Polecane posty

mszk8    123
2 godziny temu, Kujawy1990 napisał:

Niech  pada   deszcz  potrzebny   bez  miodu  idzie  żyć   bez   deszczu  nic  nie urośnie 

Bez Twojej pszenicy, czy rzepaku, też sobie poradzimy... Z Ukrainy z chęcią do silosu dowiozą... więc szanujmy się.... 

2 godziny temu, Szymi40 napisał:

Pewnie  niech  pada  ale  te pół dnia  słońca  mogło mi dać   -  tak to  pszczółki  mi się   wyroją  i  lipa.....      Jak  się nie odwrócisz  d...a  z tyłu.  😧 

Dokładnie... chwila słońca, i już na drzewie wiszą...

  • Like 1
  • Thanks 1

"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

No jak nie, sąsiad jęczmień pryska, pigoda dla każdego i na ryby i na zakupy i w polu i domu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

No pszczółki silne, ostatnio pięknie pracowały ojciec nadstawki dostawił do odbudowy bo też mówił, że zaraz będą się roić, ciasno się robi


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, pawel885 napisał:

Hahaha łgarzu a w innym temacie pisałeś że nie siejesz kukurydzy

Gdzie pisałem że nie sieję kukurydzy

? Nie pij tyle bo masz zwidy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

W temacie ochrony kukurydzy coś tam bełkotałeś "Nie mam doświadczenia z kukurydzą ale sąsiad tym pryszcze od kilku lat w monokulturze to przytłumi ale chwasty za rok dalej rosną po Maistrze pole czyste"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1293
Rolnik1973 napisał:

3 minuty temu, PawelS napisał:

@Rolnik1973 Kiliszek pusty ustawiony >? Bo zapowiadają spory opad dziś po południu 

Pusty od wczoraj, niech pada, i tak już suszowego nie będzie to niech choć woda w studni się podniesie co by nie trzeba byłi kasy wydawać na bicie studni.

Popryskane, nawiezione sianokos nie obchodzę to niech pada.

jak suszowego nie będzie😂 u nas wójt już złożył suszowe żeby ludzie nie mieli pretensji że w zeszłym roku nikogo nie powiadomił 😂😂😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3783

to nie żle popija jak już go suszy a jeszcze lata nie ma 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrju65    35

W jakiej odległości od Hrubieszowa pada bo z opryskiem mam zamiar wyjechac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
21 minut temu, pawel885 napisał:

W temacie ochrony kukurydzy coś tam bełkotałeś "Nie mam doświadczenia z kukurydzą ale sąsiad tym pryszcze od kilku lat w monokulturze to przytłumi ale chwasty za rok dalej rosną po Maistrze pole czyste"

No że nie mam doświadczenia to nie znaczy że nie uprawiam jak ktoś 3 lata uprawia kukurydzę toma doświadczenie ? Pisałem że pole czyste bo pryskałem Maistrem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287
10 minut temu, ZELKOW napisał:

jak suszowego nie będzie😂 u nas wójt już złożył suszowe żeby ludzie nie mieli pretensji że w zeszłym roku nikogo nie powiadomił 😂😂😂😂😂

Ale Puławy nie ogłoszą i wójta suszowe nie przejdzie.☀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    956

20st.polslonecznie ,parno ,duszno wilgotno,narazie nie pada

Ok torunia

Może cos się zbierze na jakąś mała burze .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom50    69

Oby nie padało bo musze buraki pryskać powiat Toruń

\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Jechać z opryskiem czy nie jechać... Żeby popadało choć trochę to by człowiek wiedział, że weekend czas zacząć


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    74
5 godzin temu, DanielFarmer napisał:

Idzie wschodem pompa z grzmotami,mnie leciutko złapało tylko i będzie kilka litrów bo leje a Suwałki, Augustów, Białystok będą miały ładnie

Dokładnie okolice Augustowa ładnie podlało pierwszy raz około 8 rano a potem o 11 to już dokładnie dokładnie dolało że rowy pełne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
2 godziny temu, staszek131415 napisał:

No że nie mam doświadczenia to nie znaczy że nie uprawiam jak ktoś 3 lata uprawia kukurydzę toma doświadczenie ? Pisałem że pole czyste bo pryskałem Maistrem

Pisałeś o sąsiedzie stasiu już nie pal głupa, kolejny raz udowodniłem ci że kłamiesz aby tylko ferment siać 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ty na prawdę jesteś taki głupi czy tylko udajesz? Pisałem że sąsiad pryszcze jakimś wynalazkiem a ja Majstrem stąd moje wnioski jak ja bym nie pryskał to czemu niby Maistra polecam?

Dnia 12.05.2019 o 10:13, staszek131415 napisał:

Nie mam doświadczenia z kukurydzą ale sąsiad tym pryszcze od kilku lat w monokulturze to przytłumi ale chwasty za rok dalej rosną po Maistrze pole czyste

 

Dnia 12.05.2019 o 16:43, lukaszwlkp napisał:

Kukurydza ogólnie 3 liście, niestety z powodu suszy kilka miejsc dopiero kiełkuje. Czy jeśli nie wyjdzie lub będzie wychodzić zostanie uszkodzona przez Majstra? (Wiem że tak się nie pisze😂)

 

Dnia 12.05.2019 o 17:37, staszek131415 napisał:

Nic jej nie będzie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Napisałeś że jak sąsiad pryska wynalazkiem i ma zielsko a po maistrze czysto ma :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Masz problem z czytaniem ze zrozumieniem nic nie poradzę .....

Pisze jak byk pryszcze a nie pryskał no wróć do ławki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Miało lać ale jakoś na razie przetrzymało,qq jak pryskałem to z wierzchu taka mazia się zrobiła,a zielsko matko boska

Edytowano przez bobienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1293

a u nas już druga burza, padał grad, a teraz kolejna idzie ale narazie za Lublinem od Kraśnika idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie w maju 70 litrów spadło ale na razie ziemia wszystko chłonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3783
11 minut temu, staszek131415 napisał:

Masz problem z czytaniem ze zrozumieniem nic nie poradzę .....

Pisze jak byk pryszcze a nie pryskał no wróć do ławki

pryszcze to są na gębie w wieku dojrzewania 😉

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Burza poszła bokiem, niech idzie szkody robić gdzie indziej, ja jej nie wyglądam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez gracjan91
      Witam Agrofotowiczów !
       
      Chciałbym poznać wasza opinię na temat tej prognozy pogody. Korzysta ktoś z tej prognozy pogody ? Na ile ona się sprawdza ?
      Chce wiedzieć czy jesteście zadowolenie bo chce z ją wykupić .
       
      Z góry dzięki za opinię !
    • Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez Famer21
      Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj