ursusikc330m

Wyciek oleju z tylnej zwolnicy.

Polecane posty

Zauważyłem dzisiaj wyciek z tylnej prawej zwolnicy w Zetorze 8145 i mam pytanie czy do wymiany jest uszczelniacza czy może coś jeszcze jest uszkodzone nie wiem za bardzo jak rozebrać tą zwolnice

michal666    0

Tam masz w sumie dwa simeringi i dwie uszczelki.Ostatnio też to robiłem, pierwszy raz, raz że ciekła, dwa że hamulce się skończyły.Po wymianie wszystkiego nic nie cieknie.

To trzeba wymontować całą zwolnicę i ją rozebrać wymienić simeringi i to wszystko.Czy jest najłatwiej wyjąc tą zwolnicę?

Wiadomość z agroFakt.pl

michal666    0

Ja mam taki podnośnik żuraw 500kg, także nie było problemu, sama zwolnica jest ciężka.

Napisano (edytowany)

Ok,rozumiem.Ciekawe czy po tylu latach eksploatacji półoś nie będzie wytarta i dlatego też cieknie

Edytowano przez ursusikc330m

michal666    0
5 minut temu, ursusikc330m napisał:

Przy feldze 

Czyli ten duży simmering. Zrób tak zlewasz olej z zwolnicy, odkręcasz śruby na 22 klucz, dwie są na 17 o ile dobrze pamiętam ich nie ruszaj, zwolnicę szpilkami na dół, nakręć sobie nakrętki.Wtedy odkręć te dwie śruby na 17 i wyciągasz wszystko.Pokrywa, później kosz satelit, musisz odkręcić śrubę zabezpieczoną podkładką blaszaną wtedy zbijasz cały wał i wymieniasz ten duży simmering.Drugi jest przy pokrywie, trzeci jest w moście za zaciskiem i tarczami hamulca, profilaktycznie też go wymień.

michal666    0
Napisano (edytowany)
9 minut temu, ursusikc330m napisał:

Ok wielkie dzięki kolego za wskazówki

Spoczko, powiem ci że nic skomplikowanego tam nie ma.Wymien sobie te dwie uszczelki co łączą pokrywę i koło koronowe i  pochwę tylnego mostu, ja między nie dałem jeszcze silikonu.Zwolnicę przykręcajcie z wyczuciem, chodzi mi o te śruby M14 na 22 klucz, bo łatwo tam uszkodzić gwinty w obudowie mostu.

Edytowano przez michal666

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MF3090
      Witam. Jakiś czas temu w moim MF 3090 nastąpiła awaria układu chłodzenia oleju silnikowego. W dużym skrócie olej silnikowy dostawał się do chłodnicy cieczy. jeżeli ktoś wie co mogę  z tym zrobić, czy da się to rozebrać w ogóle,  można to jakoś uszczelnić ?  dodam jeszcze że na czas pracy miałem ja odłączoną z obiegu oleju. dołączam fotkę tej chłodnicy. z góry dziękuję. 
    • Przez kangur95
      Panowie jest wyciek z małej dziurki na pompie tuż przy wejściu w blok co to może być
    • Przez Jan89
      Witam wszystkich.
      Posiadam John Deere 1640. Ostatnio zauważyłem wyciek oleju silnikowego między sprzęgłem a silnikiem. Dokładniej zaznaczyłem to miejsce czerwoną linią na przykładowym rysunku silnika. Cieknie między silnikiem a płytą oddzielającą silnik od sprzęgła.  Mam pytanie  czy ta komora która tam jest ma być szczelna? Tj czy normalne że jest tam olej silnikowy? Może ktoś ma jakieś zdjęcia jak wygląda silnik od spodu po zdjęciu miski olejowej? Czy miejsce zaznaczone niebieską linią jest szczelnie połączone z miską olejową?
      Za wszystkie uwagi z góry dziękuję.

• Przez GoodRamQ
      witam, zakupiłem mf 6180 i sączy się olej z węża zaznaczonego powiem mi ktoś od czego on jest? węże zakuć na prasie czy może można kupić orginał 

• Przez kotek85
      Witam,
      Chciałbym zapytać czymś może być spowodowane że spod uszczelki kolektora ssącego co jakiś czas wydobywa się pęcherzyk oleju jest to nie bardzo nie wielki wyciek w postaci bąbla, cym to może być spowodowane? Może turbo się kończy? Dodam że dalej aż po sam wydech wszystko suche, silnik nie kopci? Czy sama wymiana uszczelki wystarczy czy przyczyny szukać w czymś innym? Proszę o waszą opinię
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj