Gość

Sterowanie podnośnikiem i hydrauliką U4514

Polecane posty

Gość   
Gość

Witam.Od niedawna jestem posiadaczem ursusa 4514 delux.Wczesniej miałem 360-3P i tam podnośnik nie był tak skomplikowany jak tu.Czy ktoś mógłby mi dokładnie wytłumaczyć jak w 4514 steruje się podnośnikiem?Oraz co zrobić żeby kiprować przyczepy i używać hydrauliki zewnętrznej?Może jakieś fotki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

Jeśli dobrze pamiętam to zeby używac podnośnik musisz tą rączkę pod siedzeniem ustawić pionowo i sterować podnośnikiem tym suwakiem z boku. Aby działały wyjscia zewnetrzne to raczka pod siedzeniem musi byc przekręcona (nie pamietam w którą stronę) a suwak przestawiony na stały wydatek i wtedy operujesz ta wajchą z lewej strony przy błotniku


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

wszystko tak jak kolega wyżej, na środku pod siedzeniem podnośnik, a polewej hydraulika, reszta wszystko tak jak Derr powiedział


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek45    17

Z tą wajchą to jest bardzo paskudnie... :)

Najgorzej jest jak sie tym ciągnikiem pracuje z masztem od widlaka, bo trzeba bez przerwy przerzucać z podnośnika na hydraulike zewnętrzną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Już mniej więcej wiem jak się steruje podnośnikiem.Lecz tam są dwie wajchy 'siłowa' i 'pozycyjna' i raz podnoszę tą pierwszą a raz tą drugą.Czy to normalne?A co do hydrauliki to też mam dwie wajchy i cztery wyjścia,pytanie tylko która wajcha odpowiada za które wyjścia?Pytam bo nigdy nie miałem z tym do czynienia i nie chcę nic zepsuć.

 

Mam jeszcze jedno pytanko,jak macie ustawione dźwignie od sterowania podnośnikiem gdy nie korzystacie z podnośnika?Czy da się jakoś nie obciążać pompy gdy z niej nie korzystam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss4514    0

Już mniej więcej wiem jak się steruje podnośnikiem.Lecz tam są dwie wajchy 'siłowa' i 'pozycyjna' i raz podnoszę tą pierwszą a raz tą drugą.Czy to normalne?A co do hydrauliki to też mam dwie wajchy i cztery wyjścia,pytanie tylko która wajcha odpowiada za które wyjścia?Pytam bo nigdy nie miałem z tym do czynienia i nie chcę nic zepsuć.

 

Mam jeszcze jedno pytanko,jak macie ustawione dźwignie od sterowania podnośnikiem gdy nie korzystacie z podnośnika?Czy da się jakoś nie obciążać pompy gdy z niej nie korzystam?

Jeśli chodzi o podnośnik to wajchy siłowej używaj do prac polowych typu orka,uprawa itp.wtedy pozycyjna max. do tyłu .Pozycyjnej używaj do zaczepiania maszyn wtedy siłowa max. do tyłu.Pompy nie da się wyłączyć.

Jeśli chodzi o hydraulikę zewnętrzną to pierwsza wajcha od drzwi odpowiada za pierwsze dwa wyjścia od góry. W moim przypadku rozdzielacz dwu sekcyjny jest umieszczony z lewej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaz    0

Trzeba pamiętać też o przestawienu tych pokręteł obok wajch chydrauliki zewnętrznej w zależności z jakim siłownikiem pracujesz 1 czy 2 stronnego działania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzięki za odp.Już się z tym uporałem i wiem już co i jak.Szkoda tylko ,że nie da się sterować jednocześnie podnośnikiem i hydrauliką zew. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezes561    0

Ja mam 4514 deluxa.. to jest maszyna no nie kolego tylko na serokiej gumie mam go..a ty kolego masz właczany wałek bez sprzęgła i szybkość 40km/h odpisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek926    3

to proste albo używasz hydrauliki albo podnośnika o to jest wada w ursusie produkowanego do 2004 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ciekawski123
      Mam taki problem z EHR w Agrotron. Podnośnik nie może domknąć zaworu na podnoszeniu, zawsze brakuje ok 5 cm w każdym położeniu ustawienia wysokości. Problem pojawił się po naprawie rozdzielacza ale, było to sprawdzone i firma twierdzi że jest ok. Mam wrażenie że cewka dostaje za mały prąd pod koniec  unoszenia i nie może uzyskać żądanej wysokości. Zastanawiające jest też to że nie działa przycisk unoszenia na błotniku. Wymiana przycisku nic nie dała. Czujnik wysokości zmieniony i też żadnej poprawy.  Co może być powodem takiej awarii? 
    • Przez Kondzio342
      Panowie jak zrobic zeby podnosnik jak i hydraulika chodzila razem w 3512. Bo gdzies kiedys widzialem ze mozna przerobic inny rozdzielacz boczny węże i da sie to ogarnac. Czy ktos takiego cos robił???
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam was podniosłem pokrywę  hydrauliczna bo przekładaliśmy pierścienie na tłoku a nie zaznaczyliśmy wcale jak jest położona ta długa dźwignia pionowa co styka się z dźwignia zaworu na pompie hydraulicznej. Jest do was pytanie JAKIE POWINNY BYĆ PARAMETRY USTAWIENIA TEJ DZWIGNI PIONOWEJ????? 
       
       
      Za odpowiedź serdecznie wam dziękuję 😊
    • Przez Rad_ek11
      Witam
      Posiadam Ursusa 5314 z 96r. Zamontowałem do niego tura 3 sekcyjnego podłączyłem do tylnych wyjść hydraulicznych (mam 4 wyjścia) nr 3 i 4 i mam pewien problem i pytanie. Czy tur będzie działał bez włączonej dodatkowej pompy przy silniku bo taka jest na wyposażeniu? . Bez włączonej pompy dodatkowej nie działa nie ma żadnej reakcji oczywiście rozdzielacz pod siedzeniem przestawiony na wyjście 2.
      Druga kwestia taka że tur podczas pracy silnika delikatnie opada. Gdy zgaszę silnik lub wyłączę hydraulikę zewnętrzna z rozdzielacza przy błotniku tur nie opada. Co może być tego przyczyną? 
      Pompa główna jest nowa podnośnik działa szybko i bez problemów. Zawór pod siedzeniem też został wymieniony na nowy. 
    • Przez Przemek1338
      Witam mam pytanie czy aby wymienic pompę podnośnika Ursus 3512 trzeba rozpoławiac traktor?
      dostalem się już do wnętrza ale nie mogę zdjąć walka który napędza pompę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj