bartek5100

Mocznik plus Stabilan 750 SL czy mozna łaczyc ??

Polecane posty

bartek5100    24

pryskalem juz na chwasty ale zapomialem dodac stabilanu i teraz chcialbm do tego stabilanu dodac 10 kg mocznika na przenice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek5100    24
52 minuty temu, ZELKOW napisał:

stabilan do chwastu?

stabilan to regulator wzrostu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

To dobrze, że zapomniałeś bo regulatorów wzrostu z herbicydami nie powinno się łączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektryk    140
1 godzinę temu, margoo78 napisał:

To dobrze, że zapomniałeś bo regulatorów wzrostu z herbicydami nie powinno się łączyć.

A czemu by nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Zarówno mocznik jak i preparaty chwastobójcze ( w większym stopniu) powodują silniejsze działanie regulatorów wzrostu. Teoretyczne obniżenie dawki któregokolwiek z preparatów spowoduje mizerny efekt. Wszystko uzależnione jest od opadów i temperatury  , a jednoznacznie zakazu nie ma , wręcz istnieją preparaty dopuszczające takie mieszaniny. Co do CCC, to zalecane jest aby nie spóźnić zabiegu bo efektu nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Mircia26
      Witam!
      Szukam tego elementu ze zdjęcia do łyżki  ładowacza czołowego firmy faucheux. Czy gdzieś ktoś z Panów widział coś podobnego co można kupić. Nie ma tu euroramki a chcemy dorobić widły do ładowacza. Najłatwiej byłoby kupić taki .gotowy element (nie wiem nawet jak go nazwać - zawias?) .
      Pozdrawiam
       
       
       

    • Przez mx430
      Witam założyłem taki temat gdyż chce kupić zgrabiarkę dwukaruzelową z grabieniem do boku prosiłbym użytkowników tych maszyn o opinie i na co zwrócić uwagę przy kupnie.
    • Przez mich89
      Co może być przyczyną że pół ladowacza działa pół nie? Pompy podają olej, rozdzielacz który odpowiada za pół funkcji po regeneracji, w zbiorniku robi się piana? Wcześniej wszystko działało ok, teraz lipa, czyżby woda do oleju się dostała? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj