Polecane posty

Agrest    25602

Nie ma to jak ciepły maj . Trzeba sweter przyodziać +12,5🙁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25602

Jak u mnie tak zimno to każda iskra dobra.😁

Chyba trzeba ruszyć się z chałupy bo przestało mżyć 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

kra- w nocy skromnie 3mm, teraz pada albo mzy na zmiane.... sytuacja na wisle bez zmian do alarmu 40 cm,


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ciekawe jak będzie bo kto wie ,w żniwa może być lepsza cena zboża po brakach w magazynach, niż potem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370

Człowieki ruszyły zapisy na fotowoltaikę z dotacją unijną

Warto czy tyłka nie zawracać koszt ok 2.5-3 tyś.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
Rolnik1973 napisał:

Człowieki ruszyły zapisy na fotowoltaikę z dotacją unijną

Warto czy tyłka nie zawracać koszt ok 2.5-3 tyś.

 

ogólnopolskie?jakiś link?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370

Nie, wójt zbiera zapisy

W tym roku był montaż z poprzedniego naboru to ludzie chwalą, ale jak płacę prądu 1500 zł na rok to niewiem czy to ma sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
12 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Nie, wójt zbiera zapisy

W tym roku był montaż z poprzedniego naboru to ludzie chwalą, ale jak płacę prądu 1500 zł na rok to niewiem czy to ma sens.

Zapisuj się, warto u mnie już takie coś jest i licznik w 2 strony kręci,sieć działa jak akumulator, jak z gminy to zrobią za ciebie całą biurokracje a to z energetyką a to z panelami na budynku, zwrot u mnie był 85% a trzeba jedynie mieć licznik na dworze i dach pokryty blachą najlepiej na stodole bo dużo m2.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370

Dach blachodachówka a licznik w środku.

No nic nie obchodzi tylko dach udostępnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

jak ten program co u mnie to masz trochę kichę bo mało prądu zużywasz,a instalację założą tylko taką ile masz rocznego zużycia na kwicie z energetyki,

i jeśli to jest program marszałkowsk to lepiej na domu bo masz 8% VAT,a jak sobie na stodole założysz to masz 23%,a dofinansowanie jest do netto,

ja zakładam,podobno mają do końca wakacji ogarnąć gminę ,ale jak będzie zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

powiat Kutno od kliku dni bez deszczu,dziś słonecznie i ciepło na krótki rękaw można chodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Przejaśniało się jadę pryskać kuku od ziela,3 godz nie może być deszczu.

4 godziny temu, Rolnik1973 napisał:

a licznik w środku.

 

U mnie musiałem robić pion w środku nie mogło być i od razu zwiększyłem moc na 40kv bo tyle można mieć max, bo inaczej prąd przemysłowy dużo droższy jak więcej a kv teraz jakoś tanio jest, bo wcześniej było ponad 100zł.Zwiększajcie moc to wcześniej wam linie zmodernizują a nie z lat 60 i co burza to prądu nie ma a teraz zakopane i spokój.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370

Jak trzeba to kosić jak nie trzeba to nie

Mi nie trzeba to nie koszę😁 

Pogody pytaj jaka będzie.

Dziś chmury i rześko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12187
DanielFarmer napisał:

kosić jutro trawę czy nie kosić o to jest pytanie?

czasem lepiej odczeka czasem nie w środę zaryzykowałem i trawa zebrana dzisiaj jest już gorzej po wczorajszym deszczu i 30% by zostało odecnie bez opadów a wszyscy się kręcą a moje pod fokią i siatką☺ ps. syna mam wariata na taką robotę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370

Umnie nie ma rzeki to nie zaleje, a jak ciągle pada to woda do sąsiada spłynie.

On ma beczkę to wywiezie 😁

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez Famer21
      Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj