News
kulaspeed

Ursus 3P-Prawidłowe ciśnienie oleju silnikowego

Polecane posty

kulaspeed    2
Napisano (edytowany)

Witam

mam dziwna sytacje 

zegar cisnienia oleju wskazywal od 3 do 3,5bar na zimnym silniku po odpaleniu 

dzis wymienilem olej w silniku i filtr i cisnienie wzroslo do ponad 4bar i skacze do 5.5

i pytanie co sie moglo stac?

Edytowano przez kulaspeed

Widziałem podobny przypadek. Po zmianie filtra i oleju ciśnienie wzrosło. Olej oczywiście został zalany lepszy. Czemu ?  Nie mam pojęcia, ale za to smarowanie lepsze. Nie ma się czym przejmować.

Wiadomość z agroFakt.pl

gregory81    60

Ja miałem podobną sytuację. Po wymianie oleju i filtru na zimnym wskazuje 5,5 a jak pochodzi z godzinę spada do 2,5 - 3. Z racji tego że praktycznie jest wykorzystywany do prac oborowych typu przywiezienie balotu ze słomą czy sianokiszonką wypchnięcie obornika praca w ciągu dnia góra 1,5 h zalany jest olejem superol CC tylko nie pamiętam jakiej firmy filtr mam założony. Jak coś to jutro sprawdzę i napiszę.

Adi96    1425

Zalał lepszym olejem niż Superl i się dziwi że ciśnienie podskoczyło,jak na Superolu żaden silnik ciśnienia nie utrzyma....

jackob1997    126
Napisano (edytowany)

@Adi96 święte słowa,dziś podczas włókowania na rozgrzanym silniku jedynie 1 bar,ciutkę może ponad 1 :/ 

Edytowano przez jackob1997

PaweLisowicz    34

To ja w ciapku co go sprzedałem silnik oryginał i ostatnio na superolu był ostatni rok bo tylko się kurzył i ciśnienie na rozgrzanym silniku było 3bary. Ciekawe ile było na mobilu co jeździł wcześniej xD Natomiast w nowym c-360 po wymianie panewek 2-2,5bara na ciepłym na turdusie...

jackob1997    126
6 godzin temu, PaweLisowicz napisał:

To ja w ciapku co go sprzedałem silnik oryginał i ostatnio na superolu był ostatni rok bo tylko się kurzył i ciśnienie na rozgrzanym silniku było 3bary. Ciekawe ile było na mobilu co jeździł wcześniej xD Natomiast w nowym c-360 po wymianie panewek 2-2,5bara na ciepłym na turdusie...

Turdus przereklamowany jest, zmień na mobila 

akmaly    306

Ale bzdury wypisujecie, mobil ciśnienie w górę, superol cc ciśnienie w dół - to po jaką chol..rę mechanicy?

Olej jak olej, zalany świeży to ciśnienie większe, nie ważne czy superol, mobil, turdus czy inne. 

Pisanie, że Turdus be, a Mobil cacy to tak samo poważne jak ten wątek z niesamowitym wzrostem ciśnienia.

• Like 1

jackob1997    126

Superol to produkt olejopodobny, olej sezonowy i na dzisiejsze czasy niskiej jakości 

akmaly    306

Do 60-tki ? Ile mth na oleju robisz i co ile wymieniasz? 

Turdus nie jest ani przereklamowany anie dobry/zły ( chyba że w smaku - tego nie wiem ), po postu jest to olej o wysokiej liczbie zasadowej, nie do każdego silnika się nadaje.

Jest masa olei dość dobrych o niezłym stosunku ceny do jakości, Superol to olej sezonowy, jasne, tylko nie każdy użytkuje ciągnik zimą. 

Superol olejopodobny - którego producenta? Jest ich trochę i każdy różnej jakości. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez uator
      Panowie, przekopałem te działy i podobnego tematu nie znalazłem. Czy ktoś się z tym uporał? Nie mogę za Boga uszczelnić tej miski. Dorobiłem fest uszczelkę pod tą misę, jestem w trakcie rozbierania, zdjąłem tą uszczelkę, i nie widać nigdzie żeby pod nią była nieszczelność, a jednak jakimś cudem olej ucieka mi do skrzyni. Nie mam ochoty kolejny raz robić dochodzenia i za 2 tygodnie znowu rozbierać. Chciał bym aby mój ciapek brał olej ze skrzyni. Niby prosty temat, puścić od pompy rurkę w dół, ale dawać filtr na końcu? Gumową czy stalową? Tam nawet nie ma jej jak zamocować, boję się żeby z czasem nie przespacerowała się w stronę któregoś z trybów. Czy ktoś robił podobną modyfikacje?
    • Przez blake17
      Pany ile powinno byc oleju wspomagania w zbiorniku obok chlodnicy i filtra powietrza?
      https://i.imged.pl/zbiornik-zbiorniczek-oleju-wspomagania-ursus-zetor.jpg

• Przez rolkam72
      Witam wszystkich. Otóż mój opryskiwacz stracił ciśnienie a mianowicie ciśnienie jest lecz słabe. Sprawdziłem szczelność przewodów itd wszystko ok więc rozebralem pompę. W pompie membrany ok zaworki i uszczelniacze również i jest taki myk. Te plastikowe okrągłe tloczki popuchajace membrany. Z jednej strony kręcąc wałkiem wszystko wygląda ok lecz z drugiej ten tloczek czy jak to się fachowo nazywa nie wysuwa się wogule poza obudowę a ruch jego jest jakby bardzo mały. Wydaje mi się że to tak nie powinno być. I tu pytanie czy sam środek ten wałek i cały mechanizm można dokupić i wymienić? Nowa pompa 600 lub 700 zł a opryskiwacz potrzebny 5 dni w roku. I dodam że to opryskiwacz Zbuczyn obecny popularny biardzki belka 12m zbiornik 400l
    • Przez Tomi35
      Witam panowie mam problem z cisnieniem oleju w silniku mwm renia 103-54 mianowicie przed remonten cisnienie na rozgrzanym silniku spadlo do zera teraz gdy silnik jest po remoncie ciśnienie też spada do 0.7 w Tym że tak całą gura nowa wał po szlifie pompa olejowa nowa zaworki przy filarze olejowym do regulacji ciśnienia  też i nadal bardzo słabe ciśnienie co za przyczyna może być 

• Przez kzt1736
      Witam, ile doleju do silnika Deutz Fahr 6.30tt 7.2 l ?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj