Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Seba092000    7

Witam wszystkich forumowiczów!

Piszę, ponieważ mam pewne pytanie odnośnie jałówek widniejących na zdjęciach. Mam dylemat, bo nie wiem czy je zacielić i sprzedać na ocieleniu czy może przeznaczyć na opas? Nadawałyby się na przyszłe krowy, nie za bardzo utuczone? Mają one już po 16 miesięcy, więc zacielać można, ale no nie wiem...
Za jałówkę cielną bym na pewno dostał więcej niż za taką na opas ;) Jakbyście mogli to doradźcie, każda podpowiedź jest ważna!

Pozdrawiam serdecznie!

20190331_145630.jpg

20190331_145753.jpg

Wiadomość z agroFakt.pl

Seba092000    7

Szkoda mi ich trochę na opas, bo ładne równe strzyki mają jakby wszystko utrzymało się tak jak do tej pory to by były świetne jałówki :D Ale no jak się nie będą nadawały to trudno :/ Czekam na wasze podpowiedzi! ;)

gregory81    52

Jak jest w Twoich stronach zainteresowanie na jałówki to nawet się nie zastanawiaj. Tylko tak jak Artek27 napisał nie zapaś ich. I Czymś małym zaciel.

Seba092000    7

Ja zawsze jałówki zacielam jakimś tam Jersey'em albo NRF'em 😊 Nie są teraz za bardzo zapasione, jak myślicie? 😃

artek27    32

Wedlug mnie nie sa tylko tak jak pisalem nie zapas. A skad jestes? Jak bys chcial teraz sprzedac to mozliwe ze bym kupil.

Seba092000    7
gregory81 napisał:

Jak dla mnie są OK. Chodź od tyłu ich nie widać. Ta pierwsza wygląda na bardziej okrągłą.

Podobne są wielkościowo i wagowo, ale faktycznie ta pierwsza sprawia wrażenie takiej bardziej "puszystej"! 😂

Seba092000    7
gregory81 napisał:

Jak dla mnie są OK. Chodź od tyłu ich nie widać. Ta pierwsza wygląda na bardziej okrągłą.

Podobne są wielkościowo i wagowo, ale faktycznie ta pierwsza sprawia wrażenie takiej bardziej "puszystej"! 😂

Grog    3

Przypominają bardziej byki niż jałówki. Ja na twoim miejscu szukalbym jelenia który by to kupił dołożył trochę i kupił coś porządnego hodowlanego. Bo z tych wyników udojowych nie będzie. Uciekaj z tym

artek27    32

Napewno ktos sie znajdzie. Nie wszyscy chca zeby jalowka na raz dala ponad 20litry. Pusci troche taniej i ktos kupi.

Seba092000    7
Seba092000 napisał:

gregory81 napisał:

Dzięki wielkie za cenne uwagi! 😃 Jak już bym zacielił to w celu późniejszego sprzedania ich komuś innemu, bo ja już zrezygnowałem z krów mlecznych, więc wiesz 😏

gregory81    52

Sprawdź np na OLX po ile cenią za jałówki w Twoich stronach. Chodź cenić a wziąć to może być różnica.  

Seba092000    7

A no właśnie o to chodzi! W moich rejonach ceny jałówek cielnych to tak oscylują w około 5 tysięcy 😌 Niektóre są i tańsze ale i jest dużo takich nawet po te 5500 i więcej 😑

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez mieszko12k
      Witam. Potrzebuję rady jakie orientacyjne proporcje dać piachu, żwiru i cementu na płytę pod silos? Ma to być beton B25 pod silos 20t lejowy. Czy można wylać jednolitą płytę pod dwa silosy czy muszą być dwie oddzielne?
    • Przez jonh
      Witajcie. Chciałbym się dowiedzieć jaki koszt zrobienia samemu szamba o pojemności 150 tyś litrów. Może znacie firmy produkujące szamba na terenie województwa warmińsko mazurskiego /Podlaskiego. 
    • Przez ursus-moc
      Witam mam pytanie czy to będzie prawdopodobnie uszczelka pod głowicą w ciągniku mf 255 bo ubywa płynu chłodzącego i z tłumnika leci olej lub płyn? (za niepotrzebne komentarze typu sprawdź se poszukaj dziękuję)
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.