adamn999

Wysiękowe zapalenie skóry prosiąt (Smoleń)

Polecane posty

adamn999    271

jak w temacie piszcie jak sobie radzice z występowaniem tego patogenu u mnie problem pojawił się przy ostatnich porodach w dwóch z ośmiu miotów na czwarty dzień po porodzie, nigdy wcześniej choroba ta nie występowała u nas, zarażenie 40 % śmiertelność to 100% zarażonych osobników.☹️☹️. Porodówka sciółkowa, stosujemy zasadę cpp i cpp z pełną dezynfekcją. Lochy Pbz x Wbp kryte Pietrain x Duroc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

Też kiedyś miałem z tym problem. Stosowalem Rapicid i myłem nim prosiaki, mocno "szorując" je gąbka. Do tego longamox w injekcji. Problem ustąpił jak przestałem obcinac ząbki zaraz po porodzie prosiakom. Przez dziąsła dosytawaly się patogeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimi007    129

Tel do wet.. zdarzyło mi się w kilku miotach szybka interwencja wet i w przeciągu czasu może jeden mi padł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moje nie padały. Antybiotyk i mycie w plynie od weta pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zbigi123
      Moja krowa dostala silnego zapalenie przez co przestala jesc i nic jej nie pomaga stosowalem synulox, tetradelte masci i nic, a co gorsza calkiem stracila mleko we wszystkich cwiartkach a zapalenie ma w jednej. Prosze o szbkie odpowiedzi.
    • Przez Bazanto
      Witajcie, zamówiłem własnie w sklepie rolniczym Fermo panele przepędowe dla prosiąt. Ogólnie do przegnainia, czy używacie takowych czy dobrze się spisująi jak ich używacie. Ja narazie kupiłem 2 te najwięsze, bo tak mi akurat pasują do moich kojców, Ja biore jedną płytę ojciec drugą i do przodu.
       
      http://www.fermo.pl/...-119x76-cm.html
      Uzywaliście już takich paneli separacyjncych jaki rozmiar jaka technika przeganiania warchlaków?
    • Przez tjun
      Pochwalcie się waszymi sposobami na łączenie prosiąt (gniazd) do jednego kojca. Otóż zawsze mam z tym problem. Łańcuszki do zabawy, klocki drewniane, i cuda wianki i tak zdarza się, że się gryzą. Pomijam już mieszankę dla prosiąt itd. Chodzi mi głównie o to jak Wy sobie z tym radzicie. Dla mnie najlepszym rozwiązaniem było wypuszczanie gniazd na zewnątrz na 2, 3 godzinki (ale latem czy wiosną) a co w okresie zimowym. Chętnie poczytam wasze sugestie.
    • Przez marasc-385a
      Witam. Maciora oprosiła się 2 tygodnie temu. Miała 5 sztuk. Jest to pierwiastka. Wszystko było ok, ale dzisiaj nie wiadomo dlaczego zdechły 3 sztuki. 2 żyją i wyglądają na zdrowe. Czym je szczepić żeby je uratować? Czy ktoś wie co to może być?
    • Przez PiotrMurgrabia
      Witajcie. Chcialem sie was zapytaj czy tez macie problemy z psiosiakami, Otoż kupuje prosieta w wadze około 20 kg. Po przyjezdzie do gospodarstwa sa odrobaczywiane, dostaja pasze z jęczniemia z koncentratem, zakwaszaczem, tak aby ich na początku nie przebiałkowac. Potem na 3 dobe Enrocin dostaja, A problem lezy w tym, ze po kupnie około 2-3 tyg zaczynaja sie problemy, obrzęki i upadki, gdzie sie idzie rano do chlewni to są już martwe kilka sztuk, Była robiona sekcja to wykazała, ze jelita maja stan zapalny. Lekarz sam nie wiedział, jakie leki zastosowac dla reszty świn. 
      Też macie takie problemy?
      pomożecie gdzie lezy moze problem? czy to jakaś bakteria?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj