha stare zaniedbane pastwisko, miesiac pracy i zrobiłem super UZ W życiu nie dam 50tys nawet za 4kl. 3kl u nas nie uświadczysz. Ale jak się ma 70% dzierżaw i ponad 100łba w oborze to trzeba płacić jak za złoto. Dopiero 3-4lata wstecz tak się zaczął młyn z ziemią 

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
46 minut temu, Rolnik7343 napisał:

tzn ? teraz 50 tyś to ptraktycznie minimum za 4b-5 klase koło inowrocławia za 1-2-3 klase płacą nawet ponad 100 tyś za hektar

Nie do końca tak jest : żeby dostać 100-120 tyś to tylko 1klasa z możliwością nawadniania,kupno poprzedzone drobiazgowym badaniem gleby,wynik musi być prawie zbliżony do ideału,praktycznie ziemia w tej cenie idzie pod warzywa 4 zbiory w ciągu sezonu, no i płacą tą cenę obcokrajowcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7220

Dwa jaguary dzisiaj poległy we wsi, jeden się zapalił, a drugi klęknął dosłownie. Obie zwrotnice na tylnej osi z napędem wyrwało. 😶 Wsadź pracownika z łapanki do maszyny to szrot po jednym sezonie


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716

Może wcześniej wyciągał jakis ciagnik na pryzmie 😛 tydzień temu widziałem jak jeden pracownik wyrywał z barana ciagnik zakopany na pryzmie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
14 minut temu, pedro2 napisał:

Dwa jaguary dzisiaj poległy we wsi, jeden się zapalił, a drugi klęknął dosłownie. Obie zwrotnice na tylnej osi z napędem wyrwało. 😶 Wsadź pracownika z łapanki do maszyny to szrot po jednym sezonie

wszystko sie zdarza ... temu co u mnie kosi też sie oba jaguary jednego dnia rozsypały ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
15 minut temu, pedro2 napisał:

Dwa jaguary dzisiaj poległy we wsi, jeden się zapalił, a drugi klęknął dosłownie. Obie zwrotnice na tylnej osi z napędem wyrwało. 😶 Wsadź pracownika z łapanki do maszyny to szrot po jednym sezonie

Jaka w tym wina operatora? Jako szrot to one już pewnie przyjechały zza Odry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7220
3 godziny temu, damianzetor9540 napisał:

Jaka w tym wina operatora? Jako szrot to one już pewnie przyjechały zza Odry 

Odezwał się patriota maszynowy co sam szroty ściąga 🤣🤣  porządny sprzęt, ten co się zapalił to 870tka. Jaka wina? Taka, że gamoń za***rdalał, sprzęgło się ślizgało do tego stopnia aż się zapaliło. Drugi to jakaś 9 setka wyciągał pełen zestaw bo do rowu się zsunął, brał go pod skosem i rozerwał zwrotnice


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444
1 minutę temu, pedro2 napisał:

Odezwał się patriota maszynowy co sam szroty ściąga 🤣🤣  porządny sprzęt, ten co się zapalił to 870tka. Jaka wina? Taka, że gamoń za***rdalał, sprzęgło się ślizgało do tego stopnia aż się zapaliło. Drugi to jakaś 9 setka wyciągał pełen zestaw bo do rowu się zsunął, brał go pod skosem i rozerwał zwrotnice

A bo to  wszystko  ,,drewniane''    sprzęty  tylko  kupa  elektroniki-    kiedyś jak Ruskie   czołg  zrobili  to tyle lat po wojnie  a jeszcze  na placach  stoią .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
3 godziny temu, pedro2 napisał:

Dwa jaguary dzisiaj poległy we wsi, jeden się zapalił, a drugi klęknął dosłownie. Obie zwrotnice na tylnej osi z napędem wyrwało. 😶 Wsadź pracownika z łapanki do maszyny to szrot po jednym sezonie

Ja myślę że to sabotaż :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7220
16 minut temu, Szymi40 napisał:

A bo to  wszystko  ,,drewniane''    sprzęty  tylko  kupa  elektroniki-    kiedyś jak Ruskie   czołg  zrobili  to tyle lat po wojnie  a jeszcze  na placach  stoią .....

Jak debil rozumu nie ma to i czołg zajeździ. 😋 mnie to lotto, nie mój sprzęt, ale takie sytuacje to dobra nauka na przyszłość jakby sie brać za swój biznes. Szwagier też wy***przył chłopaka z tira bo po roku jazdy był zdezelowany, gdzie drugi kierowca jeździ chyba 4 lata i obrysowki nawet nie urwał. 

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394
29 minut temu, Szymi40 napisał:

bo to  wszystko  ,,drewniane''    sprzęty  tylko  kupa  elektroniki-    kiedyś jak Ruskie   czołg  zrobili  to tyle lat po wojnie  a jeszcze  na placach  stoią .....

To czemu wyjeżdżały od razu z skrzynią z zapasowym silnikiem czy skrzynią?

@soltys48 mam ziemie od KOWR ale w przeliczeniu na hektar za 2019r mam niecałe 110zł do zapłacenia więc z jakimś trudem dam radę. Nie mniej państwowa instytucja nie powinna zawyżać cen pszenicy o 150zł.

POS od rana pochmurno i wietrznie wraz z upływem dnia coraz cieplej i wiatr się uspokajał. Póki co deszczu nie widać


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
zetorki12 napisał:

W Polsacie prognozy patrz . Tam deszcz i dla Nas nadają . ;)

3 minuty temu, ZELKOW napisał:

0,5mm więc susza coraz gorsza rzepak będzie w tym roku słabizna a na 2tyg brak deszczu na Lubelszczyźnie nadają nie to co zachód Polski

 

a to akurat prawda u nich ciągle pada ale na łeb

zycietoniejebajka1 napisał:

@ZELKOW

Tyle że na zachód od Ciebie, ludzie plugow w ziemie wbić nie mogą :)

w jakim sensie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    205
5 godzin temu, Rolnik7343 napisał:

byli tacy co brali 400zł/ha i już firma pada 😄

Po tyle u nas biora i firma sie rozwija. 600zl ha z 2 zestawami do odwozu.

Edytowano przez malorolny121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez Famer21
      Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj