Polecane posty

radekz200    6715

No i u mnie popadało i przerwało koszenie 😛 ale jutro cały czas słońce to w sobotę się zbierze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1826
1 godzinę temu, Mich9 napisał:

Gdzie ci co chcieli 600 l na m2 ? 130 litrów i już kataklizm na pół kraju

Podejrzewam że nie mieli pojecia co to susza w moim rejonie spadło od 70  do 100 l od 10 maja wczoraj orka po życie i na 25 cm sucho wszystkie rowy,kacze dolki dalej suche,więc jeżeli przy opadach rzędu 130 l już zalewa to pisanie o suszy mocno mijało się z prawdą

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

U mnie 142 litry od 30 kwietnia i wogóle tej wody nie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
ws71 napisał:

1 godzinę temu, Mich9 napisał:

Gdzie ci co chcieli 600 l na m2 ? 130 litrów i już kataklizm na pół kraju

Podejrzewam że nie mieli pojecia co to susza w moim rejonie spadło od 70  do 100 l od 10 maja wczoraj orka po życie i na 25 cm sucho wszystkie rowy,kacze dolki dalej suche,więc jeżeli przy opadach rzędu 130 l już zalewa to pisanie o suszy mocno mijało się z prawdą

u mnie spadło przez kwiecień i maj 105mm i dziś normalnie pryskam be robienia rowów, za mało jeszcze tego deszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209

No to różnica jest jak u mnie w 5dni 120mm i widać w polu


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

nie zdajecie sobie sprawy ile wody spadło przez ostatnie 3 dni na południu, niewyobrażalne ilości jak na tylko 3 dni, u mnie tylko dzisiaj już ponad 50, u niektórych pewnie 200 przekroczyło w te 3 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

A u nas   jak deszcz  pada to  ludzie  z chałup  wychodzą.....    rzadkie   zjawisko w  ostatnich latach-  południe  zalewa  a u nas  susza.   Cli.   

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mus    23

Zdjęcie z wczoraj, tutaj jest posadzony tytoń powiat bilgorajski 

IMG_20190523_175518.jpg

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
6 minut temu, LuckyLuke12345 napisał:

W Pruszkowie 2 godziny temu oberwanie chmury. 

To jakieś 80 km w lini prostej ode mnie. Podobno tak lalo ze nic widac nie bylo. Niestety jestem daleko poza domem i nie wiem jak sytuacja na polach wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
6 minut temu, Xerkses napisał:

59 litrów w ciągu 1,5 tygodnia . Okolice Moniek.

60l w 5 dni ... CZN ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2504
tomek30 napisał:

Maków Mazowiecki od 14 20mm i dalej pada. 

A 20km dalej kilka kropel spadło tylko;) Jutro akcja opryski na zboża jare i kukurydzę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
LuckyLuke12345 napisał:

W Pruszkowie 2 godziny temu oberwanie chmury. 

widać na radarach że niezła chmura tam poszła od wchodu nademną formuje się coś deszczowego ciekawe czy lunie

Uziu92 napisał:

Nad Siedlcami armagedony.

To u Ciebie te 41-70mm zapowiadają czy już leje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

ja mieszkam na południowych obrzeżach to ta chmura tylko trochę zaczepiła, lunęło chwilę i poszło w górę, ale dosł;ownie przez okno widzę jak kilometr dalej na północ miasta leje jak wiadrem i już straże wyją od 10 minut czyli pozalewane znów ulice i wiadukty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W Łosicach sucho szła chmura od Międzyrzeca i zciągneło ją nad bug i teraz jest nad Siemiatyczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1378

Sypie u mnie grad wielkości orzechów laskowych, okolice Bychawy LUB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Dostałem smsa z RBC o zagrożeniu ulewnymi deszczem drugiego stopnia. Powiat białobrzeski 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez Famer21
      Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj