Polecane posty

pedro2    7193
2 godziny temu, DanielFarmer napisał:

kosić jutro trawę czy nie kosić o to jest pytanie?

Żebym wiedział, że nie doleje to bym poczekał z ziemniakami i nie przewalał błota 😉 nie wywróżysz niby na niedzielę coś może popadać, ale dzisiaj jechałem kupkowka już na dobre wykłoszona nie za ciekawie wygląda. Ja po niedzieli ruszam bo i tak na 3 pokosy będę robił


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
pedro2 napisał:

2 godziny temu, DanielFarmer napisał:

kosić jutro trawę czy nie kosić o to jest pytanie?

Żebym wiedział, że nie doleje to bym poczekał z ziemniakami i nie przewalał błota 😉 nie wywróżysz niby na niedzielę coś może popadać, ale dzisiaj jechałem kupkowka już na dobre wykłoszona nie za ciekawie wygląda. Ja po niedzieli ruszam bo i tak na 3 pokosy będę robił

po niedzieli kosić to po ptokach,od wtorku ma bankowo dolewać znów na dłużej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7193

Nie spieszy mi się... W koło komina 9ha na dwa razy się skosi i jakoś trafi w okienko. A jeszcze czekam za łańcuchami do prasy i kilkoma pierdołami bo pochrzanili zamówienie młotki 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sezon za pasem a ten się za remonty bierze. nie uczyli że takie rzeczy to w zimę się robi ? tylko nie szukaj usprawiedliwienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
Napisano (edytowany)

nie każdy sezon zaczyna w tym samym czasie ;) dzisiaj przyjechał jeden ciągnik od mechanika i od razu drugi pojechał na remont

Edytowano przez Rolnik7343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7193

Ja lubię "na szybkości" jak Jarek ogarek 😆 a co Ty mój spowiednik, że mam się usprawiedliwiać? Na wszystko przychodzi czas i pora. 

  • Haha 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie nie musisz. Zawsze Po prostu szukasz wytłumaczenia. czasem zbyt na siłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7193

Aha ☺️ nic nie dzieje się bez przyczyny.  Wziąłem się tydzień temu za prasę  bo przyszedł czas i tyle chłopie spokojna twoja rozczochrana, ja zdążę. Aktualnie zamówienie jest już dostarczone i jutro pracownik ze sklepu ma podrzucić,  ktoś się pomylił i odwlekło się 3 dni. 

A i tak zamiary są ruszyć z koszeniem najwcześniej w środę. Kapitalke w fyndzie dwa razy do tego czasu bym zrobił 😂


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

No to przebiliśmy 200 l  w maju dokładnie 212 w ciagu 30 dni przebije 300 l jak sprawdzi się kolejny niż od wtorku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7193

Jak będzie przekropnie to nie będę kosił wszystkiego na raz, +/-150 bel moim sprzętem trzeba się nieźle spinać żeby ogarnąć te kawałki przy rowach, stawach. To nie u Ciebie, że wydajność x3 zaraz z tyłu trzeci owinie i z bani 😉


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
oj i ja muszę latać z językiem na brodzie...bo i pod kosę x3...ale ryzykuję ,niech następny pokos rośnie bo ten i tak kupkowkowo-slomiasty 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6696

To nie lepiej zrobić w pryzme? 😛 u nas to już nawet na usługi nie chcą jeździć prasoowijarka naszła moda na pryzmy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Rolnik7343 napisał:

Ale Jarkowi i tak nigdy nie dorównasz :P

Jarek jak dla mnie zachowuje się jak 12 latek ale wtedy przynajmniej życie było lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7193

Nie jest tragicznie, po górkach lucerna ładna młoda, po dołkach koniczyna, trawa nie za tęga to jakaś wartość będzie. 40bel w godzinę pewnie zrobisz w dobrej trawie? Ja się muszę człapać żeby bela była bela nie kucka 😋

Radek już pograbione pewnie?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
35 minut temu, radekz200 napisał:

To nie lepiej zrobić w pryzme? 😛 u nas to już nawet na usługi nie chcą jeździć prasoowijarka naszła moda na pryzmy 

Pryzmy dożo się psuje bynajmniej u mnie i wolę belki.A folia wcale tak drogo nie wychodzi.A na czyste sto mil gówno leci to znaczy ze pryzmy strasznie dziurawią psy i krowa czasem wbiegnie i rozmaite rzeczy się dzieją a potem wody, powietrza złapie i się psuje.

Ja koszę w przyszłym tygodniu bo woda na łąkach stoi.

Dzisiaj bezdeszczowo.

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez Famer21
      Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj