tomek2201

Deutz-Fahr 35.75 / 35.80 zamiast Bizona

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek2201    51

Witam. Przymierzam się do zakupu kombajnu na 40 ha zamiast Bizona ZO56. Zastanawiam się nad w/w modelami Deutz-Fahr. Czy jest jakaś różnica w wydajności tych dwóch modeli i jaka jest faktyczną ich wydajność np. w pszenicy 7t/ha? Jakie macie opinie na ich temat? Na co w szczególności zwrócić uwagę? Czy oprócz umiejscowienia rury wysyłkowej są jeszcze jakieś różnice? Model 35.75 jest młodszy rocznikowo i łatwiej jest znaleźć egzemplarz ze sterowaniem z joystick. Bizonem kosiłem 0,8 ha/godz a czego można spodziewać się po tych modelach. Wydaje mi się że nie są to jakieś problematyczne i skomplikowane maszyny. Zastanawiam się też nad 36.10 ale to już jest większa maszyna i ciężko trafić z hederem 4,2 i na mój areał jest chyba za duży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek59    0

Wiesz, sprawdziłbym też najpierw, jak z częściami zamiennymi do tych modeli. Byłoby głupio, gdybyś coś kupił, a potem drapał się po głowie, jak coś naprawić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekPL    0

witam, w tym roku mój ojciec miał ten sam dylemat M35.70, M35.75 lub M36.10 i padło na ten ostatni, ale to była kwestia stosunku ceny do stanu technicznego. M36.10 ma 30KM więcej od M35.75 a .70 ma jeszcze kilka koni mniej. Z tym ze zdarza się że i do tych słabszych jest montowany cheder 4.8m co może wpływać na stan techniczny silnika, a te silniki chłodzone powietrzem są kosztowne w naprawie. 

1) Heder 4.2m to według mnie najlepszy wybór, egzemplarze które pracowały z większym, mogą już być nieco "zmęczone" to są maszyny 30 letnie 

2) Silnik, jeśli ktoś nie dbał o czystość (układ chłodzenia powietrzem) to może wymagać remontu prędzej czy później. 

3) Zwróć uwagę czy wózek pod heder jest oryginalny czy od innego kombajnu. jeśli jest "kombinowany"  zdejmowani/nakładanie hedera będzie wymagało większej wprawy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Modele 35,75 i 35,80 różnią się mocą silnika ( ten sam silnik ale o 10 KM mocniejszy w 35,80), pojemnością zbiornika, szerokością opon i masą całkowitą. Szczerze to niemal te same maszyny ponieważ środek jest identyczny ( młocarnia, sita i wytrząsacze ). 

A na co zwracać uwagę - jak w każdym innym, plus silnik chłodzony powietrzem więc nie ma mowy o jakiś wyciekach przy chłodnicy oleju czy cylindrach ), zwróć uwagę na stan wariatora jazdy ( przekładni bezstopniowej, są dwa koła nastawne ( jedno sterowane siłownikiem, drugie ze sprężynami przy skrzyni - jak są luzy lub jakieś większe drgania to może parę groszy kosztować - najłatwiej przyśpieszacz od minimum do maksa i zobaczyć co pas wyprawia).

Maszyna porównywalna z bizonem jeśli chodzi o młocarnię ale w tych kombajnach niedomłoty są domłacane w specjalnych kłosownikach ( wentylatorach kłosowych ) i nie obciążają młocarni, także wydajność samej młocarni jakieś 20% większa. Powierzchnia wytrząsaczy większa ( około 0,7 m2 to dużo ) jak i sit ( prawie 1 m2 więcej ). Musi być wydajniejszy, ale dokładnie to CI nie napiszę o ile bo nie miałem z takim modelem do czynienia.

W porównaniu z Bizonem to niebo a ziemia, nasza płocka maszyna ma tylko jeden plus - tanie i dostępne części, czego nie można powiedzieć o DF ( może nie są najdroższe ale dostępność to osobny temat ). 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Z częściami strasznego problemu też w sumie nie ma, silnik bez problemu, sita bez problemu, osprzęt hedera też, łańcuchy, paski też dostaniesz i to nie koniecznie w serwisie, łożyska wiadomo. Mam 35.80 i oprócz pasków i żaluzjowych sit (polskie) nic nie kupowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451

Również mam 35.80 , sterowanie z joystica  skrzynia zwykła ( bez  hydrostatu )  wydajność w pszenicy 7 tonowej  z hektara to 1,5 ha w godzine  to nie problem   (heder 4,2)        ps. po żniwach będzie do sprzedania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bzyk333    25

A do jakiej kwoty poszukujesz kombajnu? Bo czasem jest niewielka różnica w cenie, pomiędzy starymi Deutzami, a np toplinerem.

Edytowano przez Bzyk333

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bzyk333    25

To faktycznie ciężko, musiałbyś trochę dorzucić. Przy wyborze kieruj się głównie stanem technicznym, to są stare maszyny i nie jedno już przeżyły. Powiem Ci że ja bym szukał maszyny na hydrostacie i koniecznie joystick i klima, bo w szczelniej kabinie ciężko wytrzymać, a szkoda otwierać drzwi, bo później śmierdzi w środku kurzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Dodkładnie  hydrostat, joysticki i klima to inna bajka, równiez takiego posiadam.  W tym roku zrobiłem mu jeszcze sterownik podnoszenia i opuszczania  hederu i zmieniłem tą dziwną wajche biegów.... to już będzie wypas ;). Tylko niestety z takim wyposażeniem to żadkość, zwróć też uwagę na system  chłodzenia aby był z tym koszem obrotowym, bo czasem się trafiają ze zwykłą siatką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2201    51

a może wypowie się ktoś na temat tego ogłoszenia? może ktoś jest z tamtych okolic i wie coś o tym kombajnie. wizualnie wygląda ok. szkoda tylko że nie ma joysticka. https://www.olx.pl/oferta/kombajn-zbozowy-deutz-fahr-m36-10-CID757-IDwDkU1.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bzyk333    25

Na zdjęciach wygląda dobrze, jak za cenę rekorda. Ma hydrostat, z tyłu był malowany. Ale najważniejszy jest stan techniczny i blachy bo ceny części do zachodnich kombajnów potrafią zaskoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1985    7

opuszczanie i podnoszenie hedera masz w rączce hydrostatu wiec ala joystick jest

 

ten model df jest 6cio wytrząsaczowy wiec nie porównywał bym go z rekordem

 

Edytowano przez Piotrek1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Ciekawe ile razy więcej godziny przepracował niż średni bizon rekord w Polsce 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Pochodzi czy nie to komuś czas pokaże. Pozostaje tylko kwestia ile to będzie kosztować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2201    51

a czy te modele 35.80 lub 36.10 mają regulację otwarcia sit i wiatru z kabiny? bo to fajna rzecz na górki. chyba będę się rozglądał za 36.10 bo gabarytowo praktycznie to samo co 35.80 a wydajność o wiele większą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620
Dnia 20.06.2019 o 11:30, tomek2201 napisał:

a czy te modele 35.80 lub 36.10 mają regulację otwarcia sit i wiatru z kabiny? bo to fajna rzecz na górki. chyba będę się rozglądał za 36.10 bo gabarytowo praktycznie to samo co 35.80 a wydajność o wiele większą.

Nie powiedział bym, że gabarytowo podobne..., Wiatr reguluje się z kabiny. Sita nie, jak w większości kombajnów z tamtych lat, mało tego standardowo 35xx, 36xx dolne sita miały oczkowe więc wiele tu i tak nie poregulujesz... Ja u siebie dokupiłem żaluzjowe. Na górki były wersje z poziomowaniem sit lub całego kombajnu ;). Co Ci da regulacja sit na górki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Nic, chyba tylko satysfakcję z posiadania takiego ustrojstwa 🙂 . Sita oczkowe są bardzo dobrym rozwiązaniem, niestety kłopotliwym w regulacji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam. Zakupiłem prasę jak w temacie i nie działa mi w niej owijanie siatką. Chodzi o to że ten siłownik elektryczny który odpowiada za rozpoczecie i chyba za zakończenie owijania ma ucięte dwa kabelki i nie wiem jak to wszystko podłączyć aby zadziałało. Ma ktoś doświadczenie w tej prasie?? Mogę zamieścić zdjęcia jeżeli to komuś coś pomoże.
    • Przez Ursus-23
      Siatka Rolnicza R-EVOLUTION 2000 NET - 329 zł Brutto (z Vat):
      Długość - 2000m, Szerokość - 1230mm, Szerokość robocza - 1250mm, Ilość na palecie - 40/45/50szt, Waga rolki - 22kg (+/-5%), Wytrzymałóść na zerwanie - 275kg, Stabilizator UV, Znacznik końca rolki - ostatnie 50m

      Siatka Rolnicza R-EVOLUTION 3000 NET - 489 zł Brutto (z Vat):
      Długość - 3000m, Szerokość - 1230mm, Szerokość robocza - 1250mm, Ilość na palecie - 40/45/50szt, Waga rolki - 22kg (+/-5%), Wytrzymałóść na zerwanie - 275kg, Stabilizator UV, Znacznik końca rolki - ostatnie 50m
       
      Folia Zamiast Siatki R-EVOLUTION 2F 1000 - 339zł Brutto(z Vat)
      Długość: 1000 m, Szerokość: 1,25 m | 1,30 m | 1,40 m, Kolor: Biały, Stabilizator UV.

      Folia Zamiast Siatki R-EVOLUTION 2F 1500 - 499zł Brutto(z Vat)
      Długość: 1500 m, Szerokość: 1,25 m | 1,30 m | 1,40 m, Kolor: Biały, Stabilizator UV.

      Jeżeli chcesz zobaczyć czy produkt sprawdzi się w Twojej prasie - Zamów próbnik o długość 200m w atrakcyjnej cenie:
      Folia Zamiast Siatki R-EVOLUTION 2F 200 - 87zł Brutto(z Vat)
      Długość: 200 m, Szerokość: 1,25 m | 1,30 m | 1,40 m, Kolor: Biały, Stabilizator UV.

      Przy większym zamówieniu ceny podlegają negocjacji, wystawiamy fakturę VAT
      Więcej informacji pod nr tel: 505839011

      Sprzedaż detaliczna i hurtowa (Zapraszamy do współpracy sklepy i hurtownie).
    • Przez divio
      jaki oryginalnie numer ral farby żółtej miał bizon?
    • Przez akv
      Jaki pług kupić z używanych obrotowy z regulacja szerokości za rozsądną cenę. Na 30h.
    • Przez adamek1942
      Witam czy jest możliwość wywalenia tej obrotnicy i połączenie tych wszystkich przewodów węzami ???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj