Polecane posty

ZELKOW    1295

u mnie dziś podczas podwietrzania trawy, chmura wyskoczyła i polało na łąkach ale już do pól uprawnych nie doszło ogólnie lipa jare usychają na pniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7941

to by jeszcze jakoś było ale jakby było max 20* a przy takim upale po 13 mm już po 24h nie było sladu w tamtym tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, kopin napisał:

u mnie tylko przyszedł zakaz podlewania ogródków

Ja to z potoku ciągne... Mówicie że padać nie będzie to podlalem niech rośnie.. A baldachim... Ciul kupi się nowy jak zdmuchnie :D

Sołtys u mnie też właśnie ten alert przyszedł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

29 st duchota  niemiłośierna i jeszcze wiatr ucichł ale na jedno to dobrze bo niedaleko straż walczy z pożarami lasów państwowych i chłopskich. Nawet już samoloty są już w użyciu.

Edytowano przez stempos1980
Poprawa postu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

chwile temu był klient po jajka i stwierdził "dobrze ze śniegu dziś nie nawaliło bo przy tej temperaturze to by było prz... odśnieżać"

masakra ludzie głupieją od tej gorączki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rozkręca się od zachodu, widno jak w dzień i coś pada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7941

u gebelsów już 3 dzien idzie turbo burza, ile tam już spadlo u nich ? ze 100 mm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7195

Czwartek, noc z czwartku na piątek i piątek będzie drżenie d*py 🙄


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5390

Ja dostałem SMS z ostrzeżeniem ale raczej niczego nie będzie. Wróciłem z meczu wziąłem prysznic, siedzę przed kompem i się poce...


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

W Anglii też stoimy z robotą co podsechnie to zaraz doje...deszczem .Burz czy gradu nie ma ale lokalne są podtopienia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7195
5 minut temu, Bartek933 napisał:

Ja dostałem SMS z ostrzeżeniem ale raczej niczego nie będzie. Wróciłem z meczu wziąłem prysznic, siedzę przed kompem i się poce...

Od 20 to wszystko dopiero startuje, w dzień za duża gorąc i dużo czynników hamujących, całą noc tłucze, zajrzyj o 2-3 na radary. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
38 minut temu, Uziu92 napisał:

u gebelsów już 3 dzien idzie turbo burza, ile tam już spadlo u nich ? ze 100 mm ?

100 to zaraz U mnie będzie jak nie przestanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    218
47 minut temu, Zapracowany napisał:

Rozkręca się od zachodu, widno jak w dzień i coś pada

jaki rejon jesteś?? bo widzę że na zachodzie ode mnie ostro błyska , ale idzie znowu na gorzów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Troszkę niżej,  południowy zachód dbl

Ciągle leje

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Bartek933 napisał:

Ja dostałem SMS z ostrzeżeniem ale raczej niczego nie będzie. Wróciłem z meczu wziąłem prysznic, siedzę przed kompem i się poce...

To zwolnij, zwolnij :D:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

pedro2 napisał: Czwartek, noc z czwartku na piątek i piątek będzie drżenie d*py 🙄 Ja tam w pogodzie nic wielkiego u nas nie widzę,bardziej Mazury, Kujawy,do nas niby niewiele dojdzie ale z burzami to nic nie wiadomo...na niedzielę mocniej nadają Na Szwecję teraz poszedł niezły obłoczek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7195

Właśnie zachodnie podlasie nasz cypel też duże szanse na coś mocniejszego. Oby nie. Zależy gdzie sprawdzasz... Po północy ma do nas dotrzeć w czwartek i w tym jedyna nadzieja, że o tej porze już osłabnie


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam94    5

W maju spadło 65 mm, a teraz ponad dwa tygodnie bez deszczu, dziś 33°

groszek zaczyna usychać, powiat lubelski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19673

Ok 3 bokiem szła burza tak silna zw nie pamiętam podobnej

Zostawiła po sobie parę kropel 

 

PZL 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez Famer21
      Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj