Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolnik1973    15368
39 minut temu, pedro2 napisał:

Paczta chłopy co tu się stanęło 🤔 niebiosa się rozstąpiły, konar się ugiął i jebut komin zgięło IMG_20190602_095239.thumb.jpg.c25638239e87970a6d9c2222b0af39a5.jpgpińcet poszło w pisdu. Ale może się zateguje 😫😫😫 

Wyź dżondera zaczep grubą linę na końcu tłumika i cyc 5teczka, może naprostuje się 😁😁😁

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
7 minut temu, pedro2 napisał:

U mnie we wsi też jest taka rodzinka, na szczęście mieszkają na końcu wsi. Jak jedziesz i któryś spojrzy to od razu możesz zawracać bo coś się spieprzy. ☺️ I bez śmiechu autentyk, nikt z nimi się nie przyjaźni.... Wczoraj jechałem do braciaka belować żadnego nie widziałem na podwórku, ale musiał gdzieś za winklem zerkać bo tak jak widać na foto pod lasem klapka od tłumika zacięła gałąź i się zgiął. 😋 Niektórzy mają takie zdolności

tylko nie sikaj czasem na polu żeby przez przypadek któryś nie widział bo ci się w pętelkę zawiąże 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sumik    80
Dnia 15.05.2019 o 10:25, Uziu92 napisał:

bo ze wschodu nigdy dobry deszcz nie przyszedł i tak będzie zapewne tym razem.

uziu u mnie jak że wschodu nie popada to wcale nie popada :)


"na nogach gumofilce ale jestem kozakiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

Od suszy do powodzi takie teraz czasy beda

Edytowano przez Runder

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

Temacik już dużo razy poruszany, niech każdy robi jak uważa,ale jak coś pierdyknie to dawaj znać, albo jak się zakopiesz na łące;)  .  Słonko od rana pięknie grzeje :)

Spokojna twoja rozczochrana ;) jak bym miał się zakopać to już wczoraj bym się zakopał bo na jednej łące to w niektórych miejscach lgnął do połowy kół 

48 minut temu, witejus napisał:

a kiedy ma zbierać jak nie w niedzielę? ,w tygodniu do kogo rękę ma wyciągać?, w pustym kościele?

chyba że w tygodniu po ulicach ma chodzić z tacką😆

Taaa

-Ile ? 

- Co łaska, 150 

 

29 minut temu, pedro2 napisał:

U mnie we wsi też jest taka rodzinka, na szczęście mieszkają na końcu wsi. Jak jedziesz i któryś spojrzy to od razu możesz zawracać bo coś się spieprzy. ☺️ I bez śmiechu autentyk, nikt z nimi się nie przyjaźni.... Wczoraj jechałem do braciaka belować żadnego nie widziałem na podwórku, ale musiał gdzieś za winklem zerkać bo tak jak widać na foto pod lasem klapka od tłumika zacięła gałąź i się zgiął. 😋 Niektórzy mają takie zdolności

Tyż tak mam .... W żniwa byłem wnerwiony i powiedziałem "a żeby się kombajn zje*ał" i co ? Raz w koło objechał i pompa wodna się rozsypała 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolGo    37
38 minut temu, pedro2 napisał:

U mnie we wsi też jest taka rodzinka, na szczęście mieszkają na końcu wsi. Jak jedziesz i któryś spojrzy to od razu możesz zawracać bo coś się spieprzy. ☺️ I bez śmiechu autentyk, nikt z nimi się nie przyjaźni.... Wczoraj jechałem do braciaka belować żadnego nie widziałem na podwórku, ale musiał gdzieś za winklem zerkać bo tak jak widać na foto pod lasem klapka od tłumika zacięła gałąź i się zgiął. 😋 Niektórzy mają takie zdolności

ja takiego czegoś nie doświadczyłem ale mój ojciec tak.wierzę w takie coś pół na pół. jak powiada mój ojciec sa ludzie którzy mają tak ogromną "zawiść i zazdrość" w oczach że potrafią ściągnąć nieszczęście. a druga strona jest taka i tu daje przykład mojego ojca : wyjeżdżasz nową prasą kostkującą nóweczka sipma lata 90 sąsiad staje na granicy i prasa na pełnych obrotach łapie  niedokręcony element i gnie komorę itp. można powiedzieć że sąsiad urok rzucił ale w rzeczywistości w Lublinie nie dokręcili jakiegoś elementu i prasa by bez sąsiada się popsuła. ja zawsze biorę na logikę to co ludzie mówią i jak działa ludzka psychika na różne zdarzenia.  ale nie krytykuje nikogo i nie neguje bo w każdej bajce jest odrobinę prawdy.   

Edytowano przez KarolGo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441

Nie mało i mało tylko na plon czeka sie cały rok a ,że jest pogoda to się to wykorzystuje. 

Termometr w aucie 23 stopnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209

Każdy ma swoje uprzedzenia, kołtuny i przemyślenia. Nie ma co się wyśmiewać... dzisiaj czilaucik, grillek, kiełbaska zaraz trzeba ruszyć w teren za panienkami


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
8 minut temu, pedro2 napisał:

Każdy ma swoje uprzedzenia, kołtuny i przemyślenia. Nie ma co się wyśmiewać... dzisiaj czilaucik, grillek, kiełbaska zaraz trzeba ruszyć w teren za panienkami

nie boisz sie upału nadchodzacego  ze zaszkodzi ,,panienkom '' ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184

U mnie sąsiad wczoraj qq dopiero posiał a trawy też nie zebrał jeszcze niech lunie jak na jedno zaszkodzi to na drugie pomoże😉😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, zetorki12 napisał:

A myślałem ze TY Katolik . Ja to słyszałem nawet o takich przypadkach , że nikogo nie było i coś zdechło .

Ty tak myślisz że nikogo nie było, a on od rana siedział i myślał co by zdechło xD

3 godziny temu, slawek74 napisał:

U nas dach zrobiony tera drzwi zdjęte znajomy co ma sieczkarnię i dwa leksiony ma brata na parafi tydzień temu jak do niego jechał to narpiew pod bankomat😉😃

A to teraz wszystko jasne skąd u nich taka gospodarka. :D

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

1  litr w dwuch opadach,dwie wioski dalej zalane pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Piękna chmurką w okolicach Zwolenia. Widzę ją i niby się zbliża, ale czy dojdzie?

Niebawem się przekonamy.

 

No i Wisła i Iłzanka ją zabrały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
35 minut temu, Agrest napisał:

Piękna chmurką w okolicach Zwolenia. Widzę ją i niby się zbliża, ale czy dojdzie?

Niebawem się przekonamy.

 

No i Wisła i Iłzanka ją zabrały.

Też widziałem na wschód od siebie ale się już rozeszła. 

Ps. a gdzie twój awatar? 

35 minut temu, Agrest napisał:

Piękna chmurką w okolicach Zwolenia. Widzę ją i niby się zbliża, ale czy dojdzie?

Niebawem się przekonamy.

 

No i Wisła i Iłzanka ją zabrały.

Też widziałem na wschód od siebie ale się już rozeszła. 

Ps. a gdzie twój awatar? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2136

Widzę, że słonko fest przygrzało, że tu w temacie jakieś rozmowy o zabobonach. 

Gorąco tak, że wcale z domu nie mam ochoty wychodzić, ostatniego maja spadły 4mm deszczu, na razie w prognozie kolejnego deszczu nie widać. Podsumowując tegoroczne pomiary: marzec 42mm, kwiecień 6mm, maj 40mm.  PCT, Czarnków.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Kurła nawet w myślach nie było dziś deszczu

A tu 11 l napadało.

Normalnie aż nie chce się wierzyć 💕

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

No i u mnie leje 😁 a sąsiadom siana mokną ale to chyba kara za podśmiechujki za ubiegłą Niedzielę jak do północy sianokiszonki robiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez Famer21
      Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj