Polecane posty

Gość   
Gość

Taki piękny dzień , a tu jakieś kłótnie . Rysiek , kiedy w zboże ruszasz ? Jutro dobre by było ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
6 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Nikt nie broni Ci wyglądać socjalu.

Rysiu a ja pie****e ten cały socjal. 

Wolę zacisnąć pasa niż korzyć się przed urzędasami żeby dali jakąś jałmużnę. 

Rysiek trzeba mieć swój honor. 

Pięknie słonko świeci a na sobotę i niedzielę coś o deszczu mówią. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie jedynie kilka razy porządnie pokropiło i tak się zastanawiam czy na jutro jakiej snopowiązałki nie zamówić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357
2 minuty temu, PRIMO napisał:

Rysiu a ja pie****e ten cały socjal. 

Wolę zacisnąć pasa niż korzyć się przed urzędasami żeby dali jakąś jałmużnę. 

Rysiek trzeba mieć swój honor. 

Pięknie słonko świeci a na sobotę i niedzielę coś o deszczu mówią. 

Przecie biere to co się należy żeby nie być frajerem.

Żadnych podań nie piszę o dodatkowe jałmużne.

3 minuty temu, zetorki12 napisał:

U mnie jedynie kilka razy porządnie pokropiło i tak się zastanawiam czy na jutro jakiej snopowiązałki nie zamówić .

A komisja była?

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A to to mnie nie interesuje . Jak znam życie , to i tak d*py z za biurek nie ruszą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

@Rolnik1973 tylko jako jeden z pierwszych latasz po jałmużnę byle jak naj mniej się narobić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Zetorek a nie miałeś zapisu w suszowym że zobowiązujesz się utrzymać uprawę aż do oszacowania strat bo u mnie było i trzeba było się pod tym podpisać :P 

w mojej gminie już po polach śmigają :) oczywiście Ci od szacowania nie  kombajny

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Prawdę mówiąc , to nie wiem . Ja i tak jak się nadawać będzie , to olewam suszowe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12166

A idźcie z tym suszowym na ty korzystają najwicej pobieracze wczoraj sąsiad co od niego dzierżawię pole pytał się co rośnie bo będzie składał suszowe normalnie nóż w kieszeni się otwiera pod gminą więcej niż połowa takich masakra ....

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Dokładnie, ja w tamtym roku nie składałem no ale w tym jak patrzę co się dzieje i kto się pcha po kasę to i sobie złożyłem z ciekawości co będzie :) 

A co do pogody w nocy coś tam trochę popadało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    370

@slawek74 Właśnie takie osoby na tym skorzystają głównie oraz Ci, którzy mają "Herbapol" na polach. Która komisja przyjdzie i oszacuje straty u rolnika który nawoził, pryskał doglądał, zainwestował w tą uprawę, tak samo jak u tego co posiał, raz od chwastów opryskał i wszystko. Oczywiste, że w drugim przypadku uzna większe straty aniżeli u tego, co dbał, doglądał i inwestował.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A mówię cały czas że socjal tylko patologie tworzy ? Jeszcze nic nikomu nie dali , a już kłótnie i zazdrości jeden drugiemu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Sorry tacy są ludzie... łódzkie od rana ładna pogoda słonecznie i bez wiatru wreszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12166

Kiedyś od jednego dzierżawiłem pole przez kilka lat odpalałem mu traktor a nawet jeździłem go wyciagać do lasu bo ulgną lub mu zgasł a jemu ciągle bylo mało a po social pierwszy ojciec jego miał jedną z lepszych gospodarek we wsi a ten w gopsie żebrze i po suszowe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Ja tam nikomu nie żałuję, komu się należy i ma możliwość to niech bierze... ale jak delikwent ledwo zdążył zasiać i już wygląda suszowego, gradowego wręcz prosi o jakąś klęskę to sorry, ale gotuje się we mnie. 

Wczoraj cieplej trochę w końcu

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

Kolejka pod drzwiami do koszenia. Roboty już na jakieś 4 dni, nigdy takiego zatrzęsienia nie było, że każdy chce pierwszy O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

U mnie już ojciec zapowiedział że jak będzie suszone to nie płaci dzierżawy, facet póki co nie protestuję. POS zapowiada się piękna i słoneczna pogoda, póki co w lipcu 10mm w dwóch opadach


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Północny wschód deszcze odwołane do odwołania. wiec pewnie do jesieni.

wcale tak dużo nie popadało. na łąkach przemokoło 5cm na polu 8cm, głębiej cegła

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2993

Drugi dzień bez deszczu i jak już trawa ruszyła, ale rowy nadal suche. U Was też taki wysyp pieczarek na polach? 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2502

WMA niebo lekko zachmurzone narazie bez opadów chociaż jak patrzyłem to nadaja deszcz ale oby sie nie sprawdziło to za kilka dni może uda sie coś złapać zboża. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7957
42 minuty temu, danielursus3p napisał:

Kolejka pod drzwiami do koszenia. Roboty już na jakieś 4 dni, nigdy takiego zatrzęsienia nie było, że każdy chce pierwszy O.o

jak pogody nie ma dobrej to zawsze tak jest, każdy chce pierwszy, kłócą się miedzy sobą, a potem i tak któryś wielce obrażony że do niego nie pojechałeś bo on obszarowiec i ma 2,5 ha w 3 kawałkach i mu zmoknie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326
JarekBazydlo napisał:

WMA niebo lekko zachmurzone narazie bez opadów chociaż jak patrzyłem to nadaja deszcz ale oby sie nie sprawdziło to za kilka dni może uda sie coś złapać zboża. 

Już nie chcesz deszczu ??? 😮 Kilka dni temu wyłeś z zachwytu że pada, więcej i więcej chciałeś... Już wystarczy ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

 brakuje mi słow jak czytam  ......   kiedys przez piewszych 5 lat gosc powiedział ze po jałmużne   [ dopłaty ]  wniosku składał nie bedzie z rozmowy z nim wynikało ze gosc jest normalny jak kazdy , a jednak był głupi według mie , komuś sie wydaje ze honorem sie ujmie i nie wezmie , a prawda jest tak ze czesto ta kasa nie trafia do faktycznie potrzebujacych a do cwaniaków którzy skorzystają z okazji   . także PRIMO jak jest ogłoszony stan suszy w gminie to nie piernicz  tylko złóż wniosek , a jak jesteś taki bogaty to jak pieniądze wpłynął możesz zaniesc komuś kto potrzebuje lub wpłacić na jakąś organizacje , czy dom dziecka im pieniadze sa potrzebne .

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez Famer21
      Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj