tomi83

Renty strukturalne

Polecane posty

suzuki21l    5

oczywiście zwierzaki przeniósł na mój nr gospodarstwa, czyli czekać na decyzję, lub zaglądać na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nicramycra    0

dzisiaj w agrobiznesie powiedzieli że z rentami jest już pozamiatane i więcej nie będzie ponad 4000 tysiące rolników z listy rezerwowej ma problem w tym ja bo ojciec nie dostał RS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Bardzo dobrze przez ten program zmarnowano najwięcej pieniędzy. Renbte na początku dostawali ci co mało wspólnego z gospodarstwem mieli. Zamiast powiększac gospodarstwa program ten sprzyjał ich pomniejszaniu. Zanosi się na to, że chyba raczej nie będzie kontynuowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nicramycra    0

to mogli wogóle tego ostatniego naboru nie robić,a tak dali 6600 rent a 4200 nie bo ten co nie dostał ma może hektar mniej choć tyle samo punktów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Pierwsi mają renty ponad 2tys. a jak małżonek to jeszcze więcej. Mogli sprawiedliwie rozłożyć kwoty między 1, 2 i 3 turą RS to by starczyło dla wszystkich i jeszcze by zostało, więc teraz jedni się śmieją a inni płaczą.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Fundusze unijne są rozdawane przez rządzących jak kiełbasa wyborcza. Aby rozdać jak najwięcej jak największej ilości. A to, że potem nie starczy nikogo nie obchodzi bo inni będą rządzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

Mam pytanie dala tych którzy majom już przyznaną rentę strukturalną w lata 2007 i 2009

czy mieliście jakieś kontrole w tej sprawie

NP; czy dany rolnik\rencista nie pracuje w gospodarstwie


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0088    0

chciałem zapytac czy wielu rolników tu zagląda na forum którzy nie otrzymali rent strukturalnych w tym naborze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Mam pytanie dala tych którzy majom już przyznaną rentę strukturalną w lata 2007 i 2009

czy mieliście jakieś kontrole w tej sprawie

NP; czy dany rolnik\rencista nie pracuje w gospodarstwie

Miałem taka kontrole w zeszłym roku, przyjechło 2 gosci pojechałem z nimi na wszystkie pola czy je rzeczywiście uprawiam, sprawszili akt notarialny, spisali protokuł i pojechali, nawet nie pamiętam żeby pytali sie czy rodzice gdzieś pracują lub pomagaja u mnie na gospodarce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0088    0

Pytam dlatego ponieważ chciałem zaproponowac aby osoby które nie otrzymaly renty strukturalnej pisały listy na maila do ministerstwa rolnictwa z zapytaniem co mają robic i czy państwo ich jakoś wspomoże... wiadomo wybory się zbliżają i gdy zobaczą duże zainteresowanie tym tematem może rzucą jakieś środki na to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nicramycra    0

słuchaj łukasz myśle że pisanie listów już nie wiele pomoże,podobna sytuacja jest teraz z modernizacją też niewielu dostało.Gdyby wszyscy rolnicy pojechali do brukseli zaprotestować swoje niezadowolenie to może by odblokowali ten nieszczęsny limit 20.400 tys. rent na lata 2007-2013.Można by było napisać protest do komisji europejskiej ale musiało by być to wspólne stanowisko wszystkich rolników czyli ponad 4000 tys.najlepiej z podpisami ich wszystkich wtedy dopiero miało by to jakieś szanse powodzenia bo w pojedynke niema sensu.A swoją drogą to chciałbym zobaczyć tą liste rankingową z tymi punktami skoro jest lista z nazwiskami tych co sie załapali i nie to niech pokażą i punkty.

Edytowano przez nicramycra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ludzie jak wam się tak chce tych darmowych pieniędzy to idźcie pod kościuł czy na dworzec rzebrać. Nie dociera do was, że pieniądze się skończyły. Wielu by chciało ale nie ma i koniec. Czas się za robotę brać. Równie dobrze jak do ministerstwa do św mikołaja można napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nicramycra    0

równie dobrze możesz zrezygnować z dopłat bezpośrednich bo to też darmowe pieniądze (a jeżeli chodzi o te renty to już mniejsza o te ;darmowe" pieniądze tylko o równe traktowanie ludzi,bo rozbierzności między 1,2,a3 naborem to kompromitacja MRiRW i ARiMR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Według mnie renty akurat nie wypaliły zresztą to samo stwierdziła komisja europejska. Ale o tym pisałem już wyżej. Jeśli chodzi o rodawanie to tez wspominałem, że rozdających nie wiele obchodzi co i jak aby tylko rozdać. Co do darmowych pieniędzy to jak czytam, poprostu nic innego na usta się nie ciśnie. Kasa się skończyła a do ludzi to niedociera. Zamiast pisac do ministra równie dobrze możecie iść do rodziców/dziadkó i zrobić im wykład dlaczego się za późno urodzili. Naprawde bądźmy poważni. Rente dostała jakaś ilośc ludzi jest koniec i kropka tak trudno to zrozumieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest tak że wszystkich nie zadowolą tylko jedno powiem że nie wiem ile mają rozumu ci co rządzą bo po co były tak wysokie te pierwsze RS nie mogli ich obniżyć do teraźniejszego poziomu to i by rolników było więcej zadowolonych bo z tym że wielu mówi że kiedyś za dużo ludzi dostało a teraz oszczędzają to się nie zgodzę bo wy myślicie o tym samym, żeby Ci po was nie dostali a dla was starczyło.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Pierwsze renty rozdawał lepper. On wtedy był ministrem jak juz pisałem dawali, aby rodać. Szans na kontynuację tegfo programu nie ma. Nie spełnił on zakładanych założeń. Zamiast sprzyjać zwiększaniu powierzchni gospodarstw przyczynił się do ich rozdrobnienia. Z tym się zgodzą, każdy chciał by jak najwięcej ale nikt by się nie przejmował, że tym co po nim ju7ż nie starczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kolego co ciekawe w pierwszym roku RS była decyzja na 10 lat i znajomy ma decyzję na 10 lat a strukturalną dostał mając lat 60 więc nie wiem czy jak będzie miał 65 to nie dostanie renty jeszcze z KRUS.

 

Patrząc na RS ogólnie brak tam zdrowego rozsądku, tak jak z pierwszym MR było 50 tyś i można było zrobić z nimi wszystko, dziś trzeba się rozliczyć.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Po pierwsze wyraźnie pisali w info o rentach. Bierzesz do wieku emerytalnego a potem z krus strukturalnej już nie. 10 lat to jest jak ktos ma 55 i bierze do emerytalnego 65 proste jak drut.

Co do mr to własnie zrobili konieczność rozliczania się. Po tym jak wiele dzieci posłów zostało tgz rolnikami z marszałkowskiej. Rodzice podzielili duże gosp na drobne aby dzieci mogły kase brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kolego ale decyzja jest na 10 lat nic nie jest napisane że po 65 latach przechodzi na KRUS.

 

Dopytaj się u źródła ciekawe jak Ci to wytłumaczą, myślałem że to bajka ale kierownik OT ARiMR mi to potwierdził.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Dwóch świadczeń nie możesz brać. Ewentualnie może być tak, że strukturalną bierzesz przez 10 lat a potem z krus. Napewno w żadnym wypadku 2 naraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapsel1m    21

jaka jest różnica w wysokość świadczeń między najniższą rentą strukturalną a rentą KRUS ? Czy od renty wyliczonej przez ARiMR potrącany jest podatek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bryl36    50

Renta strukturalna wypłacana będzie za każdy miesiąc, począwszy od miesiąca, w którym rolnik przekazał gospodarstwo rolne i zaprzestał prowadzenia działalności rolniczej, jednakże nie dłużej niż do osiągnięcia 65. roku życia, gdy spełni warunki do otrzymania emerytury z KRUS.

 

Podstawowa wysokość renty strukturalnej jest obecnie stała i wynosi 1013 zł. Zostanie ona zwiększona o 676 zł, jeżeli wnioskodawca pozostaje w związku małżeńskim, a oboje małżonkowie spełniają wszystkie warunki dla przyznania renty.

 

 

a rolnicza emerytura ok 580 zl na reke a z e strukturalnej biora ok 100zl na składke zdrowotna

Edytowano przez bryl36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

ojciec dostał pozytywną decyzję, a w piątek dostał przelew x3 za styczeń luty i marzec, ja na dniach spodziewam się przelewu z MR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bonex157
      Cześć, 
      Chciałbym zgłosić działki do doplat 1 raz.  Przeprowadzi mnie ktoś przez ten proces 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj