Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolnik7343    5859
31 minut temu, igor10246 napisał:

ja też prosić bo kurna na jak nie spali to zaleje no ileż można z tą pogodą a na na następny tydzień zapowiadają 12mm a teraz w ciągu dwóch tygodni z 50 spadło i wszystko już w rzeki idzie bo ziemia się napiła 

 

Przy takich opadach to ziemia się nie napełniła tylko woda nie może się przepić przez zbita warstwe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326
jacus napisał:

kra- daje konkretnie od wczoraj-25 mm za 12 godzin

na wisle stan ostrzegawaczy, na skawie i sole -alarmowy.

ciekawe jak sie sprawdzi -trzy razy otwierany- zbiornik swinna poreba.

Ponad 30 lat go "budowano" 😝 śląskie 20 l. od wczorajszego wieczora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I znowu leje, ale od jutra ma być 4 dni bez deszczu, trzeba rotacyjna do mtza zapiąć i modlić się że nie utonie w torfie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

pokazywali ze bulwary wislane pod wawelem  zalane- dziwne ze ciagle tam inwestuja, sciezki rowerowe, nowe chodniki, lampy ,laweczki, balony. plaze - co wieksza woda remon lub generalne sprzatanie-i setki tysiecy w bloto.

zbiornik do dzisiaj nie zostal ostatecznie dokonczony, teren w kolo nie zagospodarowany i nie ma kto sprzatac plywajacych smieci...

https://swinna-poreba.webcamera.pl/

u mnie gdzies jakies podtopienie- alarm wyl,ale nikt nie jedzie, wiec pompowanie z piwnic, kolega byl przed chwila woda po kostki w piwnicy.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

ponad 30 l od rana, wystarczy chwila deszczu i drogą płynie rzeka, ostatnie dni to grubo ponad 100 mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Psikałem trochę i nawet koła za bardzo się nie zarzynały,wsiąkło raz dwa a myślałem ze będzie jak na wczesną wiosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

+25 i parno,ale burzowe chmurki się zbierają,farmery golą trawy na całego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5326
3 godziny temu, pedro2 napisał:

A jak je rozpoznać? Też skośnookie? Przedwczoraj chodziłem po owsie sprawdzić czy mokro to też jakoś dziwnie dużo ich... 

No grzeje konkretnie. Ja od 4 dzisiaj robiłem w ziemniakach, gówno nie robota za mokro.  teraz ojca zmiana i zaraz ruszamy w owies. Pszenicy jedna działka zostanie, chyba że podzielić na pół i mokre zostawić

Inne umaszczenie ma , o takie oooo

gf-wFoD-wgef-LqPV_biedronka-azjatycka-ha

 


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
1 godzinę temu, stempos1980 napisał:

Idzie czarna chmura i zaczyna dudnić.Pewnie to @PRIMOwysłał bo od niego idzie

Mogę to samo powiedzieć że to od ciebie idze. 😁 

Na szczęście dokończyłem opryski jarych a teraz czas zapinać rotacyjną i kłaść trawniki które po części same już leżą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2504
40 minut temu, DanielFarmer napisał:

Jarku spójrz na radar,bez szans chyba że nie trafi

Patrzyłem to niby na mapy.meteo ma mnie minac bokiem... a na ventusky niby ma nieminac narazie nie pada ale jest strasznie parno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
1 godzinę temu, songo napisał:

I znowu leje, ale od jutra ma być 4 dni bez deszczu, trzeba rotacyjna do mtza zapiąć i modlić się że nie utonie w torfie.

No i po co ? Żeby łąki zmarnować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715
Napisano (edytowany)

U mnie na radarze niby od 12 pada a nie spadła ani kropla i oby tak dalej bo ruszyłem z koszeniem 

 

Edytowano przez radekz200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
8 minut temu, radekz200 napisał:

U mnie na radarze niby od 12 pada a nie spadła ani kropla i oby tak dalej bo ruszyłem z koszeniem 

C258C854-AEEA-4475-904B-54E0E5E8B77A.jpeg

U mnie na starych łąkach miejscami podobnej wysokości trawa ale jeszcze z 2 tygodnie do koszenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715

Powiem wam ze jednak będzie towaru, gdzie było mokrzej to już nawet trawa zaczyna trochę gnić u dołu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez Famer21
      Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj