olkosio

MF 5435 -Migające kontrolki ABCD

Polecane posty

olkosio    124

Witam,

mam od niedawna MF 5435 DYNA 4 z 2011r i kilka razy zdarzyło mi się że po odpaleniu skrzynia nic nie działa i migają kontrolki półbiegów AB z CD na zmianę. ktoś podpowie co to może być? jakiś czujnik nie łączy? czy coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF294S    4

U mnie tak się działo gdy olej był zimny i półbiegi nie działały ale wystarczyło poczekać i przełączyć półbiegi i wszystko wróciło do normy (Massey 3095 dynashift)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7884

może masz olej za gęsty, teraz jak ciepło nie powinno być tego problemu. W mróz może tak być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    124

no właśnie we wtorek tak miał dwa razy. dzisiaj spokój cały dzień. czyli rozumiem, że on ma jakiś czujnik temp oleju? bo może on coś szwankuje. bo jak zgaszę i zapalę ponownie to pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

W 8120 tak mielismy, padniety był czujnik temperatury oleju.

Edytowano przez szymek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalcr05    0
Dnia 25.04.2019 o 15:12, olkosio napisał:

Witam,

mam od niedawna MF 5435 DYNA 4 z 2011r i kilka razy zdarzyło mi się że po odpaleniu skrzynia nic nie działa i migają kontrolki półbiegów AB z CD na zmianę. ktoś podpowie co to może być? jakiś czujnik nie łączy? czy coś?

Witam ! 

Czy problem został rozwiązany mam u siebie to samo i nie mogę znaleźć na to rozwiązania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    124
czujnik temperatury oleju w skrzyni. jeszcze go nie wymieniłem. ale już czeka na wiosenny serwis olejowy po zasiewach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    74

Panowie MF 5410 dyna4 z 2013 roku nie dawno zakupiony. Na wyświetlaczu biegów głównych przy dzwigni T poszczególne biegi są prawidłowo wyświetlane, natomiast na biegach 2,3,4 dodatkowo od czasu do czasu pyłgnie lub na dłuższą chwilę zapali się podświetlenie od 1 biegu. Co może być tego przyczyną? I druga rzecz prędkościomierz non stop pokazuje 0,0 km czy to jest skomplikowana usterka do naprawienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    124
on może w taki sposób mygac kod błędu skrzyni. przyjrzyj się czy nie mruga w charakterystyczny sposób. ale ja kodów nie znam więc nie pomogę. czujnik prędkości pewnie do regulacji lub wymiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez goolman19
      Tak jak w temacie chodzi mi o biegi, a dokładniej gdy jadę na szosowych nagle kontrolka " ta co pokazuje żółwia i królika" gaśnie i MF pozostaje bez biegu jest on
      włączony ale nie jedzie. Dopiero po chwili jak przełączę na żółwia MF jedzie, ale nie chce się przełączyć z powrotem na zająca ;/ dopiero po chwili się zapali lampka i wtedy dopiero idzie przełączyć na zająca i wrzucić bieg ;/ czasami nawet zgrzyta jak sie puszcza sprzęgło ;/ Słyszałem że powodem może być jakiś elektromagnes co jest na bloku koło skrzyni ;/ Jeżeli ktoś wie co to może być prosiłbym o posta pozdr...
    • Przez maxifarmer
      Mam problem, dokładnie z kontrolką żółwia, a mianowicie podczas zapłonu zapalają się wszystkie kontrolki prawidłowo, ale gdy wrzucę wolny bieg i jadę, wtedy lampa z żółwiem nie zapala się, a zając chodzi prawidłowo. Co może być przyczyną niezapalania się tego żółwia??
    • Przez Pablo1992
      Witam. Kupilem MF 399, 1996 r. I wydaje mi sie ze nie dzialaja niektóre kontrolki na konsoli i mialbym prozbe ze moze komous by sie chcialo zrobic zdjecia kontrolek wszystkich jakie sa w swoim MF i wrzucic do galeri lub wysac mi na e-maila. Z góry dziekuje.
    • Przez grzeskun
      Witam potrzebuję informacji na temat niedziałających kontrolek przy wciskaniu sprzęgła i wyłączonym kluczyku jeszcze do niedawna to mi działało, ale od jakiegoś czasu nie działami to. Jeśli ktoś posiada opis kontrolek to też by mi się przydało.
    • Przez LukaszSZCZ999
      Witam. Posiadam fergusona 3060 i zauważyłem że na zgaszonym silniku po wciśnięciu sprzęgła zapala się kontrolka żółwia lub zająca, w zależności co jest ustawione i jeszcze jedna kontrola na panelu przy kierownicy - 2 od lewej w dolnym rzędzie , jest tam narysowany tryb a pod nim jakby dwie strzałki... Czy to normalne, że cokolwiek zapala się podczas wciskania sprzęgła na zapalonym czy zgaszonym silniku?
       
      Jak i gdzie sprawdzić ciśnienie oleju w przekładni; jakie jest właściwe ciśnienie?
       
      Bardzo byłbym wdzięczny gdyby ktoś podesłał opis kontrolek w MF serii 30xx bo na forach jest tylko od wersji 61xx...
       
      Z góry dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj