dzarjan8111

Wyciek z przedniego mostu.

Polecane posty

dzarjan8111    271

Wyciek jest z przedniego mostu z pod wałka prawego długiego ( zaznaczony na zdj.). moje pytanie brzmi czy wyciągne ten wałek po odjęciu  prawej zwolnicy i wymienie na nim uszczelniacze? czy też konieczny jest demontaż również zwolnicy lewej oraz mechanizmu różnicowego czy też wałek się wysunie  bez tego. 

Bez tytułu.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

domniemam że ursus/zetor, 6 garów (obciążniki), starego typu czyli jeszcze na orbitrolu a patrząc po korpusie i farbie (urusu) to bez blokady ;)
Wydaje mi się że tam nic nie powinno trzymać bo to rozbieraliśmy ale nie jestem pewien bo było to bardzo dawno.
Jak nie patrzył - jak cieknie to warto teraz zrobić.
 


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Widać że nie cieknie to po co rozbierać widać że to Ursus tam po remoncie dalej będzie ciekło... 

U mnie ciągnik jeździł 3 lata zanim został sprzedany a olej tak wyciekal że co wlalem to zaraz wyleciało i później już nie dolewalem oleju tylko tawot pchalem...przynajmniej było widać że wszystko ok bo tawot nie ciekl... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

i od kogoś takiego kupiłem ciągnik - obie przednie zwolnice do remontu. Wyremontowane i nie ciekną a napewno nie cieknie z tej belki.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

sorki ze nie odpisywłem , to jest zdjecie poglądowe z neta jakiegos ciagnikaale naped to samo, 6 garowy bez blokady(zetor 12145 ) tyle ze u mnie orbitrol, cieknie ale z tego co widze w katalogu to jeden jest uszczelniacz w miejscu zaznaczonym na zdjeciu a drugi przy wyjsciu wałka z mechanizmu różnicowego więc mechanizm tez do rozbiórki . dobre rozumiem?  jak sie wymieni uszczelniacze i wałki nie bedą zużyte  to nic  nie będzie ciekło, zwolnice już są zrobione rok temu i sucho jak trzeba a nie jakis samar zamiast oleju... tak więc moim zdaniem pierwszt uszczelniacz od krzyżaka nie załatwi sprawy, olej będzie szedł na obudowe mostu.

Bez tytułu22.jpg

Edytowano przez dzarjan8111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

bij zabij ale nie pamiętam bo rozbieraliśmy i tak całość ;)

Cieknąć będzie kiedyś napewno - kiepska jakość uszczelnień bo teraz to plastik a nie guma i czasem zbyt duża prędkość jazdy po asfalcie (na luzie) ale to będą znikome ilości, bardziej pocenie się (zwolnice). Natomiast te miejsce co pokazujesz mamy suchutkie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MrRadny69
      Witam, mam problem, a mianowicie cieknie olej z uszczelniacza na wale korbowym w Agrotronie 6.20. Prosba o podpowiedz czy do wymiany uszczelniacza trzeba odjezdzac przodem ciagnika czy moze kolo pasowe da sie zdemontowac bez wiekszych problemow nie robiac tego.
    • Przez robert1226
      Jak lub czym uszczelnić .
      Paliwo cieknie ze zbiornika w tym miejscu gdzie jest podłączony przewód od zasilania .
    • Przez mlodykom1
      Witam wszystkich. Posiadam Farmtrac 685 i problem mam taki ze po wciśnieciu hamulca załącza się przedni napęd tylko że póżniej nie chce się rozłączyć. Czy ktoś wie co może być tego przyczyną? Dodam że na guzik działa bez zarzutu czyli załączy i rozłączy bez problemu. Z góry dzięki za pomoc 
    • Przez UltraMario
      Dzień dobry agromaniacy. 
      Od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem URSUS’a 4514 (przeszczęśliwym po przesiadce z C-360) . Ale już oprócz drobnych awarii i niedociągnięć w elektryce mam problem z wyciekiem po lewej stronie przedniego mostu. Mianowicie, podczas talerzowania zauważyłem, ze ze zwrotnicy kapie olej na felgę. Podczas pracy polowej drobny wyciek, podczas jazdy po asfaldzie wysokim biegiem zaczyna się robić brudno. 
      Moje pytanie: czy ktoś to już rozbierał i może mi powiedzieć czy można to zrobić samemu? 
       
      Zdjecia w załączniku. 
      Pozdrawiam i liczę na wskazówki




    • Przez uycjhARES
      Witam
      Posiadam Claas ares z 2006r
      Z wałka WOM jest wyciek oleju i chciałbym sie dowiedzieć jak się zabrać za jego uszczelnienie. Czy można tak po prostu go wyjąć wymienić uszczelniacz i wsadzić z powrotem na miejsce?  
      Skrzynia biegów to 16x16, prędkości wałka 1000 i 540.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj