Skocz do zawartości
Pagani

Sterowanie podnośnikiem i hydrauliką U4514

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Pagani    0

Witam.Od niedawna jestem posiadaczem ursusa 4514 delux.Wczesniej miałem 360-3P i tam podnośnik nie był tak skomplikowany jak tu.Czy ktoś mógłby mi dokładnie wytłumaczyć jak w 4514 steruje się podnośnikiem?Oraz co zrobić żeby kiprować przyczepy i używać hydrauliki zewnętrznej?Może jakieś fotki?

JD5620    10

Jeśli dobrze pamiętam to zeby używac podnośnik musisz tą rączkę pod siedzeniem ustawić pionowo i sterować podnośnikiem tym suwakiem z boku. Aby działały wyjscia zewnetrzne to raczka pod siedzeniem musi byc przekręcona (nie pamietam w którą stronę) a suwak przestawiony na stały wydatek i wtedy operujesz ta wajchą z lewej strony przy błotniku

Adrianos    30

wszystko tak jak kolega wyżej, na środku pod siedzeniem podnośnik, a polewej hydraulika, reszta wszystko tak jak Derr powiedział

Wiadomość z agroFakt.pl

bartek45    17

Z tą wajchą to jest bardzo paskudnie... :)

Najgorzej jest jak sie tym ciągnikiem pracuje z masztem od widlaka, bo trzeba bez przerwy przerzucać z podnośnika na hydraulike zewnętrzną ;)

Pagani    0

Już mniej więcej wiem jak się steruje podnośnikiem.Lecz tam są dwie wajchy 'siłowa' i 'pozycyjna' i raz podnoszę tą pierwszą a raz tą drugą.Czy to normalne?A co do hydrauliki to też mam dwie wajchy i cztery wyjścia,pytanie tylko która wajcha odpowiada za które wyjścia?Pytam bo nigdy nie miałem z tym do czynienia i nie chcę nic zepsuć.

Mam jeszcze jedno pytanko,jak macie ustawione dźwignie od sterowania podnośnikiem gdy nie korzystacie z podnośnika?Czy da się jakoś nie obciążać pompy gdy z niej nie korzystam?

ursuss4514    0

Już mniej więcej wiem jak się steruje podnośnikiem.Lecz tam są dwie wajchy 'siłowa' i 'pozycyjna' i raz podnoszę tą pierwszą a raz tą drugą.Czy to normalne?A co do hydrauliki to też mam dwie wajchy i cztery wyjścia,pytanie tylko która wajcha odpowiada za które wyjścia?Pytam bo nigdy nie miałem z tym do czynienia i nie chcę nic zepsuć.

Mam jeszcze jedno pytanko,jak macie ustawione dźwignie od sterowania podnośnikiem gdy nie korzystacie z podnośnika?Czy da się jakoś nie obciążać pompy gdy z niej nie korzystam?

Jeśli chodzi o podnośnik to wajchy siłowej używaj do prac polowych typu orka,uprawa itp.wtedy pozycyjna max. do tyłu .Pozycyjnej używaj do zaczepiania maszyn wtedy siłowa max. do tyłu.Pompy nie da się wyłączyć.

Jeśli chodzi o hydraulikę zewnętrzną to pierwsza wajcha od drzwi odpowiada za pierwsze dwa wyjścia od góry. W moim przypadku rozdzielacz dwu sekcyjny jest umieszczony z lewej strony.

kaz    0

Trzeba pamiętać też o przestawienu tych pokręteł obok wajch chydrauliki zewnętrznej w zależności z jakim siłownikiem pracujesz 1 czy 2 stronnego działania

Pagani    0

Dzięki za odp.Już się z tym uporałem i wiem już co i jak.Szkoda tylko ,że nie da się sterować jednocześnie podnośnikiem i hydrauliką zew. :)

prezes561    0

Ja mam 4514 deluxa.. to jest maszyna no nie kolego tylko na serokiej gumie mam go..a ty kolego masz właczany wałek bez sprzęgła i szybkość 40km/h odpisz

tomek926    3

to proste albo używasz hydrauliki albo podnośnika o to jest wada w ursusie produkowanego do 2004 roku

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Panoramix
      Witam. Chciałem zapytać czy jest możliwość przerobienia hydrauliki zewnętrznej w mf255 tak żeby nie była zależna .

• Przez jaco16
      Witam jestem w trakcie montowania tura do 5314 i zastanawiam sie jak podpiac hydraulike moze ma ktos jakies fotki jak ma u siebie podpieta. Za każda informacje bede wdzięczny
    • Przez kris14
      Mam problem z TUZ'em w moim ursus'ie 4514. Po krótkim czasie pracy, gdy olej w skrzyni się rozgrzeje ciągnik ma problemy z podnoszeniem maszyn i wywrotem przeczep. Jaka może być tego przyczyna? Mechanik u którego byłem wymienił zawór rozdzielczy, przejrzał korpus i przewód między pompą a korpusem. Kiedyś sam chciałem to naprawić, wyciągnąłem kolejno korpus, wałki ze skrzyni aby móc się dostać po pompy. Przeczyściłem i uszczelniłem. Pomogła ale na krótko. Czy będę musiał kupić nową pompę, która jest ciężko dostępna i droga (ponad 2.5 tys. zł)!?
    • Przez damian19321
      Cześć prasują ursusem 3512 z prasą sipmą classic która nie ma zamków hydraulicznych trzeba nabić ciśnienie, lecz gdy tylko nabije ciśnienie to odrazu ucieka i teraz pytanie czy to jest wina rozdzielacza w ciągniku czy może coś w prasie ?
    • Przez Maikerus
      Witam. Przychodzę po pomoc w związku z działaniem systemu hydrauliki w moim Ursusie 4514. Ciągnik ma 4 wyjścia hydrauliki zewnętrznej i 2 wajchy do sterowania nimi w kabinie przy lewym błotniku, czyli na jedną wajchę dwustronnego działania przypadają 2 wyjścia hydrauliki. Do ciągnika na stałe podłączony jest tur, pod dwa dolne wyjścia hydrauliki zewnętrznej (chcę go podłączyć bezpośrednio pod ten rozdzielacz pod siedzeniem, ale to temat na osobną dyskusję), a do dwóch górnych zaczepiam prasę. Po ostatnich sianokosach i problemach z działaniem tej sekcji od prasy doszedłem do wniosku, że przed żniwami trzeba się temu przyjrzeć bliżej. Zdjąłem siedzenie i znajdującą się pod nim blachę przykrywającą rozdzielacz i ze zdumieniem odkryłem, że podłączone są do niego tylko dwa przewody, dwa z prawej strony, w tych miejscach:

I gdy przestawię dźwignię rozdzielacza właśnie maksymalnie w prawo na sekcję od tura, to działa on normalnie, tylko że muszę blokować tą jedną z wajch od rozdzielacza z lewej strony, ale na razie mniejsza o to.

Natomiast po drugiej, lewej stronie oba wyjścia do tej pory były i są zaślepione korkami dokładnie jak na poniższym rysunku

Ale po przestawieniu dźwigni maksymalnie w lewo, czyli tak jak na rysunku, sekcja od prasy działała, tzn. czasami trzeba było się trochę namęczyć z tym przestawianiem, a ostatnio to już w ogóle zaczęło być coraz gorzej.

Mam zupełny mętlik w głowie, jak to możliwe, że pomimo zaślepionych wyjść dawało się przez te parę lat od kiedy mam ciągnik normalnie użytkować tą drugą sekcję. Teraz zamontowany jest nowy rozdzielacz, przewody przykręcone tak jak wcześniej i jak można się domyślać problem występuje nadal.