macko94

Rauch, Kverneland czy Amazone?

Polecane posty

macko94    0

Cześć :) Stoję przed wyborem rozsiewacza nawozu. Do wyboru mam trzech producentów taki jak podałem w temacie. Amazone ZAM 1001 Kverneland Exacta CL 110 Rauch Axis 20.2 K W każdym z wyposażenia będzie plandeka i ewentualnie nadstawka. Który z nich będzie najlepszym wyborem?  Zależy mi na tym aby nie mielił nawozu, wysiewał do końca, był stosunkowo prosty do ustawienia no i wysiewał tyle ile mu się ustawi. I co ważne aby posiadał tabele wysiewu do polskich nawozów takich jak polifoska 6, saletrosan, saletra itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Najlepszym wyborem wydaje się w tej sytuacji Rauch. Amazone ma słabe malowanie, co potwierdzili już niektórzy użytkownicy. 


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko94    0

Prawdę mówiąc na temat Amazone również słyszałem niezbyt dobre opinie na temat malowania. Dlaczego odpuścić sobie Kvernelanda? Co do Raucha czym różni się model MDS od Axis oprócz tego, że MDS ma zbiornik jednokomorowy? Ktoś się może orientuje w cenach Raucha Axisa w wyposażeniu z najmniejszą nadstawką, plandeką i gse 30?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Jeżeli wziąć podstawowego AXISa i MDS to niczym poza pojemnością. 

Ceny AXIS to tak od 20kilku tys w górę 

Z tych 3 Rauch będzie na pewni najdroższy 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko94    0

Amazone odrzucam z powodu negatywnych opinii na temat malowania.

Zostaje Rauch i Kverneland. Z mojego rozeznania Rauch wyjdzie trochę drożej od Kvernelanda.
Ciężko jest ustawić tego Kv? Za 22 ty netto mam CL1100 z nadstawką, plandeką, prostym siewiem granicznym (kawałek blachy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki8859    16

Posiadam Rauch axis 20.2 emc. Jestem z niego zadowolony, wysiewa tyle ile mu nastawie. Dla większości nawozów są ustawienia w aplikacji raucha. Zamiast wagi bym ci proponował wziąść system EMC jest bardziej precyzyjny. 

Edytowano przez luki8859

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128

przymierzam się do zakupu rozsiewacza, przy czym chyba najważniejszym kryterium jest traktowanie nawozu. zastanawiam się nad amazone za-m 1001, bez komputera (za mało ha), jak ten system ze ślimakiem traktuje nawóz, sieję saletrosan i mój obecny rozsiewacz strasznie go mieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Andre8989
      Witam! Zakupiłem pług kverneland 4x12 na resorach (okrągła rama) mam pytane czy można regulować w tym pługu głebokość skib? bo druga skiba idzie płycej od pozostałych.
    • Przez AgroMat
      Potrzebuje zdjęcie polskiej tabeli wysiewu do siewnika Kverneland accord Da.
      Pilnie potrzeba!!
       

    • Przez Ogrodowa
      witam mam pytanie czy można dostać polsrubowe odkładnie do tego pługa?, aby wszystko pasowało tak jak ta śrubowa , mam śrubowe ale jestem z nich nie zadowolony, ponieważ one jedynie się nadają do orki łąki . Jeśli jest taka możliwość z odkładniami to proszę o jakieś namiary .
    • Przez Kuba284
      Witam czy warto jest kupić pług kverneland na resorach?
      Czy na glinie nie będzie wychodzić?
      Jak często się psują resory i jaki tego koszt?
    • Przez drukarz
      Panowie  mam problem z ustawieniem pługa kverneland 4-skibowy zagonowy 4x35 rok produkcji 1999. Pług ciągnie Deutz fahr dx 150 a więc duży ciągnik 160 km. I stąd moje pytania czy przy tak dużym ciągniku szerokośc belki zaczepowej ma znaczenie ponieważ nie mogę ustawić pierwszej skiby aby zasypywała bruzdę. Dzięki za wyrozumiałość.Mile widziane jakieś wskazówki. pozdr...

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj