Polecane posty

farmtrac8244    441
8 godzin temu, pedro2 napisał:

Trzeba było na górkach się budować 😎 farmtrac ciesz się, że wzdłuż skib płynęło. U mnie w poprzek szło wszystko razem z wodą. 

Górek wówczas za dużo nie było podobno. To prawda dla mnie na korzyść ale za drogą chłop ma warsztat dzwoni ,że mu woda weszła. Przez całą wieś jak by przejechał rowy przepełnione na sąsiedniej wsi rów ileż on ma z 2,5 metra równo z drogą szło. 

56 minut temu, Wiesi0 napisał:

kiedy sadziłeś bo jakieś małe jak na to porę.Ogólnie epidemia stonki od razu jest jak wschodzą a mokro i prysnąć się nie da.

23-24 kwietnia. Może i odmiany zależeć . Od lewej strony kilka rządek już nie pamiętam ile jest Bellarosy. Tamto dalej to Arizona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

U mnie Irga rośnie wolniej ale wieksza i Denar te to już zakrywają międzyrzędzia  10 kwietnia posadziłem.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966

LRA dziś pochmurno ale nie pada jeszcze.

Myślę i swoje ziemniaczki opielić jeszcze i może jakiś nawóz dać, co byście polecili teraz pod ziemniaczka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 minut temu, GRZES1545 napisał:

LRA dziś pochmurno ale nie pada jeszcze.

Myślę i swoje ziemniaczki opielić jeszcze i może jakiś nawóz dać, co byście polecili teraz pod ziemniaczka?

Teraz to saletrzak z 700kg,oczywiście po oborniku,fosfór i potas siarkę daje się wczesną wiosną.

Dzień w dzień pada nawet kiszonki nie da się zrobić a co mówić o sianie jak ziemia mokra i daje wilgoć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199
37 minut temu, Wiesi0 napisał:

Teraz to saletrzak z 700kg,oczywiście po oborniku,fosfór i potas siarkę daje się wczesną wiosną.

Dzień w dzień pada nawet kiszonki nie da się zrobić a co mówić o sianie jak ziemia mokra i daje wilgoć.

700kg? W jaki plon celujesz z takim nawożeniem? 🤣 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131
47 minut temu, damianzetor9540 napisał:

Ja też Łódzkie i raptem 6 l.

Ja też Łódzkie i raptem 6 l.

Z ktorej strony? Bo połnocna czesc okolice Łeczycy wczoraj dalalo spokojnie z 30-40l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5574
pedro2 napisał:

37 minut temu, Wiesi0 napisał:

Teraz to saletrzak z 700kg,oczywiście po oborniku,fosfór i potas siarkę daje się wczesną wiosną.

Dzień w dzień pada nawet kiszonki nie da się zrobić a co mówić o sianie jak ziemia mokra i daje wilgoć.

700kg? W jaki plon celujesz z takim nawożeniem? 🤣 

Później jak ugotuje te kartofle po takiej dawce azotu to wodę z gotowania może zastosować jako rsm 😁

  • Like 2
  • Haha 10

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

u nas maj idzie na rekord - 65l, do tej pory max jaki zanotowała moja stacja to maj 2016 i 68l


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, Sylwekx25 napisał:
2 godziny temu, pedro2 napisał:

700kg? W jaki plon celujesz z takim nawożeniem? 🤣 

 

Później jak ugotuje te kartofle po takiej dawce azotu to wodę z gotowania może zastosować jako rsm

Zapewniam ze długo poleżą nie będą gnić i czarne po ugotowaniu nie będą, jak tak piszesz to porostu się nie znasz.

7x27=189kg azotu czy to dużo na ziemniaki według zboża.

A po za tym ziemniak musi być duży bo reszta to odpad,pasza i to nie zboże ze będzie porostu mniej tu liczy się wielkość.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

u mnie maj niby sporo bo w granicach 70mm ale gleby w większoś i 4kl i potrzeba jeszcze w czerwcu opadów żeby to wszystko nie uschło w zeszłym roku w połowie maja dolało a potem 1,5miesiąca bez opadów i po plonach było Ci co mieli 3kl i lepszą to plony zadawalające a u nas pszenica 1,5t/ha sypała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Za noc 4l nakapało, teraz ochłodziło się i bez opadów. Widzę że na zachodzie ostrzegają o przymrozkach ciekawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5574
Wiesi0 napisał:

2 godziny temu, Sylwekx25 napisał:
2 godziny temu, pedro2 napisał:

700kg? W jaki plon celujesz z takim nawożeniem? 🤣 

 

Później jak ugotuje te kartofle po takiej dawce azotu to wodę z gotowania może zastosować jako rsm

Zapewniam ze długo poleżą nie będą gnić i czarne po ugotowaniu nie będą, jak tak piszesz to porostu się nie znasz.

7x27=189kg azotu czy to dużo na ziemniaki według zboża.

A po za tym ziemniak musi być duży bo reszta to odpad,pasza i to nie zboże ze będzie porostu mniej tu liczy się wielkość.

Gdy jeszcze sadziłem trochę na własny użytek to tylko na oborniku plus minimalna ilość salmagu pod korzeń i nieraz z sadzeniakami był problem bo wszystko duże;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199
14 minut temu, Wiesi0 napisał:

Zapewniam ze długo poleżą nie będą gnić i czarne po ugotowaniu nie będą, jak tak piszesz to porostu się nie znasz.

7x27=189kg azotu czy to dużo na ziemniaki według zboża.

A po za tym ziemniak musi być duży bo reszta to odpad,pasza i to nie zboże ze będzie porostu mniej tu liczy się wielkość.

No pewnie się nie znam 300-350t rocznie idzie przemysłówki, na ten rok zakontraktowane 450t 🤣 nie znając zasobności, nie uwzględniając obornika i azotu już podanego przed sadzeniem doradzasz tak abstrakcyjne dawki bez dzielenia. Brawo kuźwa specjalista 👍👍 nie dziwota, że nic nie opłaca się co niektórym

Rozjebałes system Wiesio 😆 muszą być jak największe? Na pewno? Ja robię przemyslowke głównie, ale wiem że jadalny giganty odpadają. Nawet zaskocze Cię,wielu prawdziwych podkreślam prawdziwych plantatorów przerywa wegetację żeby pyra za duża nie wyrosła. Chłopie z czym do ludzi

Po takiej jednorazowej dawce azotu śmiem twierdzić, że gówno byś miał nie plon bo wybujało by wszystko w łęciny i na tym koniec. Z wioski gość poszedł z torbami po dawce 350kg mocznika pogłównie, wybujały na półtora metra i w żaden sposób nie dał rady dotrzeć fungicydem pod koniec lipca została machorka i 10t z ha

  • Like 1
  • Thanks 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaszko    14
20 minut temu, ZELKOW napisał:

u mnie maj niby sporo bo w granicach 70mm ale gleby w większoś i 4kl i potrzeba jeszcze w czerwcu opadów żeby to wszystko nie uschło w zeszłym roku w połowie maja dolało a potem 1,5miesiąca bez opadów i po plonach było Ci co mieli 3kl i lepszą to plony zadawalające a u nas pszenica 1,5t/ha sypała

Masz rację. Ale ten maj jest zupełnie inny. Na plus jest to że jest zdecydowanie więcej wody i temperatury są niższe. Po katastrofalnym kwietniu (bez deszczu i mega wietrznie) to maj zdecydowanie na plus. Wszytko zregenerowało się jak mogło. I na ten moment jeżeli chodzi o zboża to wygląda zdecydowanie lepiej niż w zeszłym roku (mówie o województwie Kujawsko-Pomorskim). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
3 godziny temu, mds212 napisał:

Z ktorej strony? Bo połnocna czesc okolice Łeczycy wczoraj dalalo spokojnie z 30-40l

Południowy zachód 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
7 godzin temu, pedro2 napisał:

Nawet zaskocze Cię,wielu prawdziwych podkreślam prawdziwych plantatorów przerywa wegetację żeby pyra za duża nie wyrosła. Chłopie z czym do ludzi

To niech tak sobie robią ja sadzeniaków nie sprzedaje.A po za tym myślisz ze ludzie głupi i cię posłuchają żeby nie dawać nawozów ze by tobie się urodziło a u ludzi nie.Czysta psychologia.

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25504

Ładny ten maj . +12, wieje, cały dzień jakaś mżawka a w deszczomierzu 0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Dobrze słyszałeś i nie tylko w Wielkopolsce ale znając sprawdzalność  prognoz może się nie sprawdzi bo trochę upraw by poległo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez Famer21
      Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj