Polecane posty

GRZES1545    8980

6 ha udało sie zaorać, dziś 20mm spadło, praca szła czysciutko filtry odpoczeły od kurzu.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dobrze teraz orać ale po owsie na cięższej ziemi pług nadal nie wchodzi.Ogólnie spróbowałem teraz orać pługiem z przedłużkami i jak dla mnie lipa, dużo kombinacji co pole i niema jak sćinacze a podobno na Wielkopolsce tylko każdy chce z przedpłużkami.To prawda czy mit.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5334

Potalerzowałem po qq to suchy piach miejscami wywalało

  • Sad 1

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po kuku zawsze suszej niż po owsie a na cięższej ziemi pług nie wejdzie jedynie po oziminach idzie orać, lub na piachach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
leszek1000 napisał:

Rzepak ledwo zasiany już usycha. Może w poniedziałek coś popada .

to jeszcze udało mu się wyleźć u nas tak sucho że ponad tydzień od siewu i jeszcze nie jest na wierzchu

skoter napisał:

25 litra w ciągu 30 min na polu gdzie rzepak siany klepisko . będzie przesiew  . powiat zamość gm radecznica

to ładnie wam dało, pada tam gdzie nie musi na tyle i nie pada gdzie potrzeba

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoter    13
11 godzin temu, wiesiek63zmc napisał:

Masz gline albo powiznę

jest to i to jak by nie było spieki to by się przebił .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424

Ja pierdziele, na poniedziałek zapowiadali na cały dzień deszcz, a teraz znowu się wycofują, drugi rok z rzędu gdzie non stop grzeje i nie ma nawet jak uprawić pola

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444
4 godziny temu, krilan06 napisał:

Ja pierdziele, na poniedziałek zapowiadali na cały dzień deszcz, a teraz znowu się wycofują, drugi rok z rzędu gdzie non stop grzeje i nie ma nawet jak uprawić pola

U   mnie  na poniedziałek  zapowiadali  16mm.  teraz   z prognoz  zostało   3mm.   jak znam  życie  tylko się zachmurzy  .......  Ale  zapowiadają   na następny  poniedziałek  🤣   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424
41 minut temu, Szymi40 napisał:

U   mnie  na poniedziałek  zapowiadali  16mm.  teraz   z prognoz  zostało   3mm.   jak znam  życie  tylko się zachmurzy  .......  Ale  zapowiadają   na następny  poniedziałek  🤣   

U mnie zawsze zapowiadają deszcz z dużym wyprzedzeniem, a im bliżej to deszcz odwołują. Naprawdę idzie się psychicznie wykończyć, no chyba że ktoś ma na to wywalone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380

Ja planuję się brać po niedzieli za obornik  i orke a czy się uda? Się zobaczy susza straszna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Dziś walczyłem z obornikiem pod żyto to jest masakra.....A w tygodniu było 28mm opadu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12191

Soltys a nie boisz się że żyto pierdyknie po oborniku chyba że na kiszonkę ☺ a tak to dawno żyta mie widziałem ale pamiętam jak lubiało się położyć po oborniku albo ziemniakach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Na tej działce można walić łychą i nie padnie,tam kompleks sosnowo plażowy...

Ogólnie to ci rok obornik idzie pod żyto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380
3 minuty temu, slawek74 napisał:

Soltys a nie boisz się że żyto pierdyknie po oborniku chyba że na kiszonkę ☺ a tak to dawno żyta mie widziałem ale pamiętam jak lubiało się położyć po oborniku albo ziemniakach to u nas się pszenicę siewalo albo jęczmień. 

Po ziemniakach to u nas

Się pszenicę siewalo albo jęczmień 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380

I nie poległ?  Zresztą w taką suszę jak w tym roku nic nie polegnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie padało od 3 tygodni i wali po 30 stopni codziennie. Ma padać cały dzień we wtorek i ochłodzenie. Jeśli rzeczywiście tak bedzie to wjeżdżam w środe robić orke pod pszenice. Chce posiać w terminie a potem może nie być jak znowu pługa wbić. Takie czasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

wczoraj posprawdzalem pogodę i tydzień mialo nie padac myślę wykosze podmokle łąki to wysechnie dziś sprawdzam i od poniedziałku deszcz ☺👍 niech pada a szuwary niech gnija popada to owies urosnie


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W poniedziałek i wtorek ma padać i znowu rekordy średnich miesięcznych temperatur pobite.Dzisiaj o 6 jakieś małe ptaki podobne do szpaków leciały stadem na południe z pół godziny.tyle tego było.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom50    69

Susza straszna ale u nas tylko susza w kukurydzy- kto to zrozumie. Buraki wysychają , rzepak leży w ziemi już 10 dni i powychodziło około 20%. Kukurydza co dzień robi się coraz mniej zielona - no ale najważniejsze w gminie to teraz dożynki. Pytam co ja mam świętować i za jakie plony dziękować? Zresztą na dożynkach bawi się teraz głównie ludność napływowa- rolnicy to teraz jak  YETI  czasami się pojawiają

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak się zastanawiam nad trawą Sudańska z sorgo bo niby ma wartość jak kukurydza i rośnie w 2 miesiące i pochodzi z Afryki,więc szusa nie straszna i lubi słabe ziemie.Tu na filmiku widać ze koło lasu więc ziemia słaba,dziki jej nie biorą.Może to jakaś alternatywa na susze.

Koszt nasion ok 500zł, na ha.

https://www.granumfn.pl/produkty/nutri-honey

a rośnie taka a nawet do 3m wysokości.

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez Famer21
      Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj