News

Polecane posty

stolarz02    0

Witam serdecznie
Pytanie do użytkowników MF 3125 i pochodnych. Przy rozdzielaczu są 3 węże, który z nich to zasilanie, a który powrót oleju. Według mnie górny z lewej to powrót, a dolny (grubszy) to zasilanie.
Proszę o odpowiedź czy mam rację czy też nie.

Potrzebuję zrobić dodatkowy rozdzielacz przy TUZ-ie, który posłuży mi do obsługi zakupionej prze zemnie zgrabiarki grzebieniowej TWIST Samasz-u. Chciałbym za sobą ciągać prasę KRONE Comprima F 125 XC, a z przodu zgrabiarkę.
Niestety potrzebuję 4 szybkozłączka podwójne (2 dla prasy, 1 dla zgrabiarki, 1 do obsługi wysokości tuza)
Stąd też pomysł na dodatkowy rozdzielacz z przodu, który byłby obsługiwany za pomocą joysticka z kabiny.

Pozdrawiam serdecznie oraz dziękuję za pomocne wypowiedzi

IMG_20190510_154803256.jpg

IMG_20190510_154811440.jpg

lukbold    835

I Ty chcesz robić jakieś cuda a pytasz gdzie zasilanie?? marnie to widzę. A pompa, dekiel pompy to choć wiesz gdzie jest?? ot z niego wychodzi zasilanie

maniek183    9

nie posiadam takiego ciągnika ani podobnego ale moim zdaniem patrząc na ten rozdzielacz zasilanie jest z prawej strony 

z lewej gruby to powrót a cienki to"przecieki"

Wiadomość z agroFakt.pl

lukbold    835

żadne przecieki tylko jednym z nich jest zasilany rozdzielacz EHR a drugi to wolny spływ

stolarz02    0

Tak wiem, gdzie jest dekiel pompy hydraulicznej. Właśnie z niej wychodzą węże które idą do rozdzielacza. Te z lewej. 

Z kolei ten z prawej idzie do elektrozaworu wałka, blokady, przodka, żółw-zajac 

Pytam Was bo chce być pewny. 

ptaszyna    152

Kolego coś mylisz strony, @maniek 183 Ci dobrze napisał. Stojąc za ciągnikiem po prawej stronie pojedyńczy wąż (2 zdjęcie) to zasilanie. Po lewej ten grubszy to powrót (1 zdjęcie). Blokada, przodek, żółw/zając nie mają tu z tym nic wspólnego.

sznajdik    192

A nie lepiej dokleić oryginalną sekcję z używki?

stolarz02    0

Tez o tym myślałem. Boję się tylko że jak ruszę ten rozdzielacz to zaraz będą problemy z nieszczelnością.

Już miałem problem z kołpakiem jednej z sekcji, która jest dziurawa. Niczym tego się zakleić nie dalo, o spawaniu czy lutowaniu też nie ma mowy bo to stop aluminium z ołowiem. Wytoczyłem tulejkę i nasadziłem na silikon. Jak na razie nie cieknie

stolarz02    0
Napisano (edytowany)

Koledzy potrzebuje informacji. 

Podczas demontażu bloczka rozdzielacza EHR urwała mi się żółta złączka (steruje elektrozaworem opuszczania). Poprzedni właściciel miał to prowizorycznie sklejone taśmą

Pytanie czy któryś z kolegów mógłby powiedzieć jak tam idą przewody? Jest niebiesko-zolty i niebiesko-czerwony jeżeli dobrze pamiętam.

Który z tych przewodów ma być od strony pokrywy, a który od zewnątrz. Mile widziane zdjęcie.

Drugie pytanie to czy przyłącze od powrotu nad pokrywa po górnej prawej stronie jest takie luźne i się obraca bez oporów? Tak jakby nie było gwintu. Teraz nie wiem czy to normalne czy podczas odkręcania węża zluzowała się jakaś złączka wewnątrz.

Edytowano przez stolarz02

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).

Cena 70zł + wysyłka

Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość

Pozdro

______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

• Przez ZjaRanyPL
      Witam posiadam Mf 3095 i mam problem z kontrolką ciśnienia oleju ponieważ się świeci a wspomaganie kierownicy,podnośnik oraz przyśpieszacz działają prawidłowo i wyjścia hydrauliczne również.Nie działa wałek wom,blokada,napęd działa nie da się go wyłączyć i nie działa przebita biegów żółw-zając cały czas na żółwiu. Jest jeszcze coś takiego ze po puszczeniu sprzęgła wszystkie kontrolki po chwili gasną a po naciśnięciu spowrotem sie na chwile zapalają i gasną.
    • Przez Cytus
      Panowie mam pytanie bo wymieniłem tarcze 1 i 2 stopnia i po zakręceniu docisku łapki sie za bardzo cofnęli w stronę sprzegla i jest straszny luz na pędzle co moze byc przyczyna?
    • Przez jacor73
      Witam, poszukuję MF 6120,6130, 6140 , 4245 sprawny technicznie, napęd 4x4 , cena do 65 tys PLN, woj. świętokrzyskie lub sąsiednie info na prv.
    • Przez Andrzej99
      Witam , ostatnio zakupiłem ciągnik MF 590 , i nie przetestowałem w czasie zakupu jego odpowiednio . Po sprowadzeniu do domu ciągnika zacząłem go testować i w polu po około 15/20 minutach pracy brakowało mocy. Więc zacząłem sprawdzać po kolei , olej wymieniłem na zwykły , ale to nic nie dało , więc zacząłem sprawdzać ciśnienie z początku na zimnym jest normalnie , ale po rozgrzaniu ciśnienie spada do pół bara lub nawet zera. Po tym Zawołałem mechanika żeby popatrzył na panewki , panewki nówki (Oznaczenie 0-10) , mechanik stwierdził że silnik jest po remoncie świeżym. Czy to może być wina pompy oleju , jest ona z przeciwwagami i czy ona może być winna, jeśli nie co może być  . Pozdrawiam Andrzej
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj