rbit

Kilka pytań jak prasować prasą Z-562

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rbit    5

Rok temu w sierpniu kupiłem nową prasę Z-562 bez rotora i bez noży. Będzie pracowała z MTZ 820. W związku, że było już po sezonie także teraz dopiero będzie wypróbowywana i wtedy serwis tylko na sucho w teorii powiedział co i jak. Dlatego mam do WAS kilka pytań odnośnie działania i jak prasować tą prasą bo to pierwsza moja zwijarka.    

1. Jak prasować żeby bele były dobrze zbite - chodzi o kiszonkę i siano tylko.

2. Jadę wałkiem parę metrów raz jedną stroną - raz drugą w miarę wolno?

3. Jak będzie pełno to usłyszę sygnał na sterowniku  - zwracam uwagę na wskaźnik przy prasie czy patrzeć  na sterownik? ?

4. Zatrzymuję się i  włączam owijanie siatką ?

5. Jak ten wskaźnik na górze ma być: na zielonym , żółtym czy czerwonym polu i od czego to zależy i jaki ma związek z sygnałem na sterowniku?

6. Przy tych ustawieniach co dałem na zdjęciach to sterownik przy którym kolorze będzie dawał znać żeby przestać zwijać - chyba że to nie o to chodzi   ?

7. Czy na siatkę od początku położyć ten walec dociskający?

8.Czy przy pierwszym założeniu siatki mam otworzyć klapę pociągnąć siatkę za klapę i zamknąć a później już samo będzie ją łapało?

9. Może ktoś beluje tą prasą też Belarusem 820 i powiedziałby jakimi biegami jeździć - nie zależy mi tak na prędkości jak na jakości i  dobrym zbiciu bel?

10.Czy może ktoś ma jeszcze inne rady dla początkującego?

Poniżej zamieszczam parę zdjęć z ustawień jakie mam wg. instrukcji w prasie odnośnie  stopnia zbicia beli, ustawienia liczby obrotów i dyszla. Czy tak ma być jak na zdjęciach żeby bele były  dobrze zbite, owinięte i ten dyszel macie też na tych otworach? Może ktoś wyśmieje, że takie pytania , ale nie prasowałem wcześniej w ogóle i trochę stresu jest i nie ma kogo podpytać. 

Tutaj jest na pierwszym otworze dla sianokiszonki - czy tę linkę można jeszcze max. popuścić na tych nakrętkach do końca tego gwintu dla lepszego zbicia czy nie?P90426-083608.thumb.jpg.9b3ba078628609e7a4e30ab4cc2d5643.jpg

Ile razy owinie przy takim ustawieniu i czy tak ma być?

P90426-083810.thumb.jpg.2fd572289cb766725f38d638243be988.jpg

Tutaj dźwignia napinająca  jest wg instrukcji ustawiona na 55mm

P90426-084002.thumb.jpg.2dd748820d80894b7309195f46cd9b86.jpg

Czy dyszel tak ma być?

P90426-083501.thumb.jpg.f06cb38b3f36bb10dff34c81477d45f7.jpg

  

      

Edytowano przez rbit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomas_2001    14

Wszystko masz podane w instrukcji,wysokość oka dyszla jak i ustawienia zgniotu. Ta skala na prasie to pic na wode,sterownik daje ci sygnał gdy komora pełna jest,wtedy zatrzymujesz sie i naciskasz owijanie,oczywiście na sterowniku musisz ustawić że będziesz owijać siatką. Docisk daj odrazu na siatke,wsuń ją według schematu do komory,czyli klape otwórz i lekko pociągnij z 30 cm. Optymalna prędkość to 5-6km/h i przynajmniej 1600 obr,ilość owinięć to troche zabawy. Nie pamiętam dokładnie już jak to jest liczone,chyba jeden gwint to jeden metr a na owinięcie 2.5 raza ma być 12 gwintów od strony osłony licząc,jakoś tak to było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rbit    5

Czyli powinno się 2,5 raza owijać np. kiszonkę - czyli nóż prawie przy kole pasowym ?  Nie rozkminiam tej tabelki z dyszlem jak wypoziomować dyszel do ciągnika? Tam są podane wysokości od podłoża, ale co mi te informacje dają? Chyba że poziomuje się tylko do słomy a ja słomy nie mam i zostawić jak jest?  Jaki olej lać do centralnego smarowania?

Edytowano przez rbit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomas_2001    14

Mierzysz wysokość zaczepu w ciagniku i tak mniej wiecej ustawiasz,ważne żeby do tyłu nie leciała. Ilość owinięć musisz se przetestować sam.Ma być jakoś 3/4 tego koła bo jak dasz na full to chyba ze 4 razy owinie,musisz sam sie pobawić. Niewiem jaki olej,niemam tego automaty bo potem cała prasa zajebana jest olejem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rbit    5

Czyli zaczep dolny w ciągniku ma swobodnie wchodzić w  oko dyszla prasy gdy  stoi ona na tej podpórce? To najlepiej jakiś olej ekologiczny do łańcuchów pił może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    645

olej aby nowy był a czy silnikowy czy hydrauliczny to prasie bez różnicy, nic nie będzie gadać 😀😀


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rbit    5

Gdy zacznę już prasować  to wajchę w ciągniku od sterowania podbierakiem i klapą zostawić w położeniu neutralnym czy dać na pływające? Czy nie ma to znaczenia?

Edytowano przez rbit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
Dnia 30.04.2019 o 10:33, rbit napisał:

Gdy zacznę już prasować  to wajchę w ciągniku od sterowania podbierakiem i klapą zostawić w położeniu neutralnym czy dać na pływające? Czy nie ma to znaczenia?

Podbierak na pływający a klapa a neutralnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rbit    5
Dnia 26.04.2019 o 15:49, Pawel328 napisał:

olej aby nowy był a czy silnikowy czy hydrauliczny to prasie bez różnicy, nic nie będzie gadać 😀😀

Wiem, ale leje się jak fiks. Może ja za rzadki dawałem od prowadnic pił a nie powinien być Hipol 80w 90? Może jakby zmieszać pół na pół z olejem do zwolnic ciekawe czy takie coś by poszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    645
a nie masz ustawienia na pompce dawki? w warfamie da się to pod regulować żeby za dużo nie leciało 🤔
a nie masz ustawienia na pompce dawki? w warfamie da się to pod regulować żeby za dużo nie leciało 🤔
a nie masz ustawienia na pompce dawki? w warfamie da się to pod regulować żeby za dużo nie leciało 🤔

Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj