traktorzystaJakub7211

Panowie pomóżcie w wyborze!! Claas Dominator 98s czy New Holland TX 32??

Polecane posty

Witam wszystkich!! Stoję przed trudnym wyborem, Kombajnu. Mam do wyboru claasa dominatora 98 i new Hollanda tx32. Znacie jakieś opinie ,wady i zalety tych kombajnów ?? Tyle co wiem to Claasy z dostępem do części nie ma problemu , ale znowu ten silnik za kabiną i widać dużo spalonych. new Holland znowu gorzej z częściami, I to by było na tyle co wiem o tych kombajnch. Kombajn będzie pracował na powierzchni minimum 30ha wciąż ze stałym wzrostem. Puki co posiadam mdw fortschritt e514 i szczerze nie polecam tego kombajnu


Renault 110.54 ;D Ursus C-360 ;)


"Renowkie jest Bogiem jazda Nałogiem oranje Zabawą ropa Podstawą "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

na 30ha to każdy z nich bedzie mial plaże patrz na stan techniczny maszyny ja z racji ze zawsze mielismy claasy polecam claasa a tym ze ma silnik za kabina to nie widze w tym nic zlego myslisz ze od tego sie pala. dostęp do części i w mojej okolicy łatwiejszy do Claasa i z nowych i używanych. wiec ja bym się nie patrzył na markę tylko na stan wyposażenie i wypracowanie posprawdzac każde podzeapoly NH tez dobre maszyny wydajne nie wiem jak z częściami niby fabryka jest w Płocku. pewnie łożyska pasy uszczelniacze to w każdej większej agromie znajdziesz do większości marek


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24 napisał:

na 30ha to każdy z nich bedzie mial plaże patrz na stan techniczny maszyny ja z racji ze zawsze mielismy claasy polecam claasa a tym ze ma silnik za kabina to nie widze w tym nic zlego myslisz ze od tego sie pala. dostęp do części i w mojej okolicy łatwiejszy do Claasa i z nowych i używanych. wiec ja bym się nie patrzył na markę tylko na stan wyposażenie i wypracowanie posprawdzac każde podzeapoly NH tez dobre maszyny wydajne nie wiem jak z częściami niby fabryka jest w Płocku. pewnie łożyska pasy uszczelniacze to w każdej większej agromie znajdziesz do większości marek

no to według ciebie od czego mogą się palić ? według mnie to silnik w ciasnej dziurze, to i temperatura , kurz i niedopatrzenie i pożar murowany. A z tymi częściami do nh to też tak myślałem , tylko pytanie czy Płock bawił by się w produkcję części do starych maszyn których nie produkował ?


Renault 110.54 ;D Ursus C-360 ;)


"Renowkie jest Bogiem jazda Nałogiem oranje Zabawą ropa Podstawą "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matifryd    0

Myślę że większość maszyn pali się z powodu braku przygotowania... A kto przyzna się że nie przygotował maszyny do pracy? Lepiej powiedzieć że kombajn jest źle skonstruowany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matifryd napisał:

Myślę że większość maszyn pali się z powodu braku przygotowania... A kto przyzna się że nie przygotował maszyny do pracy? Lepiej powiedzieć że kombajn jest źle skonstruowany...

w sumie cos w tym jest


Renault 110.54 ;D Ursus C-360 ;)


"Renowkie jest Bogiem jazda Nałogiem oranje Zabawą ropa Podstawą "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3866

TX 32 objedzie Claasa z palcem w d... Jeżeli chodzi o wydajność. Ale tak jak kolega napisał bierz to co w lepszym stanie. Ja w przyszłym roku planuje kupić TX32. Wcześniej napalilem się na Claasa ale jak pogadałem z właścicielem (Dominator 108) i NH to zostaje przy TX. Musi być tylko z silnikiem Mercedesa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichyh32    164

Ja mam tx32, w tamtym roku dałem za niego 92tys brutto. Wykosil w tamtym roku około 70 ha zbóż i 80 ha kukurydzy. Miał dwie awarie jedno łożysko w gardzieli a drugie na wytrzęsaczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

kolego napewno nie pala sie Claasy dlatego ze maja silnik za kabina to jak pisał kolega wyżej bardziej chodzi o zaniedbania i nieuwagę operatora a dlatego jest dużo spalonych Claasow bo jest zejście części bo więcej używanych Claasow niż NH. Claasa szukaj z silnikem merca. W Claasach z końcówką 8 czyli 78 88 98 108 tam jest jakaś wiązka kabli gdzieś pod silikiem gdzie często gryzonie ja napoczynaja i stad może te pozary gdzies czytalem na forum ale nie wiem czy to prawda. @krzysztof z tego co kojarzę to Ty pracujesz w Anglii opłaca się z tamtad przytargac kombajn czy nie warto bo jak oglądałem to strasznie pordzewiale.


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matifryd    0

Ja miałem szczęście. Sprowadziłem Dominatora 88 z Holandii w stanie idealnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniczek95    0
Napisano (edytowany)

Miałem claasa i moim zdaniem nie polecam dużo pasków żeby jeden wymienić trzeba kilka spuścić żeby dojść do niego, silnik za kabiną to chyba nie jest dobre rozwiązanie skoro z tego zrezygnowali i poza tym dostęp do tego silnika jest średni, moja opinia jest też taka ze za claasa trzeba więcej dać jak za NH i przeważnie ale to nie jest regułą ze claasy są bardziej wytłuczone, Nh ma mniej pasów i może jest prostszy i tańszy też porównaj sobie ceny poszczególnych części a dostęp dzisiaj jest raczej dobry bo jest internet. Nie chcę jakoś się wymądrzać ale ja postawił bym na NH bo claas wydaje mi sie przereklamowany, a jeśli kupować to ja bym sprowadził z danii kombajn wydaje mi się że tam ludzie nie oszukują i nie szykują maszyn pod sprzedaż 

Edytowano przez Rolniczek95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez Theprzemo205
      Witam Jestem zainteresowany tym oto kombajnem.  https://www.olx.pl/oferta/claas-mercator-50-kosa-3m-oryginal-jeden-wlasciciel-export-szwecja-CID757-IDCeVnD.html#fe296148d1 
      Za bardzo się nie znam na kombajnach. Dotychczas uztkowałem tylko Claas Cosmos. Czy mercatorem da rade kosić kukurydze i rzepak?  Czy te 2029 motogodzin to dużo jak na taki kombajn?
    • Przez koomar
      Witam. jak w temacie mój arion gubi płyn chłodniczy który pokazuje się w kabinie przy pedale gazu dwukrotnie przewod pod kabina pękł. ktoś ma jakieś pomysły od czego to może być? nie kopci na biało olej też nie wskazuje na obecność płynu chlodniczego
    • Przez Dawid1156
      Witam, zamierzam zakupić kombajn claas lexion 540 z 2005 roku, potrzebuje informacji na co szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie takiego kombajnu. Ogólny stan to wiadomo ale czy są jakieś szczególne rzeczy którym trzeba się przyjrzeć. Chętnie usłyszę też ogólne opinie na temat tego kombajnu, docelowo ma pracować na 150 ha plus małe usługi. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj