cedox

Gruber Mandam - Bolec czy sprężyna?

Polecane posty

cedox    14

Cześć!

Planuję zakup grubera 3m marki Mandam i zastanawiam się czy warto dopłacać do wersji z zabezpieczeniem na sprężynie? Słyszałem skrajne opinie od sprzedawców: jedni twierdzą że zabezpieczenie bolcowe potrafi się zerwać w suchym roku od samego oporu ziemi, a dodam że planuję uprawiać nim na głęboko, aby móc wykorzystać uproszczoną technologię siewu i taka sytuacja jest dla mnie niedopuszczalna. Drudzy mówią, że na niezakamienionych glebach dopłata do sprężyn jest zbyteczna. W pługu, który mamy na zabezpieczeniu śrubowym przez 6 lat pracy nie zdarzyło się, aby bolec został zerwany. Nie wiem co na ten temat myśleć, może wypowiedzą się posiadacze w/w maszyn? Dodam, że dopłata za zabezpieczenie sprężynowe w Mandamie Top z dziesięcioma łapami wynosi 5600 zł. 150 konny traktor wystarczy by wykorzystać pełny potencjał tych maszyn na glebach mozaikowatych?

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Moim zdaniem tylko i wyłącznie zabezpieczenie non-stop, 150 koni może mieć ciężkawo na cięższych glebach 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Nie bo nawet nie śmiał bym takim jechać na moje pola, z pługiem na kołkach dosyć użyłem


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Kumpel w ubiegłym suchym roku opowiadał że na ich lekkich ziemiach, nawet mały kamyczek potrafił zerwać zabezpieczenie w gruberze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cedox    14

No tego się właśnie boję, a do tego nie wiadomo co mamy poniżej warstwy ornej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

ja robiłem 160km 3m mandamem na sprezynach i 7 stopkach na głeboko to miał co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil84    3

Jak kupować to tylko na sprężynie. Ja nie mam strasznie zakamienionych pól robię agromaszem na sprężynach i jest ok. A sąsiad przez miedzę robi lemkenem na śrubach to jak jedzie na cały dzień to bierze wiaderko śrób ze sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cedox    14
danielhaker napisał:

Mam zabezpieczenie śrubowe i jeszcze nigdy śruby mi nie zerwało ani w ścierniskowym ani w pługu. Jeśli ktoś uprawia kamieniołomy to może i przydatne, ale jeśli sam widzisz że pług nie zrywa to bez sensu brać agregat ze sprężynami A jak głęboko robisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Mandama 3m i na sprężynie, robote robi fajną. Nie zastanawiaj się i bierz na sprężynę bo szkoda czasu co chwila wychodzić z ciągnika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem64    28

tylko i wyłącznie sprężyna, z perspektywy czasu nie pożałujesz zainwestowanych dodatkowych pieniędzy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Miałem na śrubę, a  teraz mam na sprężynie i sprężyna to jest podstawa.

Śrub praktycznie nie zrywałem, a  kamieni mam sporadycznie.

Teraz widzę jak sprężyny pracują w  czasie pracy. W życiu nie wrócił bym na śrubę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek    31

Śrub nie zrywałeś, kamieni nie masz więc po co Ci sprężyna? Do popatrzenia że się czasem rusza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cedox    14

I ta hipotetyczna sytuacja warta jest dopłacenia 5600 zł za sprężynę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Tak, w końcu kupujesz narzędzie na wiele lat


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Przy sprężynie jest też inna kwestia, o której rzadko kto mówi. 

Przy pracy na kołku redlica idzie równo nic się nie poddaje.

Przy sprężynie redlica non stop pracuję, przy czym poprawia strukturę ziemi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380

A w jaki sposób poprawia strukturę?  Bo coś słabo rozumiem, i czy warta jest ta poprawa 5600zl? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Bo redlica na sprężynie non stop pracuję krusząc dużo ziemi więcej niż zwykła stała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez KarolGo
      Sprzedam grubera Mandam kus 2,6m zabezpieczenie sprężynowe pierwszy właściciel, maszyna sprawna nowe elementy robocze, nie malowany, nie spawany bez luzów. cena 8800pln do negocjacji. zainteresowanych proszę o kontakt  prywatną wiadomością.  https://sprzedajemy.pl/gruber-mandam-kus-2-6m-lemken-wawelno-e30984-nr54745716

    • Przez Fugeo
      Cześć wszystkim
      Potrzebuję pomocy w wyborze głębosza do ciągnika Claas Ares 657 ATZ 130 km mocy, 6 cylindrów.
      Obecnie mam ofertę na Mandam MGW 3 1800: szerokość robocza 1,8, ilość zębów 3, wał tylny rurowy 540 mm, ciężarek drenażowy z łańcuchem (kret).
      Cena to 10 701 brutto. Co o nim sądzicie?
      Polecacie coś innego? Niższa cena mile widziana
    • Przez rex15
      Który agregat talerzowy polecacie najbardziej?
      1. mandam tal-c
      2. staltech u30
      3. tolmet astat 300
    • Przez keis71
      Sprzedam agregat ścierniskowy 3m.,POM Brodnica z 2011r.Zabezpieczenie kołkowe,7 łap  https://sprzedajemy.pl/agregat-scierniskowy-gruber-brodnica-talerzowka-lodz-2-e30984-nr53774919
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj