Polecane posty

stempos1980    7905

Idzie znowu burza. Od zachodu czarno. Wieczorem u mnie spokojnie było ale 5 km dalej potopy tuneli foliowych nałamało drzew nawywalanych. Po ostatniej nawałnicy 2 tunele papryki na 50% pujdą na zmarnowane bo ich utopiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12188

Zetorki rozmawiałem tylko przez telefon ale głos na młodszego cwaniaka z miodkiem w uchu co to nie on szukam wywrotki do gnoju i czasem bele zwieźdźć przez ten czas co mnie nie było 4mm spadło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, stempos1980 napisał:

pujdą

🧐

3 minuty temu, slawek74 napisał:

Zetorki rozmawiałem tylko przez telefon ale głos na młodszego cwaniaka z miodkiem w uchu co to nie on szukam wywrotki do gnoju i czasem bele zwieźdźć przez ten czas co mnie nie było 4mm spadło

Jak przez telefon ? O tego w Kocku pytam . Napisałeś że łata na łacie , to chyba nie przez telefon ?

A zresztą . Wal za Rolnikiem do Kalinowic . Przynajmniej wygląd mają tamte wyroby .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537
45 minut temu, GRZES1545 napisał:

Od południa i północy mam dwie chmury ale mnie mijają, Łuków i Radzyń pewnie popadało... poprawka piąty deszczyk już się zaczyna jakie końcówki chmury zahaczyły :)

@marulekk Ile taki deszczomierz? Może w końcu bym zakupił.

@XTRO Nic u Ciebie nie podlewa teraz?

Kropi ale ta chmura idzie z południowego zachodu na nas chyba 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537
41 minut temu, ZELKOW napisał:

haha i nawet morza nie trzeba przekraczać a tu szwecja 😂, u Cb pada musi i wczoraj też porosiło ale u szwedów nic nie padało wczoraj

właśnie info z sobieszyna że pada, mnie dziś prawie wszystko mineło

Wujek mówił że w Lublinie grad jak orzechy, tylko nie wiem jakie. Zaczyna coraz mocniej padać 

Edytowano przez XTRO
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15375
8 minut temu, zetorki12 napisał:

🧐

Jak przez telefon ? O tego w Kocku pytam . Napisałeś że łata na łacie , to chyba nie przez telefon ?

A zresztą . Wal za Rolnikiem do Kalinowic . Przynajmniej wygląd mają tamte wyroby .

W ogłoszeniu ma teraz  tylko 4szt  i to na boki kiprowane.

                      ⬇⬇⬇⬇⬇⬇

https://m.olx.pl/rolnictwo/kalinowice/q-przyczepa/?view=gallery

Edytowano przez Rolnik1973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Oby nie kokosowe . o.O

1 minutę temu, XTRO napisał:

Wujek mówił że w Lublinie grad jak orzechy, tylko nie wiem jakie. Zaczynie coraz mocniej padać 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

ja średnio na 20mm czekam dwa miesiące. po wczorajszych 10mm śladu nie ma. Dziś się nie zapowiada na deszcz bo wszystko zanika przed ryjem


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
15 minut temu, slawek74 napisał:

Zetorki rozmawiałem tylko przez telefon ale głos na młodszego cwaniaka z miodkiem w uchu co to nie on szukam wywrotki do gnoju i czasem bele zwieźdźć przez ten czas co mnie nie było 4mm spadło

znajomy kupił  ,, taczke '' z metal fach 6 ton do gnoju , ma sporo gnoju ale mówił ze z traktora nie wychodzi załaduje i na polu elegancko na kupe do tyłu kipruje a i do zboża chwali  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5328
1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

Od południa i północy mam dwie chmury ale mnie mijają, Łuków i Radzyń pewnie popadało... poprawka piąty deszczyk już się zaczyna jakie końcówki chmury zahaczyły :)

@marulekk Ile taki deszczomierz? Może w końcu bym zakupił.

@XTRO Nic u Ciebie nie podlewa teraz?

A niewoem ile, kupywalem w sklepie opryski ibpo znajomosc dostalem gratis

Zaczelo padac 😆

Edytowano przez marulekk

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

15 min i 19 mm i to nie koniec aż nie chce mi sie na zboża powalone iść patrzeć nie trzeba było zalowac modusa na jeczmien


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260
2 minuty temu, robi57362 napisał:

15 min i 19 mm i to nie koniec aż nie chce mi sie na zboża powalone iść patrzeć nie trzeba było zalowac modusa na jeczmien

U mnie przy 0.4 powaliło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

No i się rozpadało .

Na zachód patrzeć to widać słońce a na wschód ciemne chmury burzowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12188

jarecki a ile to jest sporo? miałem i mam kontakt z wyrobami mf i trochę strach😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

ja wogole nie skracalem bo balem sie ze koniczyne spale i nawozenie skromne bo max 90N a wiodki jakby ze 200 dostal. zapomnialem dopisac lubelskie powiat Łęczna


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
Tomek90 napisał:

20l w parę min. 

niezła mozajka tu wali tu pali

XTRO napisał:

Wujek mówił że w Lublinie grad jak orzechy, tylko nie wiem jakie. Zaczyna coraz mocniej padać

w mieście im spadło? to pewnie fury poobijane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444
25 minut temu, XTRO napisał:

Wujek mówił że w Lublinie grad jak orzechy, tylko nie wiem jakie. Zaczyna coraz mocniej padać 

kokosowe...🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
robi57362 napisał:

ja wogole nie skracalem bo balem sie ze koniczyne spale i nawozenie skromne bo max 90N a wiodki jakby ze 200 dostal. zapomnialem dopisac lubelskie powiat Łęczna

u was wody to raczej nie brakuje a i gleby 3 i wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez Famer21
      Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj