zdzichu124

John Deere 1075 / 975 / 1177 Serwis Naprawy zapobiegawczo

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zdzichu124    9

Witam właścicieli kombajnów John Deere wyżej wymienionych serii ale również wszystkich innych kombajnów i mam do was pytanie.

Czy wymieniacie poszczególne części zapobiegawczo bo już czas czy w momencie awarii ? 

Chciałbym tak jak większość z was aby kombajn przeszedł żniwa bezawaryjnie , jestem właścicielem John Deere 1075 i stoję przed pytaniem co zrobić aby kombajn był bezawaryjny , wiadomo gumy wieszaki , olej w silniku i filtry to podstawa, wymieniam co roku, wyciągam sita sprawdzam kosz sitowy podłogę itp 

Zastanawia mnie tylko czy np wymieniacie łożyska przed sezonem te które nie były dawno robione ? W moim JD łożyska na młocarni wydaje się że są jeszcze orginalne, bynajmniej na takie wyglądają , nie mają luzu ani nie widać żeby gdzieś się pociły, są to łożyska zamknięte bez możliwości smarowania i mam dylemat czy mam je wymienić teraz dopuki jest czas czy lepiej nie ruszać bo czasami pochodzą dłużej jak nowe zamienniki ? Jakie jest wasze zdanie na ten temat ? Dzięki za odpowiedzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

Moim zdaniem wymiana wszystkich łożysk to przesada , wątpię w to że ktoś robi to co każdy sezon . Ja wymieniam łożyska wtedy gdy mają nadmierny luz lub się za mocno grzeją . Bardziej zwracam uwagę na stan łancuchów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

też mam 1075 i jak kupiliśmy to był przegląd po kolei i zostały tylko łożyska na młocarni chodzą na razie 3 sezon u nas a są chyba jeszcze oryginalne, jak coś więcej to napisz na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522
Napisano (edytowany)

W skrzyni i kołach też wymieniałeś bo  ja jeszcze nie wymieniałem

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522
Napisano (edytowany)

Stop wymieniłem łożysko oporowe wycisku i tarcze sprzegła ale kombajn ma juz 6000 godz u mnie przepracował już 2200

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

Moim zdanie jest zbędne wymiana łożysk tak aby wiemienić na zaś 

ja zawsze pod koniec sezonu robię listę co mam do wymiany w Jd by nie zapomnieć i teraz obecnie już jestem prawie po remącie jeszcze zostało mi wymiana łańcuchów na przenośniku pochyłym no i można ruszać 

A co wyliżie w czasie żniw to się zrobi wtedy bo części do JD nie są tanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Koledzy wymienialiscie może pas młocarni ? Mój trochę już sfatygowany ,popękany i przypalony. Przymierzam się do wymiany , macie jakieś dobre wskazówki dotyczące wymiany ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

No właśnie myślałem nad kupnem oryginalnego pasa , dlaczego odradzasz ? Jeśli nie oryginał to co ? Conti , Gates ? Czy może polski Sanok ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

oryginalne podobno te  nowe gorsze od zamienników 

z firm mogę polecić gates albo optibelt i najlepiej z chłodzeniem obustronnym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Panowie na pompie wtryskowej w JD1075 na samej górze lekko wykręcona i zakontrowana śrubka na 8 klucz do czego służy ? Wymieniałem filtr paliwa i mi się zapowietrzyl , czy ta śrubka odpowietrze pompę ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Rozbieral ktos napęd sieczkarni z elektromagnesem ? Strasznie halasuja mi lozyska, luzu nie maja ani sie nie grzeją ale szumia jak by na sucho chodzily. Postanowilem je wymienić ale w mojej książce nie mam schematu do tego elementu , robił ktoś to lub ma rysunek ? Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj