norek1985

Brak obiegu wody w ukladzie chłodzenia.

Polecane posty

norek1985    0
Jak w temacie w 1224 została wymieniona pompa wody wyjęty termostat a jak się odpali silnik brak ruchu wody w chłodnicy no i góra chłodnicy robi się gorąca a dół zimny. Tperatura szybko wzrasta do 90 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Założyć termostat lub zaślepić odpowiednie kanały Nie znam tego silnika ale zasada w każdym podobna ,woda chodzi w krótkim obiegu i stąd łapie temperaturę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przekręt    150

widocznie jest obieg wody, jak góra chłodnicy robi się gorąca

dół zimny, czyli chłodnica sprawna

szybko się nagrzewa do 90 stopni, czyli super (90 stopni to optymalna temperatura dla silnika)

nic tylko do lać paliwo i do roboty !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

a nie wydaje sie wam ze chlodnica jest niedrozna ???, po prostu syfem zapchana,  mozna probowac wyczyscic samemu albo w jakims zakladzie ale obawiam sie ze jest do wyrzucenia, odkamieniacz czy "kret" chyba nie pomoze.

najprostsza diagnostyka-nalej szybko wody z wiadra czy pojemnika-jesli zacznie sie przelewac gora napewno zapchana.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

pisze że niema termostatu dlatego nie wymusza obiegu przez cały blok a raczej czujnik jest na ostatnim cylindrze który jest nie chłodzony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przekręt    150

widziałeś kiedyś 1224 ?

czujnik jest przy termostacie !

powtarzam, 90-110 stopni to temperatura idealna dla silnika !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

A jaki płyn nie wrze  przy 110 Nie widziałem wskażnika który pokazuje 110 i mieści się w zakresie prawidłowej temperatury Zazwyczaj jak wchodzi na 100 to zaczyna parować i wyrzucać płyn lub wodę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

O czym my mówimy o temp.płynu czy rzeczywistej  temp .silnika a raczej tulei Czy w tym 1224 jest na wskażniku 110 stopni i to ok.Chyba rozmawiamy o różnych sprawach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Radek000111
      ile kosztuje pompa wodna do zetora 6718??? wymieniał ktoś? jakie były objawy jej zepsucie i konsekwencje??
    • Przez Krystianrolnik
      Witam koledzy dziś zauważyłem że z pod koła pasowego pompy wodnej w moim U330M od strony silnika kapie woda. Co może być przyczyną czy trzeba kupować nową pompę czy wystarczy wymienić uszczelki ??
       
       
      Pozdrawiam Krystianrolnik
    • Przez Mariusz123456
      Witam, mam pytanie. Póki co mam 9 sztuk herefordów i cały rok mają być na dworze. Niedługo powiększe stado do 40 sztuk. Jest wiata. Nadchodzą mrozy i nie wiem jak mam o zrobić by woda dla bydła mi nie zamarzła. Wodę podaję w skrzynio paletach 1m3. Mam tam pływak i automatycznie się napełnia. Pomoże ktoś rozwiać moję wątpliwości? 
    • Przez krzysiu12
      Witam.Obora pokryta jest blacha trapezową pod blachą jest folia i podbite jest to od środka styropianem.  Strasznie skrapla sie woda pod styriopianiem  i później leci po scianach. Co moge z tym zrobic? zmienić podbitke? Macie jakies pomysły?
    • Przez kellyq
      cześć
      Znajdzie się jakaś dobra dusza która by zmierzyła jaki jest gwint w czujniku temperatury wody w mtzcie np takim. Chodzi o tą dużą nakrętkę którą przykręca się czujnik.
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj