tomi83

Renty strukturalne

Polecane posty

sebe1033    397

robić renciści strukturalni ( <_< ) mogą tylko mają kasy z tego nie dostawać :blink:

 

Niby takie proste a jest haczyk bo ojciec za syna nie będzie robił jak nic z tego nie będzie miał zwłaszcza że rentę dostanie :) .

 

PS Wiadomo że robić będzie bo wiek nie ten jeszcze ale juz nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Witam wszystkich.

 

Chciałem się was zapytać w temacie renty strukturalnej.

 

Mój ojciec jest na rencie strukturalnej od 5 lat . W lipcu skończył 65 lat mimo to KRUS nadal przysyła składki do opłacania (za IV kwartał).

 

W agencji powiedzieli , że trzeba to załatwić w KRUS . Ale prawdopodobnie wpłynie to na wysokość (zmniejszenie) renty strukturalnej.

 

Dokładnie nie wiem o co chodzi bo nie byłem przy rozmowie. W KRUS też jeszcze nie było rozmowy.

 

Może ktoś przerabiał podobną sytuację ?

 

Będę wdzięczny za informację.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    119

Kolego zapomnij o naborze w 2013 roku.Zobacz na stronie armiru ile osób sie nie załapało bo zabrakło dla nich kasy.Maja czekac do konca marca to moze znajda jakies fundusze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopojno    0

skąd kolego @Mario81 wiesz że aż do końca marca? to troszkę długo zważywszy na to iż będzie mnie ścigał wtedy termin z MR bo mam czas gdzieś do połowy kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
omen    2

ze dwa miiesiace temu na agrobiznesie mówili ze juz po 2013 roku nie bedzie rent strukturalnych bo za duzy wydatek na nie jestze jak cos to beda bardziej program modernizcję wspierac i róznicowania pozarolniczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

Witam. Czy ktoś wie może, czy będąc na rencie strukturalnej, można prowadzić działalność gospodarczą? Chodzi mi o usługi mechanizacyjne w rolnictwie. Renta strukturalna jest przecież rekompensatą za zaprzestanie prowadzenia gospodarstwa rolnego. I nie jest mi wiadome jak odnosi się to do działalności gospodarczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek83    16

prawdopodobnie można prowadzić działalność gospodarczą i pracowdz byle nie w rolnictwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekXXX    0

Moj tata dostal 21 grudnia takie pismo z Arimr w którym pisze, ze "przedłuża się termin wydania Postanowienia do dnia 30.01.2011. Jest na tej "liście rezerwowej" Dostał ktoś jeszcze takie zawiadomeinie??

@Mario skąd wiesz, ze do kona mraca?? Mozesz to jakos uzasadnic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommot003    0

A jak w 2011 będzie jakiś nabór??? Bo mojemu ojcu brakło zaledwie 2 miesiące do ukończenia 55 lat :mellow:

 

"To ostatni nabór wniosków o przyznanie "rent strukturalnych" w ramach PROW 2007-13.Przewidziane środk ogółem wynoszą 360 mln euro co umożliwi zorganizowanie przez ARiMR jeszcze jednego naboru wniosków i przyznania ok. 6,5 tysiąca nowych Rent strukturalnych co daje około 3 renty strukturalne na jedną gminę."

 

czy to oznacza że jest jeszcze szansa??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

Na stronie arimr są listy osób które się załapały na renty strukturalne i tych którym ta szuka się nie udała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey2645    1

Pytanko ile trzeba było mieć w mazowieckim żeby się załapać, my mieliśmy 16h z czego 11,15 to użytki rolne no i się nie udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saram    1

Wie może ktoś co robić dalej jeśli otrzymałem już decyzje w sprawie renty strukturalnej? Najpierw do notariusza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

Wie może ktoś co robić dalej jeśli otrzymałem już decyzje w sprawie renty strukturalnej? Najpierw do notariusza?

tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcos    0

Tak tylko do notariusza bedzią potrzebne wyrysy z geodezji a do geodezji potrzebny wypisy z ksiąg wieczystych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamelo    1

a ja mam takie pytanko do osób co dostało już decyzje na RS, czy u was pisze we wstępie decyzja czy postanowienie o kwalifikowaniu do otrzymania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saram    1

Ja otrzymałem "Postanowienie nr.................. o spełnieniu wstępnych warunków wymaganych do uzyskania renty strukturalnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Tak tylko do notariusza bedzią potrzebne wyrysy z geodezji a do geodezji potrzebny wypisy z ksiąg wieczystych.

Z geodezji nie potrzeba wyrysu tylko odpis, wyrys potrzebny jest w przypadku gdy jakąś działke oddzielasz z danej księgi wieczystej lub jakas działke dopisujesz do KW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kakus19    4

witam. nie moge poszukac informacji na temat od kiedy beda dawac ta rente?tzn od dnia decyzji ze przyznane czy najpierw trzeba przepisac lub w moim przypadku kupic od sasiadki i dopiero dajmy na to od lutego przyszlego roku jak sie wszystko zalatwi to beda dawac jeej ta rente?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miasto    0

witam, czy prawdą jest, że renta strukturalna tylko z młodym rolnikiem? Czy bez młodego rolnika też można? I czy jeśli bez młodego rolnika to czy osoba, na którą zostało przepisane gospodarstwo może normalnie pracować i być ubezpieczona w ZUSIE a nie w KRUSIE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

Jeśli rolnik chce dostać rentę strukturalną musi się pozbyć gospodarstwa i jeśli następca który chce przejąć gospodarstwo nie ma na siebie pola i dopiero zacznie gospodarzyć to musi pierw złożyć wniosek o młodego rolnika i tam są warunki które trzeba spełnić czyli w KRUS 3 lata i 5 lat prowadzić gospodarstwo i inne warunki. A jeśli rolnik na którego ma być przepisywane gospodarstwo posiada już ziemie minimum 1 hektar i 3 lata na KRUS lub wykształcenie rolnicze to wtedy oto następca może robić co tylko chce i pracować gdzie chce .


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrz98    1

Tak ale następca wcale nie musi składać żadnego wniosku na młodego rolnika aby tym rolnikiem zostać. Przejąć ziemie sobie może bez tej premii bo przecież nikt go nie zmusi do tego by brał te pieniądze i musiał spełniać warunki agencji czyli krus i inne. Pozdrawiam

 

Nie cytuj poprzedniego posta!

Edytowano przez krzysiek16m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

Mylisz sie osoba która chce przejąć gospodarstwo a nie posiada na siebie ziemi musi wystartować pierw z młodym rolnikiem i dostać tytuł NASTĘPCY wtedy dopiero ARiMR może zatwierdzić wniosek na RS

 

 

oczywiście może ktoś przepisać ziemie na drugiego bez korzystania z Młodego rolnika ale ta znów osoba nie może dostać renty strukturalnej tylko zwykłą KRUS-owską


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj