ursusikc330m

Wyciek oleju z tylnej zwolnicy.

Polecane posty

Zauważyłem dzisiaj wyciek z tylnej prawej zwolnicy w Zetorze 8145 i mam pytanie czy do wymiany jest uszczelniacza czy może coś jeszcze jest uszkodzone nie wiem za bardzo jak rozebrać tą zwolnice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal666    0

Tam masz w sumie dwa simeringi i dwie uszczelki.Ostatnio też to robiłem, pierwszy raz, raz że ciekła, dwa że hamulce się skończyły.Po wymianie wszystkiego nic nie cieknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To trzeba wymontować całą zwolnicę i ją rozebrać wymienić simeringi i to wszystko.Czy jest najłatwiej wyjąc tą zwolnicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok,rozumiem.Ciekawe czy po tylu latach eksploatacji półoś nie będzie wytarta i dlatego też cieknie

 

Edytowano przez ursusikc330m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal666    0
5 minut temu, ursusikc330m napisał:

Przy feldze 

 

Czyli ten duży simmering. Zrób tak zlewasz olej z zwolnicy, odkręcasz śruby na 22 klucz, dwie są na 17 o ile dobrze pamiętam ich nie ruszaj, zwolnicę szpilkami na dół, nakręć sobie nakrętki.Wtedy odkręć te dwie śruby na 17 i wyciągasz wszystko.Pokrywa, później kosz satelit, musisz odkręcić śrubę zabezpieczoną podkładką blaszaną wtedy zbijasz cały wał i wymieniasz ten duży simmering.Drugi jest przy pokrywie, trzeci jest w moście za zaciskiem i tarczami hamulca, profilaktycznie też go wymień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal666    0
9 minut temu, ursusikc330m napisał:

Ok wielkie dzięki kolego za wskazówki

Spoczko, powiem ci że nic skomplikowanego tam nie ma.Wymien sobie te dwie uszczelki co łączą pokrywę i koło koronowe i  pochwę tylnego mostu, ja między nie dałem jeszcze silikonu.Zwolnicę przykręcajcie z wyczuciem, chodzi mi o te śruby M14 na 22 klucz, bo łatwo tam uszkodzić gwinty w obudowie mostu.

Edytowano przez michal666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Emil1254
      Panowie mam wodę w oleju uszczelka dobra  głowica też sprawdzana a z tego co wiem to tam są tuleje suche i nie mam pojęcia jak olej się tam dostaje czyżby blok pekniety?  Jest jakaś firma warsztat godny polecenia w okolicach Elbląga? 
    • Przez Lesiu19911
      Witam.Po regeneracji rozdzielacza podnosnika i tloka, chce wymienic filtry oleju skrzyni biegow i olej i nie wiem jakie sa oznaczenia tych filtrow.
      W miejscu nr 1 sa 2 metalowe wklady siatkowe. To sa filtry od oleju tloczonego na podnosnik?
      W miejscu nr 2 byl puszkowy filtr skrecony. Od czego on jest?? Rozkrecilem go i w srodu byl krązek magnesowy i parenascie sztuk takich malych krązkow z siatka. W katalogu czesci nie moge znalesc tych czesci. 




    • Przez UltraMario
      Dzień dobry agromaniacy. 
      Od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem URSUS’a 4514 (przeszczęśliwym po przesiadce z C-360) . Ale już oprócz drobnych awarii i niedociągnięć w elektryce mam problem z wyciekiem po lewej stronie przedniego mostu. Mianowicie, podczas talerzowania zauważyłem, ze ze zwrotnicy kapie olej na felgę. Podczas pracy polowej drobny wyciek, podczas jazdy po asfaldzie wysokim biegiem zaczyna się robić brudno. 
      Moje pytanie: czy ktoś to już rozbierał i może mi powiedzieć czy można to zrobić samemu? 
       
      Zdjecia w załączniku. 
      Pozdrawiam i liczę na wskazówki




    • Przez taksun
      Witam
      Poszukuję ramki szyby tylnej kabiny z zamknięciem wg rysunku lub osoby któr posiada ciągnik z taka kabiną i mogła by udostępnić zdjęcia w jaki sposób jest ona zbudowana i jak montowana.
      Pozdrawiam

    • Przez uycjhARES
      Witam
      Posiadam Claas ares z 2006r
      Z wałka WOM jest wyciek oleju i chciałbym sie dowiedzieć jak się zabrać za jego uszczelnienie. Czy można tak po prostu go wyjąć wymienić uszczelniacz i wsadzić z powrotem na miejsce?  
      Skrzynia biegów to 16x16, prędkości wałka 1000 i 540.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj