Polecane posty

livebird    54

Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Uprawa dobrym, ale trzy tygodniowe wyprzedzenie siewu nawozu to nie specjalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja tam sieje wszystko razem, bo każdy przejazd wysusza glebę a to jest współcześnie największym problemem.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja w tym roku wałowałem zaraz po przejeździe agregatem, ale ziemie lekkie do średnich, a opadów całkowity brak. Wszystko zależy jak wygląda ziemia, i jaki azot zastosowałeś albo zamieszasz zastosować.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12373
1 godzinę temu, Adrian_K_90 napisał:

Ja tam sieje wszystko razem, bo każdy przejazd wysusza glebę a to jest współcześnie największym problemem.   

Nie każdy.  Przejazd wiosną wluka po zaoranej jesienią ziemi zatrzymuje parowanie,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak zgadzam się co do włóki, ale potem to już tylko gorzej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Ja od kulku lat sieje kukurydze bez orki -we wrzesniu randapuje i tak czeka do wiosny wysiewam nawozy uprawiamagregatem talerziwym strumyk na max głębokości z wałem peckera i sieje /u mnie to zdaje egzamin/Oczywiś cie stanowisko po zbożu po kukurydzy na ziarno jednak oram i uprawiam tez agregatem talerzowym

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12373

Sąsiad sieje kukurydzę na ziarno, cześć zaoral a część tylko talezowal na jesieni, wiosna gnojowica i znów talerzowanie i siew kukurydzy nie było różnicy w plonowaniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez maciej1704
      Witam. Proszę kolegów plantatorów o poradę od 2 tygodni pojawiły się pierwsze objawy i jest coraz gorzej.


    • Przez grzybu1
      Mam do Was pytanie. Czy w waszych talerzówkach po jakimś czasie też wyciera się pierścień, co jest wspawany w słupicę koło piasty ? Czy też macie taką osłonę ? Może w innych talerzówkach jest inne rozwiązanie ? Maszyna zrobiła około 300 ha i niektóre pierścienie są mocno wyjechane od spodu.


    • Gość
      Przez Gość
      witam, ile w przybliżeniu kosztuje wystrojenie kombajnu new Holland do koszenia kukurydzy? heder, sita itd
    • Przez Mario5
      Co myślicie o wale sprężynowym lub daszkowym 500mm  na mozaikowate pola. Agregat uprawowy bez siewnika do uprawy pod zboża i rzepak. Nie są to wały zbyt ciężkie co jest dla mnie plusem bo packer czy gumowy może byłyby lepsze tylko ich minus to waga. Głównie chodzi mi jak będą zachowywały się na piachu. Proszę praktyków o opinie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj