Polecane posty

mx_racer    127
Witam siał ktoś wapno rozrzutnikiem Metal Fach N267/1? Jak to idzie? Jesli tak to czy może ktoś pamięta jak miał ustawiony posów tasmy i z jaką prędkoscia - /+ jezdził aby wyszło ok 5t/ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1711    12

witam! siałem wapno przez pięć sezonów dobrze szło ale łańcuchy się wyciągają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1711    12

jak sypkie wapno posów ustawiałem na 3 i jeżdziłem 9 km na godzine wychodziło około 3,5 tony na ha z tyłu klape zasuwe podniosłem na 20 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mx_racer    127

Na 3 czyli? Wytarło mi sie na tym pokrętle wszystko i nie wiem gdzie jest 3 itd może ktoś ma niewytarte i mogłby mi wysłac zdjęcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
    • Przez MafiaLolek
      Witam,  kupilem 25 ton zwyklego wapna
      Ph to ponizej 5
      Ile siac na ha
    • Przez Marekmijewski
      Witam.
      Mam pytanie czy ktoś ma może Rozsiewacz wapna Amazone  ZG 8000 i wie ile to sypie na hektar. Interesuje mnie jak szybko trzeba jeździć oraz jakie obroty WOM jeśli mam ustawione na całą szerokość siewke, chyba że ktoś ma tabele wysiewu to był bym wdzięczny
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj