ChiquitaB

Claas Rollant 250RC- Nie rozłącza siatki

Polecane posty

ChiquitaB    754

Witam. Mam problem z mechanizmem siatki, otóz wałek ten gumowy ciągle się kręci i podaje siatkę, te pręty które ja naciągaja ciagle chodza góra dól i nawet nie chcą jej pociagnac tylko kreci sie sam mechanizm caly. Na jesieni nie bylo tego problemu. I jeszcze jedno pytanko, ten sierp ktory ustala ilosc owiniec siatka nie chce wskakiwac do konca i staje na malej ilosci owiniec, jak dam obroty na 2.5tys to przewaznie doskoczy do zadanej ilosci owiniec.

Pomoze ktos cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Mam tez żółty najprostszy, problem z siatką rozwiązałem , ale został problem z tym sierpem od ilosci owiniec. Co do podawajia siatki to poprawiłem mase i jeszcze tam gdzie sterownik jest byl przekaznik to go wyjalem i wlozylem i juz wtedy bylo ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naciąg siatki ma też znaczenie jeśli jest mały to ten wałek czarny co ciągnie siatkę będzie się slizgal i nie pociągnie. A jak ciagnol dobrze odciął siatkę czy ciagnol cześć nie docietej? 

 

Tam jest taka skala na śrubki m8 tam regulujesz ilość owiniec siatki. Ale jak chodzą ci te druty co naciagaja siatkę po przekątnych przy owijaniu jak wcisniesz na panelu czarny przycisk? I powinno być słychać taki stuk po wciśnięciu tego guzika? 

Tam jest jeszcze taki siłownik jakby z prowadnica co po odcieciu siatki o odfarciu komory cofa nuż znowu do początku jak zamykasz komorę może to być bo jak ja mam nisko otwarta komorę i wyzuce belkę to mi nie odbije i trzeba pilnować bo można cały czas lecieć na owijaniu😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

No wlasnie go nasmarowalem ten silownik ale regulacji za bardzo nie widac na nim, odcinac odcina dobrze tylko wlasnie nie odbija do konca do tej gumy od regulacji nie dochodzi, zauwazylem to dopiero na koniec sezonu juz po prasowaniu bo jakos kapcialy mi bale po owinieciu, cud ze nie rozpadaly sie bo chyba z 1.9 raza gdzies tak owijalo i zle owijarka bylo nabrac wtedy. Myslalem ze wplyw ma rant wyrobiony na blasze gdzie ten element chodzi i zeszlifowalem ale nic nie dalo wiec tu pewnie ten silownik bedzie mial wplyw jedynie na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymiana chyba u mnie jeszcze chodzi jakoś nie narzekać mam ją już z 6 lat nie smarowalem tego ale czasem się nie cofnie jak do końca komory nie odemkne albo szybko zamknę. Ale bym szukał problemu w tym. A jaki lejesz olej do smarowania centralnego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Mps jeszcze nie robilem, laduje smar i jezdze i na razie nic z nim sie nie dzieje. Robie case jx90 i moze wydajnosci w sianokiszonce nie ma ale dla mnie wystarczy. Ogolnie tesc kupil bardzo zaniedbana. Ja wymienilem juz wszystkie lancuchy, dokupilem sprzeglo na przekaźnik bo nie bylo. Naprawialem centralne smarowanie, byly robione 3 walce bo oski sie ukrecily, ogolnie zlom bo mu sie jezdzic nie chcialo i kupil pierwsza lepsza. Na dzien dobry mu sie przekladnia rozpadla bo byla pospawana i zamalowana i ogolnie cala spawana byla. Teraz jakos chodzi drugi sezon bez wiekszych problemow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja swoja robie ponad 1000 rocznie. Mps robiłem bo się łożyska rozpadły poza rym ta główna zębatka od mpsu była zaspawana i na frezie przekrecona o 80 stopni jakieś. łancuchy ze 2 sezony temu a teraz zębatki przydało by się ale może jeszcze sezon wychodzą. Moja chodzi z DFem Agrofarm 420 99Km Kiszonka z nożami to pieje. Ale chodzi. Ale i belka waży. Sprzegło na wałku też czasem przeskakuje . Masz może jakieś numery częśći tego sprzęgła? Bo ja nie mam katalogu do swojej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Sam kiedys szukalem i nic nie znalazlem, trafilo sie na olx sprzeglo na tarczkach z przegubem homokinetycznym razem za 400zl  z niemiec od jakiejs prasy to kupilem. Po montazu przy dobijaniu sie zalaczalo to tarczki wymienilem i smiga wiec chyba odpowiednie. Za tarczki 50zl dalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Ja nie rozbieralem tego jeszcze ale najgorzej jest przy sianokiszonce wydrzec te masę poty zalewają. Uzywales tego rewers już? 

Edytowano przez McCormickXTX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Ja mam reczny rewers ta rurą, i przewaznie w krótkiej trawie jak trafi sie duzo materialu i mokrzejszego to potrafi przypchac sie ale na podbieraczu a wtedy tylko recznie trzeba rwac, a rotor to tylko przypchac sie potrafil jak jakas awaria wyskakiwala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, zalozylem nowy temat ale niestety nikt nie odpowiedzial, chodzi o to ze jak ustawie na sterowniku ilosc owiniec siatka np 3razy to owinie 2,5 2,7 nigdy nie owinie dokladnie 3 razy a nawet 2,8 tylko zawsze te pol owiniecia mniej (sterownik ten prostokatny wysoka wygoda) czy wie ktos gdzie szukac przyczyny moze jakies ustawienia w sterowniku? Bylbym wdzieczny za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Nie wiem jak w twoim sterowniku ale zobacz czy u góry przy aparacie od siatki u mnie jest taki sierp i akurat na żółtym pilocie tam się ustawia ilość owiniec. Czasami on potrafił się nie cofnąć do końca i mniej wtedy owijalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Nikxex007
      Witam. Chciałbym się zapytać co sądzicie o Claasie Arionie 640? Wady i Zalety. Z góry dzięki za komentarze. 
    • Przez przemekk800i
      witam
      chciałbym sie dowiedziec dokładnie jakie sa róznice miedzy tymi modelami wiem ze rc jest zmocniona czy to tylko taka róznica? a jaka jest róznica miedzy 360 a 365?  
      i jeszcze jedno jak jest z serwisem tej presy skąd bierzecie czesci z serwisu? i jak wygląda cenowo cześci do niej jakis przykład.
    • Przez gameplayakiho
      Witam.
      Zastanawiam się na zakupem ciągnika i mam problem z wyborem między Claasem Arion 430 oraz Valtra A114 lub N104
      ewentualnie New Holland T5.
       To będzie mój główny ciągnik więc zależy mi na wytrzymałości tego ciągnika dlatego moje pytanie który ciągnik był by najlepszy  w przedziale 100-120 KM
    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj