Gość

Zabieg T1 w pszenicy czy dobrze?

Polecane posty

Gość   
Gość

Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    123

mirage czyli sam prochloraz działa tylko na choroby podstawy źdźbła i to średnio dobrze ,nie zabezpieczy liści przed septoriozami i innymi chorobami , ja bym dodał do tego duettu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petrus87    13

Sam Mirage to jak kolega wyżej wspomniał jest dobry jako dodatek na zwalczanie chorob podstawy źdźbła ale samemu nie ma co nim jechać i warto dodać inny środek. U mnie sprawdzała się tutaj mieszanka Mirage +TIlt Turbo z fenpropidyną na mączniaka z którym na T1 jest najwiekszy problem. U ciebie go nie widać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszido007    154

Myślę, że lepiej skupić się bardziej na ochronie fungicydowej niż na odżywkach. Przed chwilą skończyłem T1 - Tilt turbo 0,8l/ha + Mirage 0,8l/ha + Plonvit Zboża 2l/ha. Zobaczymy co z tego wyniknie. ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 godzin temu, petrus87 napisał:

Sam Mirage to jak kolega wyżej wspomniał jest dobry jako dodatek na zwalczanie chorob podstawy źdźbła ale samemu nie ma co nim jechać i warto dodać inny środek. U mnie sprawdzała się tutaj mieszanka Mirage +TIlt Turbo z fenpropidyną na mączniaka z którym na T1 jest najwiekszy problem. U ciebie go nie widać?

Czyli co dziś leje Duett Star 334 SE BASF i lecę wieczorem, obecnie nie zauważyłem go. 

12 godzin temu, Buszido007 napisał:

Myślę, że lepiej skupić się bardziej na ochronie fungicydowej niż na odżywkach. Przed chwilą skończyłem T1 - Tilt turbo 0,8l/ha + Mirage 0,8l/ha + Plonvit Zboża 2l/ha. Zobaczymy co z tego wyniknie. ;) 

No ja dałem troche więcej bo Plonvit Zboża, Tytanit i Plonvit OPTY  20-20-20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
19 godzin temu, petrus87 napisał:

Jak masz warunki możesz popryskać. bez t1 ani rusz moim zdaniem

Opryskałem. Temat do zamknięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj