kamil00

Poruszanie się po drogach publicznych ciągnikiem z ładowaczem czołowym

Polecane posty

kamil00    0

Witam Kolegów chciał bym się dowiedzieć czy są jakieś ograniczenia prawne dotyczące jazdy ciągnikiem z podczepionym ładowaczem czołowym i ewentualnie z jakimś osprzętem . Interesuje mnie czy są jakieś długości lub szerokości maszyny  przez które nie można by  z turem poruszać się po drodze

z góry dzięki proszę o jakieś informacje pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zaraz Ci napiszą że nie ma, jeżdżą z krokodylami, balotami, na kogutach z podniesionym z opuszczonym, łyżką itp 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

z widłami są ograniczenia ,moze nie w pszepisach ale ostre i niebezpieczne elementy nie mogą wystawać , widły muszą być tak ustawione aby w razie zderzenia nie było prawdopodobienstwa zranienia innego uczestnika ruchu  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Oczywiście, że są odpowiednie przepisy.

Szerokość do 3m lub 3-3,5 m z stosownym zezwoleniem, powyżej 3,5m nie wolno poruszać się po drogach publicznych.

Dodatkowo zabronione jest umieszczanie wewnątrz i zewnątrz pojazdu wystających spiczastych albo ostrych części lub przedmiotów, które mogą spowodować uszkodzenie ciała osób jadących w pojeździe lub innych uczestników ruchu.

Mówi o tym Art. 66. 1

Dodatkowo należy przestrzegać wytyczne producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z kogutami to 90 % elyty z jutuba to nawet po polu jezdzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil00    0

Tak to że obowiązuje szerokość maszyn to wiem jest to rzecz oczywista i ogulnie dostępna  ale chodźi mi bardziej o wystawanie ładowacza przed ciągnik .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274
12 godzin temu, Partyzant85 napisał:

Z kogutami to 90 % elyty z jutuba to nawet po polu jezdzi :D

Też to zauważyłem.Orze czy bronuje ale kogut włączony musi być :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Bo jeszcze nie trafił na nadgorliwego policjanta - dostanie 100 zł to może się zastanowi.

Co do ładowacza to masz nie zagrażać bezpieczeństwu w ruchu zgodnie z Art. 66. 1., choć faktycznie nie jest wyszczególnione że z łychą okey, a widły już nie ( choć policja może się przyczepić jeśli będziesz miał widły dziobami do przodu ) 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil00    0

 Właśnie do mnie się przyczepił że za długi i że z ładowaczem nie można jeździć po drogach publicznych  

Ale z tego co przeszukuje Internet to nigdzie nie ma  jakichś ograniczeń co do wystawania  maszyny do przodu jedyne co to to że wszystko co wystaje poza przedni obrys pojazdu więcej niż 1.5m powinno być oznaczone tablicami w pasy biało czerwone i mieć światła ostrzegawcze koloru białego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

To na przyszłość zapytaj tego policjanta na jakie podstawie to stwierdza - nich poda Ci podstawę prawną.

Znając życie, będzie się wymądrzał, po czym stwierdzi abyś jechał dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil00    0

Tak zrobię następnym razem . Gość chciał mi dać mandat 500 zł . I upierał się że z turem po drodze publicznej nie można jeździć  że za bardzo wystaje i zagraża bezpieczeństwu  . Co do mandatu to dostałem upomnienie   ale gość się bardzo napierał na swoją rację .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati1111
      87 koni przy masie 3000 kg bez obciążenia
      Czy on nie jest za lekki do tej mocy?
      jak się będzie sprawował ze stollem F 8 HDPM?
    • Przez MafiaOkraska
      Witam wszystkich.
      mam takie pytanie posiadam zetor proxima 80 chciałbym kupić rozrzutnik metal fach n267/1
      -ladownosc 6t
      -adapter pionowy
      - klapa tylna hydraulicznie otwierana
      - kliny podporowe
      - posów podłogi hydrauliczny
      jak go podlaczyc do do mojego ciagnika chodzi mi o kable hydrauliczne,.
    • Przez zetor7045xD
      Witam przeszukałem forum ale nie mogłem znaleźć odpowiedzi na moje pytanie. Chcę się dowiedzieć czy mogę się poruszać po ulicy z łyżką lub widłami zawieszonymi na turze ? Czy policja może się przyczepić i wystawić mandat czy coś?
    • Przez Luki1988
      Witajcie.
      Czy ktoś z forumowiczów zakładał plastikowe błotniki na przednie koła mając tura?
      W tej chwili mam metalowe ursusoskie na pół gumowane i skrócone do połowy bo ich masywne mocowanie przeszkadzało po założeniu tura.
      Ciekawy jestem jakby to było na plastikach.
       
    • Przez Blusik
      Witam
      Mam pytanie jakie wymagania muszą spełnić np pług, siewnik,kosa konna aby poruszać się po drodze rejestrowac nie musze ale czy wystarczy że mają odblask czy nie? 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj