kulaspeed

ciśnienie oleju 3P

Polecane posty

kulaspeed    2
Napisano (edytowany)

Witam

mam dziwna sytacje 

zegar cisnienia oleju wskazywal od 3 do 3,5bar na zimnym silniku po odpaleniu 

dzis wymienilem olej w silniku i filtr i cisnienie wzroslo do ponad 4bar i skacze do 5.5

i pytanie co sie moglo stac?

Edytowano przez kulaspeed

Widziałem podobny przypadek. Po zmianie filtra i oleju ciśnienie wzrosło. Olej oczywiście został zalany lepszy. Czemu ?  Nie mam pojęcia, ale za to smarowanie lepsze. Nie ma się czym przejmować.

Wiadomość z agroFakt.pl

gregory81    52

Ja miałem podobną sytuację. Po wymianie oleju i filtru na zimnym wskazuje 5,5 a jak pochodzi z godzinę spada do 2,5 - 3. Z racji tego że praktycznie jest wykorzystywany do prac oborowych typu przywiezienie balotu ze słomą czy sianokiszonką wypchnięcie obornika praca w ciągu dnia góra 1,5 h zalany jest olejem superol CC tylko nie pamiętam jakiej firmy filtr mam założony. Jak coś to jutro sprawdzę i napiszę.

Adi96    1357

Zalał lepszym olejem niż Superl i się dziwi że ciśnienie podskoczyło,jak na Superolu żaden silnik ciśnienia nie utrzyma....

jackob1997    64
Napisano (edytowany)

@Adi96 święte słowa,dziś podczas włókowania na rozgrzanym silniku jedynie 1 bar,ciutkę może ponad 1 :/ 

Edytowano przez jackob1997

PaweLisowicz    21

To ja w ciapku co go sprzedałem silnik oryginał i ostatnio na superolu był ostatni rok bo tylko się kurzył i ciśnienie na rozgrzanym silniku było 3bary. Ciekawe ile było na mobilu co jeździł wcześniej xD Natomiast w nowym c-360 po wymianie panewek 2-2,5bara na ciepłym na turdusie...

jackob1997    64
6 godzin temu, PaweLisowicz napisał:

To ja w ciapku co go sprzedałem silnik oryginał i ostatnio na superolu był ostatni rok bo tylko się kurzył i ciśnienie na rozgrzanym silniku było 3bary. Ciekawe ile było na mobilu co jeździł wcześniej xD Natomiast w nowym c-360 po wymianie panewek 2-2,5bara na ciepłym na turdusie...

Turdus przereklamowany jest, zmień na mobila 

akmaly    273

Ale bzdury wypisujecie, mobil ciśnienie w górę, superol cc ciśnienie w dół - to po jaką chol..rę mechanicy?

Olej jak olej, zalany świeży to ciśnienie większe, nie ważne czy superol, mobil, turdus czy inne. 

Pisanie, że Turdus be, a Mobil cacy to tak samo poważne jak ten wątek z niesamowitym wzrostem ciśnienia.

• Like 1

akmaly    273

Do 60-tki ? Ile mth na oleju robisz i co ile wymieniasz? 

Turdus nie jest ani przereklamowany anie dobry/zły ( chyba że w smaku - tego nie wiem ), po postu jest to olej o wysokiej liczbie zasadowej, nie do każdego silnika się nadaje.

Jest masa olei dość dobrych o niezłym stosunku ceny do jakości, Superol to olej sezonowy, jasne, tylko nie każdy użytkuje ciągnik zimą. 

Superol olejopodobny - którego producenta? Jest ich trochę i każdy różnej jakości. 

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Endrju86
      Płyn w oleju ursus 235. Co może byc
    • Przez macius11157
      Witam chciałbym zmieniać olej w kosiarce ale nie wiem ile to idzie do kosiarki fella sm 320 rok 96. Przekładania ma odzielany olej od listwy czy jeden olej idzie do listwy i przekładni 
    • Przez Rogal05
      Koledzy pomóżcie w zlokalizowaniu czujnika ciśnienia oleju hydraulicznego w Renault Ares 626. Załącza się kontrolka podczas pracy. W niektórych przypadkach podczas zmiany biegów. Stan oleju OK, podnośnik normalnie pracuje, skrzynia przełącza itd. Chciałbym zacząć od wymiany czujnika ale porównując to co ja uważam za czujnik ciśnienia w skrzyni z tym co jest do kupienia jako czujnik pasujący do tego modelu to głupieje gdzie on jest.
    • Przez kNalk
      Witam zamierzam wymienić filtr odśrodkowy na filtr puszkowy i tu pojawia się pytanie czy ten filtr będzie pasował do tej przystawki bo nie chce mi się bawić w odsyłanie
      http://www.czescidotraktorow.pl/korpus-podstawa-filtr-oleju-silnika-mtz-belarus-p-1785.html
      http://www.czescidotraktorow.pl/filtr-oleju-silnika-wkrecany-puszka-mtz-belarus-p-2270.html
    • Przez mastid
      Witam, może ktoś mi podpowie gdzie znajduje się czujnik ciśnienia oleju hydraulicznego w traktorze Valtra n101 ?? Jak go najlepiej sprawdzić czy działa??
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.