Polecane posty

Seba092000    7

Witam wszystkich forumowiczów!

Piszę, ponieważ mam pewne pytanie odnośnie jałówek widniejących na zdjęciach. Mam dylemat, bo nie wiem czy je zacielić i sprzedać na ocieleniu czy może przeznaczyć na opas? Nadawałyby się na przyszłe krowy, nie za bardzo utuczone? Mają one już po 16 miesięcy, więc zacielać można, ale no nie wiem...
Za jałówkę cielną bym na pewno dostał więcej niż za taką na opas ;) Jakbyście mogli to doradźcie, każda podpowiedź jest ważna!

Pozdrawiam serdecznie!

20190331_145630.jpg

20190331_145753.jpg

Wiadomość z agroFakt.pl

Seba092000    7

Szkoda mi ich trochę na opas, bo ładne równe strzyki mają jakby wszystko utrzymało się tak jak do tej pory to by były świetne jałówki :D Ale no jak się nie będą nadawały to trudno :/ Czekam na wasze podpowiedzi! ;)

gregory81    60

Jak jest w Twoich stronach zainteresowanie na jałówki to nawet się nie zastanawiaj. Tylko tak jak Artek27 napisał nie zapaś ich. I Czymś małym zaciel.

Seba092000    7

Ja zawsze jałówki zacielam jakimś tam Jersey'em albo NRF'em 😊 Nie są teraz za bardzo zapasione, jak myślicie? 😃

artek27    62

Wedlug mnie nie sa tylko tak jak pisalem nie zapas. A skad jestes? Jak bys chcial teraz sprzedac to mozliwe ze bym kupil.

gregory81    60

Jak dla mnie są OK. Chodź od tyłu ich nie widać. Ta pierwsza wygląda na bardziej okrągłą.

Seba092000    7
gregory81 napisał:

Jak dla mnie są OK. Chodź od tyłu ich nie widać. Ta pierwsza wygląda na bardziej okrągłą.

Podobne są wielkościowo i wagowo, ale faktycznie ta pierwsza sprawia wrażenie takiej bardziej "puszystej"! 😂

Seba092000    7
gregory81 napisał:

Podobne są wielkościowo i wagowo, ale faktycznie ta pierwsza sprawia wrażenie takiej bardziej "puszystej"! 😂

Grog    13

Przypominają bardziej byki niż jałówki. Ja na twoim miejscu szukalbym jelenia który by to kupił dołożył trochę i kupił coś porządnego hodowlanego. Bo z tych wyników udojowych nie będzie. Uciekaj z tym

artek27    62

Napewno ktos sie znajdzie. Nie wszyscy chca zeby jalowka na raz dala ponad 20litry. Pusci troche taniej i ktos kupi.

Seba092000    7
Seba092000 napisał:

gregory81 napisał:

Dzięki wielkie za cenne uwagi! 😃 Jak już bym zacielił to w celu późniejszego sprzedania ich komuś innemu, bo ja już zrezygnowałem z krów mlecznych, więc wiesz 😏

gregory81    60

Sprawdź np na OLX po ile cenią za jałówki w Twoich stronach. Chodź cenić a wziąć to może być różnica.  

Seba092000    7

A no właśnie o to chodzi! W moich rejonach ceny jałówek cielnych to tak oscylują w około 5 tysięcy 😌 Niektóre są i tańsze ale i jest dużo takich nawet po te 5500 i więcej 😑

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez CeZaRy29269
      Witam . Ile musie mieć miesięcy jałówka mięsna aby nadawała się już  na opas ? . Dziękuje 
    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048

• Przez DANDYS
      Kupie jałowki miesne , odpojone lub wieksze .Kontak PRIV 
    • Przez adamek1942
      Witam panowie ;]
      jałówka wstawała do jedzonka i przy wstawaniu pękła jej raciczka w tylnej nodze   weterynarz tak stwierdził, jest szansa ze się to zaleje ?? jałóweczka była zacielana już 2 miesiące
    • Przez MateuszStaczyk
      Witam. Prowadzę gospodarstwo 12 hektarowe. Chciałbym się zorientować nad możliwością dorobienia z gospodarstwa ( sprzedaje zboże i rzepak). Mam dostęp do łąk, które mogę kosić. Zastanawiam się nad;
      - bydłem: opasać byczki do wagi ciężkiej, opasać jałówki lub opasać cielaki do 300kg
      -świnie: niby ASF ale może warto spróbować zainwestować w maty itp.  ( mieszkam na Dolnym Śląsku także daleko od ognisk)
      -owce; wejść w pakiet rolno-środowiskowy i hodować rasę mateczną
      -króliki- mała ferma i np; sprzedawać tuszki do restauracji 
      Dysponuje budynkiem, który był kiedyś chlewnią a obecnie stoi pusta. Co radzicie? Nie piszcie że idź do pracy bo już chodzę, a przydały by się pieniądze ( nie potrzebuje sum z czteroma zerami ) np na jakieś maszyny czy coś do domu.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj