Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
simpleNICKpl    218
Witam. Potrzebuję maszyny do wyrównywania i ewentualnie lekkiego spulchniania gleby bezpośrednio przed ciągnikiem (zawieszanej na przedni tuz). Chodzi mi głównie o większość prędkość pracy z siewnikiem. Myślę o prędkości ok 15km/h. Gleby mam różne, mozaika, na jednym polu może się zdarzyć piach 6 klasa i 50m dalej ciężka glina 3 klasy. Przy siewie bezpośrednio w orane pole przy już tych 10-12 km/h można wylecieć z ciągnika a wiadomo że im mniej przejazdów po polu tym mniejsze zużycie paliwa. I tu rodzi się pytanie: jaka maszyna najlepiej spełni to zadanie? Podoba mi się guttler duplex ale cena jest przerażająca. Jakie są wasze pomysły czy też inne propozycje maszyn? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromichal    118

Zależy jaki masz siewnik, dobra alternatywa do dużych prędkość jest talerzowka, konskilde terra front disc, czy jakoś tak.. Gutler jest drogi ale np może jakiś zawieszany agregat z fameta, najpierw napisz jaki masz ciągnik, jaka moc, jaka szerokość i jaka cena, pamiętaj że ruszenie ziemi bezpośrednio przed siewnikiem nieraz może skutkować gorszym efektem bo wyciągasz na powierzchnię mokra ziemię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simpleNICKpl    218

New Holland T6070 141km siewnik będzie sitera 3030 na bronie CD3020 (talerzowa) a cena? Ciężko powiedzieć jak narazie Napewno żeby kosztowało mniej od guttlera :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matmen    53

Najprostszym wyjściem będzie włóka i np wał crosskill ewentualnie jakiś inny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Taki agregat z dziekana to na krótką metę, sztywna konstrukcja to słaby pomysł na przednim tuzie. 

Nie chcę się tu wymądrzać ale włóka a za nią wał cambella chyba najbardziej uniwersalny. Takie pofalowane talerze będą się zaklejały mokrej glebie, są lżejsze i potrzeba 2 rzędy wiec robi się odległość. Włóka sprężynowa na przód i będzie zestaw że ho ho. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simpleNICKpl    218

Możesz podesłać mi jakieś zdj tej włóki?


http://www.expom.com.pl/expom2015/wp-content/uploads/2015/03/P2160332.jpg chodzi ci o coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wielkopolanin
      Panowie proponuje nowy (szukałem i takiego nie znalazłem), myślę, że ciekawy a na pewno ważny temat. Jak to jest u Was, czy badacie Swoją glebę? Jeśli tak to na co, jak często i ile za to płacicie? Jak myślicie, czy w warunkach Waszych wsi było by zapotrzebowanie na usługę badania gleby, od pobrania próbek, do dostarczenia wyników i zaleceń? Ja muszę się przyznać, że do tej pory nie badałem gleby, dopiero w tym roku po raz pierwszy na studiach zacząłem to robić.
    • Przez wabrzek
      Wiatam mam Emke 2011 r. Program naprawczy na zawór hydrauliki jest zrobiony ale na bzyczenie pompy nie miało to wpływu. Czy ktoś wie jak wyciszyć ten dźwięk. Modele po 2012 maja cicho w kabinie a przed liftem masakra. 
    • Przez wabrzek
      Wiatam mam Emke 2011 r. Program naprawczy na zawór hydrauliki jest zrobiony ale na bzyczenie pompy nie miało to wpływu. Czy ktoś wie jak wyciszyć ten dźwięk. Modele po 2012 maja cicho w kabinie a przed liftem masakra. 
    • Przez mausik1234
      Witam. Wie ktoś może jak odkazic dobrze glebę z chastow ?  Kupiłem 1.5ha nieuzytku rolnego i nie mogę sobie poradzić z chwastami.Cały czas wyskakują. Pryskalem kilka razy hebricydami Ale nie pomaga nic. Co przepryskami i zaoram to znów rośnie 
    • Przez MariuszKlim
      Cześć.
      Do formularza zamówienia badań rolniczych trzeba dołączyć mapki pól z których są brane próbki, czy wystarczy sam formularz z próbkami?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj