Polecane posty

marulekk    5332
1 godzinę temu, Rolnik1973 napisał:

Cały dzień pogoda była 

Ludzie z kosiarkami jeździli🤔

ja pół dnia z opryskiwaczem jeździłem , zero wiatru i ciepło, elegancko sie pryskało

  • Like 1

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2141

Dzisiaj 4mm, sierpień 13mm, PCT

W okolicy coraz śmielej orzą pod rzepaki, wyrzucają na wierzch 20cm popiołu, ale lecą z tematem, dziwi mnie to bo w prognozie na najbliższe 2 tygodnie przewidywane są co najwyżej przelotne opady, które w tym roku są dosłownie przelotne :| 


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor12841    18
1 minutę temu, zycietoniejebajka1 napisał:

A Ty na ogarze z silnikiem jawki :D

z kołem od okrąglaka i zmienionymi zębatkami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak przeglądam dzisiejsze wpisy ... A gdzie się podział Ten co całe dnie się z ojcem kłóci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No przecież wszystko na Jego głowie . Tak pytam , czy aby jakiego bana nie złapał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

taa... na jego. Ja mam połowę tego co on i od miesiąca nie mam czasu się po pupie podrapać, a on siedzi tu ciągle i pierdoły pisze.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
6 minut temu, zetorki12 napisał:

Tak przeglądam dzisiejsze wpisy ... A gdzie się podział Ten co całe dnie się z ojcem kłóci ?

właśnie o nim myślałem ...

MOże ojciec jego wpisy przeczytał?

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No motorach to coś o moich znajomych z dawnych lat.

 

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mińsk 125 dobra maszyna unikaj wsk 4 175cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 A są części do tego ? Chyba krótko te Miński robiono ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor12841    18
3 minuty temu, Wiesi0 napisał:

mińsk 125 dobra maszyna unikaj wsk 4 175cc.

o 4 to wiem :D

no z tego co wiki pokazuje to tylko rok w polsce składali

sołtys to już lepiej od mz, są teraz podróby delorto które pasują p&p do wski i łączone to gumą jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

NIe chce mi sie za to brać może kiedyś....na złożenie czeka jeszce 2 komary i motorynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor12841    18
4 minuty temu, soltys48 napisał:

NIe chce mi sie za to brać może kiedyś....na złożenie czeka jeszce 2 komary i motorynka

mi też już przeszło wcześniej więcej zapału miałem do tego, stoją 2 polonezy do złożenia i się nie chce. Silnik 2.0 leży już chyba czwarty rok po generalnym i czeka raz na jakiś czas tylko wałem zakręcę. Wcześniej dużego fiata 160KM poskładałem na glebie z wszystkimi nowymi poszyciami a teraz wcale bym się za to nie brał. Wską dziś rano bym się wyłożył jak jechałem na ryby, sąsiad drogę przegrodził drutem kolczastym jak zganiał krowy. Włosy na głowie stanęły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
9 godzin temu, Bartek933 napisał:

Daj nawet 400l chętnie wezmę

Spoko. Mam ziomka w Ostrowie i umówiłem się z nim na wódę  po żniwach. Także jak tylko skoszę  to ci podzuce ten deszcz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
Taurus83 napisał:

Zamienię 40 l deszczu na tydzień bez opadów... dzisiaj w ciągu 30 min spadło chyba z 30-40 litrów...kuźwa jeszcze 50 ha do skoszenia 

👊 u mnie tak samo, ale deszczu na horyzoncie nie widać więc dziś ruszamy po miejscowych dożynkach zrobie własne 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15381

Tak se dziś lornetką obsetwowałem i takie wnioski.

Większe bamberki wożą słomę bo nie wyrobili się wcześniej.

Mali, dwóch orze pod oziminy bo sie dawno obrobił.

A średni to znaczy ja mam czas wolny.

Pogoda letnia, 25°,🌤

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To dobrze że masz czas odetchnąć od roboty .;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez Famer21
      Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj