Polecane posty

Agrest    25596
22 minuty temu, pedro2 napisał:

 

Bardziej my w tych głupich łbach nabiliśmy sobie, że bez tych bydlaków przeżyć nie możemy niż oni bez nas przez dobę czy dwie

Ale zobacz że teraz tak świat się zmienił że w każdej dziedzinie ludzie tak zapierdalają jakby na śniadanie brakowało, a  obiad tylko od święta.

Doszliśmy do tego że co dzień robimy więcej za mniej. I nie zanosi się na zmianę. Wielu z nas myślało że przerobiony robotę i otrzymamy bonusy za to, a tymczasem skracamy sobie życie, tracimy jego sens i stajemy się żyłą złota dla poradni specjalistycznych.

Jedynie @Rolnik1973 nie dał się zaciągnąć w ten korowód. Tylko  popadł w kolejną skrajność pod nazwą Lidl.

Edytowano przez Agrest
  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596
5 minut temu, iron napisał:

A ci Lidla mu otworzyli tam ?

Jeżdzi na promocje i żre tanie niemieckie żarcie przez co ma problem z nadwagą.😁

33. Wróciliśmy od pielenia chwastów. Dobrze że sklep był prawie po drodze. Żona i dzieci lody, tata żubra zapodał.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Minie od północy, szlak by to. A dudni nieźle

Seba jak to na Ciebie centralnie idzie i nie słabnie


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5325
15 minut temu, Agrest napisał:

Jeżdzi na promocje i żre tanie niemieckie żarcie przez co ma problem z nadwagą.😁

33. Wróciliśmy od pielenia chwastów. Dobrze że sklep był prawie po drodze. Żona i dzieci lody, tata żubra zapodał.

Chwali sie ze dzieci chca pomagac, coraz wiekszej liczbie smierdzi na wsi i tylko tata daj na zakupy

No ale jsk rodzic sobie wychowa tak pozniej ma

  • Like 1

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
1 godzinę temu, pedro2 napisał:

A co za różnica? Nie problem nawozić 2x tyle na raz. 

I to jest właśnie to o czym mówię ☺️ głupie przyzwyczajenie. Nie lepiej porobić porządne zagrody i wiązania bez klejenia, drutowania. Raz a dobrze i problem z głowy. Grube łańcuchy, porządne pasy na szyję i stoją, na bieżąco kontrolować jak coś się przeciera to lepiej za wczasu wymienić niż latać za bydlakiem. Też kiedyś nie zwracałem na to uwagi, stał aż się zerwał to dopiero się robiło. Teraz głowa spokojna, rzadko kiedy coś się zerwie.

Ale na północy daje mało brakuje 😕

nawozić 2x tyle ? gdzie ? chyba im pod nogi nasypie ;) a co do uciekających to byki nawet rury 70tki wyginały ;) z obory częściej wychodzą jak te z luzu bo sie odepnie a ja tam lubie polatać za bydłem :P ile razy jest tak że najpierw sam próbuje złapać a jak nie idzie to dopiero po kogoś ide ...

ostatnio byk sie zaplątał łańcuchem, próbowałem go odplątać to następny wziął mnie na rogi pare razy przydusił do krat a później wywali za następnego ale nie miałem zamiaru po nikogo iść do pomocy ... skończyło sie tylko na siniakach

Edytowano przez Rolnik7343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

No to mamy zupełnie odmienne nastawienie. Moje dzięki chorobie się jeszcze bardziej ukorzeniło. 

Tak jak @Agrest napisał. Nie robić dla roboty żeby było jej coraz więcej, tylko pomyśleć bardziej o sobie. Ja przy każdej możliwej okazji niedziela czy święta jak rano wychodzę z obory tak cały dzień na czilku albo nad stawem z rodziną/ znajomymi albo ruszam w teren, nad rzekę, na panienki. Teraz wybraliśmy się na Mazury i mega polecam. W d*pie tylko arbajt i arbajt jak pod okupacją, ojcu sie nie podoba, chodzi wściekły "tylko byś jeździł odpoczywał😒"  ogólnie ludzie we wsi przystopowali, to nad rzekę to na narodowy na mecz w kilku starsi jeździli. 

To od Torunia może doleci. Ziemniaki zakwitły i zdychają... Już robią się mapy pola, mozajka

IMG_20190701_122108.jpg

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

Ty chyba zdechnietych ziemniaków nie widziałeś 

Edytowano przez XTRO
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Zdychają, nie zdechły. 

No coś mazowsze tworzy. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42

Łódzkie schnie dalej, północą widac jak ciemne chmury idą ale wszystko na wschód, jeśli dzisiaj nie popada to kukurydza pozamiatana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224
13 minut temu, pedro2 napisał:

Zdychają, nie zdechły. 

No coś mazowsze tworzy. 

co z tego to suchy opad. U mnie niby radary pokazują ze pada a od godziny 1mm


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596
1 godzinę temu, marulekk napisał:

Chwali sie ze dzieci chca pomagac, coraz wiekszej liczbie smierdzi na wsi i tylko tata daj na zakupy

No ale jsk rodzic sobie wychowa tak pozniej ma

Ooo zagalopowałeś się. Chcą to słowo mocno na wyrost. Można powiedzieć że odwaliły pańszczyznę i błąkały się w polu jak smród po gaciach. Ale zawsze to krócej w smartfonie siedzą.

No i jest 35🙁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oho .Znowu alerty ślą . Ciekawe czy będzie padać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224
2 minuty temu, cinek1808 napisał:

na radarze silny opad deszczu a na niebie jasno.  

burza bezdeszczowa. sucha burza

wg. radarów przez 10min miałem opad 30mm/h a spadło tyle ze nawet koszulki nie zmocżyło. 

wyładowania znów bardzo bardzo silne i.to wszystko

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370

38°, ☀

Przypędził alert oburzy w nocy😁

Ależ palnik nawet koty nie chcą nic jeść tylko leżą w cieniu jak zdechłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A na łąkach fajnie . ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez Famer21
      Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj