zyher

Ciężka brona talerzowa 3 m - jaka polska firma?

Polecane posty

zyher    5

Witam, planuję zakupić zawieszaną ciężką bronę talerzową o szerokości 3m, pracowała będzie z ciągnikiem 150 km. Dodam, że nie wchodzi w grę zakup ani nowej zachodniej maszyny (ze względu na kosmiczne ceny) ani używanej zachodniej - maszyna musi być nowa. Budżet jakim dysponuję to 35 000 netto. Talerzówka będzie używana do uprawy ścierniska, likwidacji poplonów + może do uprawy przedsiewnej. Zależy mi na masie talerzówki około 2-2,5 tony razem z wałem gumowym (gleby mam raczej piaszczyste, mało glin i taki typ wału wydaje mi się, że w warunkach suszy, którą mamy co roku najlepszym rozwiązaniem). Rozglądałem się za polskimi producentami i zastanawiam się nad 4 firmami:

- Unia Grudziądz - W ofercie znalazłem ARES XL oraz ROLLER UP (ale z tego co sprawdzałem to na rollera mam za mały budżet)

- Agro Tom  GTL

- Agro Masz BTC

- Staltech US 30

Czy macie jakieś uwagi/opinie/podpowiedzi? Czy ktoś miał styczności z tymi maszynami? Że UNIA robiła 15 lat temu słabe IBISY to już każdy na forum chyba wie, więc prosiłbym o konkretne wypowiedzi.

Chętnie posłucham również innych propozycji...może Mandam? A co do rozwiązań technicznych? Zabezpieczenie sprężynowe wygrywa z gumowym? Może macie jakieś alternatywy dla wału gumowego? Tak jak wspomniałem brył za wiele nie będę miał , a chciałbym zadbać o zatrzymanie wilgoci w glebie na każdym rodzaju uprawki.

Rafał11    2

Polecam Mandama bardzo dobra maszyna ładnie uprawia. A co do wału to bez zastanowienia bierz wał gumowy 

johniy861    64

jeśli musi być polski to mandam chyba wychodzi najlepiej. Opinie osób z okolicy którzy mają sprzęty tej firmy są bardziej pozytywne niż negatywne. Wiadomo każda marka ma swoje mankamenty ale jakoś ta niebieska jakby trochę mniej.... Edit. Wał gumowy fajnie dogniata glebę ale co za tym idzie bardzo fajnie po nim rosną chwasty typu komosa itp. U mnie jeden gościu w bednarze 4m ciaganym ma właśnie ten wał i ma multum powschodzonych chwaściorów a dla porównania mam taką samą talerzówkę ale na wale daszkowym i takiej presji ziela nie ma. Pola są zadbane także kwestie zaniedbań ze strony agrotechnicznej nie ma

Wiadomość z agroFakt.pl

zyher    5

Dzięki za wypowiedzi. Myślałem właśnie nad daszkowym jako alternatywą dla gumowego. Za gumowym przemawia jednak waga i patrząc wizualnie ten właśnie wał wydaje mi się, że spełni lepiej kwestię ugniecenia gleby, chociaż o daszkowym też czytałem podobne opinie.

A jeśli chodzi o te brony Mandama to możecie napisać jaki dokładnie model polecacie? bo na stronie jest ich kilka TAL/GAL/GAL TURBO ?

johniy861    64

Musisz pooglądać dane poszczególnych maszyn bo różnią się chyba odległościami miedzy rzedami talerzy, odległoscią wału czy zawieszana czy ciągana. Najlepiej podjedz do dilera i wszystkiego się dowiesz

zyher    5

Popatrzyłem w ofertę Mandamu i brona, która by mnie interesowała to chyba TAL-R, popytam dilera o ceny i wyposażenie.

A czy ktoś użytkował brony z Agro Tomu/Agro Maszu ? wyglądają na masywne i są atrakcyjne cenowo? Znalazłem też Tigera z firmy Akpil...spory ten wybór

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez adamos012
      Witam. Mam do Was drodzy rolnicy pytanie ponieważ mam zamiar zakupić bronę talerzową 1.6 do ciągnika C_ 360 ,pytanie mianowicie jest takie czy lepiej zakupić taką bronę z 2 rzędami wycietych talerzy czy może lepiej taką jak jest w standardzie czyli przód wycięty a tył okrągły. Proszę doradzcie 😀
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez adam1996s
      Witam
      Czy ursus 1201 da rade z broną wirową 3m hydropak plus siewnik
      Pozdrawiam
    • Przez Piotr2211
      Jakie polecacie odmiany traw wieloletnich na 4 klase ziemia podmokła ?.Chcialbym zasiać coś z traw wysokich 
    • Przez armin089
      Witam, w swojej 60-tce posiadam taka kabinę jak na zdjęciu poglądowym. Chciałbym się dowiedzieć jak się nazywa ta kabina, ponieważ chce dokupić do niej wszystkie gumowe uszczelniacze które są między kabina a maską i błotnikami. Może ktoś wie czy w internecie są dostępne takie gumy?

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj