tomi83

Renty strukturalne

Polecane posty

michalk    22
:o:P:D chlopie jak nie wiesz co piszesz to przestan bredzic i robic zamieszanie... :lol: :lol: Edytowano przez michalk

Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

@michalk poczytaj sobie rozporządzenie wraz z nowelizacjami to sie dowiesz jakie warunki musi spełniać przejmujący na stronie ARiMR w dziale RS masz napisane co musi spełniać ( 4. sposobu przekazania gospodarstwa rolnego, gdzie przekazanie może nastąpić przez przeniesienie własności gospodarstwa rolnego w całości:

* na rzecz następcy, któremu przyznano premie dla "młodego rolnika" albo

* na powiększenie jednego gospodarstwa rolnego;)

Więc nie wiem co TY bredzisz.


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

powiedzmy ze t co napisales w poprzdnnim poscie bylo dosc mocno zamieszane i nie zjarzylem o co ci chodzilo :D zwracam honor:)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Mam przepisane gospodarstwo, i dowiedziałem się w moim oddziale arimr, że tata będzie dostawał rentę strukturalną przez 54 miesiące(4,5 roku) :( , a przecież wcześniej nie było o tym mowy (przy składaniu dokumentów)...

I co o tym sądzicie? I czy ktoś już jest w tej samej sytuacji i wie coś więcej na ten temat?


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Będzie miał 62 lata


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

To fakt pojechana sytuacja. A co z twoim ojcem po 62 roku życia, przecież emerytura z KRUS bedzie dostawał dopiero od 65 lat. Mam nadzieje ze to tylko jakiś błąd u nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Wątpię żeby to był błąd, bo powiedziała wyraźnie, ale niewiadomo. Poprzednie 2 tury miały renty do 65 roku życia,czyli w najlepszym przypadku ktoś dostawał przez prawie 10 lat. Więc jak wygląda u innych sprawa z tymi RS??


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

Mam przepisane gospodarstwo, i dowiedziałem się w moim oddziale arimr, że tata będzie dostawał rentę strukturalną przez 54 miesiące(4,5 roku) :( , a przecież wcześniej nie było o tym mowy (przy składaniu dokumentów)...

I co o tym sądzicie? I czy ktoś już jest w tej samej sytuacji i wie coś więcej na ten temat?

będzie otrzymywał do 65 roku życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Jesteś tego pewien, w agencji inaczej powiedzieli. Twój ojciec też otrzymał RS, a z jakiego woj. jesteś??


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

Jesteś tego pewien, w agencji inaczej powiedzieli. Twój ojciec też otrzymał RS, a z jakiego woj. jesteś??

jestem tego pewien na 100% renta strukturalna jest do czasu osiągnięcia wieku emerytalnego, czyli rolnicy do 65roku, gdy osiągnie ten wiek przechodzi z RS na emeryturkę, jestem z woj. lubuskiego mój ojciec załapał się na RS, i ja na MR również , tylko nie wiem jak to będzie z tym załatwianiem formalności, ojciec choruje na białaczkę , głównie jest w szpitalu , chyba trzeba będzie dać zarobić notariuszowi i załatwić u niego upoważnienie, żebym mógł za ojca pozałatwiać wszystkie sprawy , orientuje się ktoś może ile weżmie za upoważnienie?

Edytowano przez suzuki21l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul190    0

Coś temat przymarł, a tu małe zmiany chyba. U mnie mieli już wcześniej, ale może jeszcze ktoś się załapał w nowych listach - sprawdzać.

W świętokrzyskim przybyło 34 szczęśliwców - z 405 zrobiło się 439 (chyba, że ktoś z nich nie chciał czekać i wcześniej przekazał gospodarstwo).

Edytowano przez paul190

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey2645    1

Witam ciekawe czy te zwiększenie puli to już wszystko a reszta decyzje odmowne, w mazowieckim ponad setka przybyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

w środę byłe u notariusza z wszystkimi dokumentami do przekazu gospodarstwa w zamian za RS, 21ha , w zamian za RS jest stała stawka 600zł + 200zł za wpis = 800zł , w poniedziałek na 11;00 gospodarka będzie majna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

A wie ktoś gdzie można obejrzeć starą listę uprawnionych do renty , tak dla porównania? Interesuje mnie ta z woj. opolskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Wcześniej pisałem, że renta przysługuje na 54 miesiące a nie na 10 lat jak to ostatnio bywało, a tu znowu zonk. Pani w agencji od spraw rent strukturalnych powiedziała znowu, że renta przysługuje na 54 miesiące i jak się skończą to tata nie będzie miał 65lat tylko 63 i co dalej?? Musze go ubezpieczyć kwotą ok 400zł(nie pamiętam dokładnie) to co to za renta? Co wy na to, bo nigdzie nie mogę znaleźć info na temat długości renty?


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
omen    2

mi już przekazli rodzice i niedawno tatusiek dostał decyzje i tam jest napisane do osiagniecia 65 lat nawet przeliczone w miesiace i dobrze wychodzi a pierwszo wypłata dopieru bedzie ostatniego lutego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Ok, dzięki za odpowiedź, poczekam na decyzje te kilka dni jeszcze i będzie wszystko wiadomo i napisze jak było.

 

edit: Decyzja przyszła i jest do 65 roku, ale w agencji mówili, że środki finansowe mają zabezpieczone na 54 miesiące.

 

 

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Moj ojciec tez bedzie dostawal do 65, a pierwsza renta znaczy splata za 2 miesiace(grudzien i styczen) juz przyszla:) przekazal mi gospodarstwo 31 grudnia 2010 to dostal jeszcze za grudzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

pyt, do tych którzy wiedzą o terminie pierwszej wypłaty RS ,albo już otrzymują, ojciec złożył już resztę wymaganych załączników czyli, kopia aktu darowizny, zaświadczenia z skarbówki, zaś. o nie posiadaniu już ziemi,i inne oświadczenia, tylko zapomniał się dowiedzieć, co dale czy czekać na jakąś decyzje, czy już tylko na wypłaty???????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
omen    2

przepisał posiadane zwierzeta na następce to czekać musi na decyzje na niej będzie kiedy pierwsza wypłata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Tak musi przepisac zwierzeta, potem ojciec cos jeszce podpisywal ze zapoznal sie ze swoimi aktami sprawy(to bylo przy okazji przepisywania zwierzat) czy cos w tym stylu. po tym podpisie to juz tylko przelew byl i koniec formalnoci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Tata był ostatnio w ARiMR i powiedzieli, ze ma sie spodziewac pierwszej renty pod koniec marca ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj