Polecane posty

miromaro    1

Witam! Poszukuje informacji porady może ktoś wie co się stało lub miał podobny przypadek a mianowicie w dniu dzisiejszym dotknęła mnie usterka Ciągnika Case mx 120  a mianowicie podczas kończenia pracy z agregatem nagle zaczęło cos tak jak by cykać w skrzyni, przerwałem prace i zjechałem do domu po wrzuceniu rewersu w tył traktor ujechał 2-3 metry i zadusilo silnik, nie można uruchomić go ponownie ewidentne jest coś zablokowane obstawiam skrzynie gdyż te dziwne dźwięki wydobywały się wlasnie z niej, dodam ze silnik 500 godzin temu mial kapitalny remont w sevisie case kisiel. 

Bede wdzięczny za każdą pomoc i udzieleni informacji w tym temacie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

wszyscy jasnowidze i powiedzą co się stało, sam sobie odpowiedziałeś już. rozpolowic na początek trzeba i tak .będzie jeśli nie da się ruszyć silnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Rozpołów ciągnik. Zobacz czy wtedy da się silnik uruchomić i wtedy coś napisz i naprowadź nas to i my ciebie naprowadzimy Tak to się nie da diagnozowac przez internet. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579
Napisano (edytowany)

Na pewno silnik zatarłeś ale dla pewności podłącz komputer pod silnik i skrzynie, będziesz miał pewność.

Sprawdź jeszcze czy założyłeś miskę olejową po remoncie. 

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Tam nie masz sprzęgła suchego? Jeśli tak to po wciśnieciu skrzynia nie ma nic do rzeczy do silnika jak mimo wszystko silnik nie będzie chciał się obracać to w silniku szukaj przyczyny wpierw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, miromaro napisał:

dodam ze silnik 500 godzin temu mial kapitalny remont w sevisie case kisiel. 

Łooo Panie .. 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miromaro    1
10 godzin temu, tomek73 napisał:

Na pewno silnik zatarłeś ale dla pewności podłącz komputer pod silnik i skrzynie, będziesz miał pewność.

Sprawdź jeszcze czy założyłeś miskę olejową po remoncie. 

Filozof z Ciebie! Powinieneś udzielać się na innego typu forach

10 godzin temu, PATr napisał:

Tam nie masz sprzęgła suchego? Jeśli tak to po wciśnieciu skrzynia nie ma nic do rzeczy do silnika jak mimo wszystko silnik nie będzie chciał się obracać to w silniku szukaj przyczyny wpierw

PATr, słuszna uwaga 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7958

przyjechał z pola że stukaniem w skrzyni, na podwórku dał do tyłu rewers i po 2 metrach się zatarl? tam się coś w skrzyni rozwalilo i zablokowalo, albo sprzęgło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Możliwe że rozjebało się przekazanie napędu ze skrzyni, a nie skrzynia, skoro zaczęło pukać i zjechał do chałupy i nagle stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jakie pytanie taka odpowiedź. Te forum to nie wróżka że na takie problemy znajdą ci odpowiedź. Trza mechanika i szukaś.

A tak na serio.

Najlepiej i najprościej sprawdzić silnik odkręć tłumik drgań, bez problemów w 30 minut go odkręcisz i wtedy spróbuj odpalić silnik. Wtedy będzie pewność gdzie szukać., silnik czy skrzynia.

Tłumik jest miedzy silnikiem  a skrzynią, pod obudową plastykową, i jest  na kardanie.  Jest to przekazanie napędu na skrzynie.Ursusach tam jest sprzęgło. 

A sprzęgło jest mokre. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Matik7171x
      Witam, mam problem z Areską, a mianowicie gdy się rozgrzeje silnik to mam problem z przerzuceniem biegów zolw/zając. Czego to może być wina ?
    • Przez kamil5421
      Witam. Moja sprawa przedstawia się tak . Posiadam tego  DF Agrofarm 410 GS z ładowaczem z 2011 r . i chcę go sprzedać i kupić coś innego na jego miejsce w przedziale  90-100 km. Powiedzcie mi co polecacie . od razu mówię nie chce DF . sam myślałem nad renault 110.54 lub jakiegoś Fendt'a . Ciągnik ma głównie pracować jako pomocniczy z ładowaczem , opryskiwacz itp ...  przy areale 70 ha łaki + orne .
      Domyślam się że znajdą sie osoby które beda pisać po hu* zmieniać nowy na stary :)) ... rozważę też propozycje i nowszych modeli ...

      A może ktoś też zainteresowany kupnem tego DF ( nigdy nie orał itp tylko pomocniczy ) 
       
    • Przez PrzedstawicielGS
      Witam, Szukam części do traktora Deutz z 1940 roku f2m 315 lub podobne. Ewentualnie mogę kupić cały ciągnik. Jeśli ktoś coś wie lub ma, to polecam się pamięci. 
      tel. 507 79 79 04
      Marek
    • Przez przemo101112
      Witam.  Mam pytanie odnośnie handlu ciągnikami Z UK. Czy jest ktoś kto się tym zajmuje.?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj